Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zbiornik Z Gazem Płynnym


alouette34

Rekomendowane odpowiedzi

Dzień dobry wszystkim, budujemy z mężem niewielki domek, niestety nie mamy dostępu do gazu ziemnego, dlatego zdecydowaliśmy się na gaz płynny. Zastanawiamy się teraz tylko, czy lepiej kupić własny zbiornik, czy może wydzierżawić? Mąż mówi, że przy dzierżawie będzie o tyle łatwiej, że nie my musimy go instalować, serwisować itp, ja mam jeszcze wątpliwości, będę wdzięczna za opinię.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla porównania dodam, że ja za niecałe 2300l (dokładnie weszło 2295) gazu do własnego, świeżo zainstalowanego zbiornika zapłaciłem 3442,5 zł (czyli 1.50 za litr), cena i tak była wysoka bo mam bardzo ciężki dojazd na działkę i musiałem szukać dostawcy z małym samochodem (krótkim, żeby się złamał w ostrym zakręcie). W efekcie gaz kupiłem w... gaspolu :) (BTW cena "normalnym" samochodem wynosiła 1.35 za litr).

 

Oczywiście własny zbiornik to oprócz widocznej oszczędności też koszty i obowiązki (trzeba się martwić o UDT, trzeba zainwestować z góry etc). Każdy powinien to sam ocenić, ale ja wolałem raz zainwestować i za kilka lat mieć już czyste oszczędności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zbiornik podziemny (są droższe, ale nie wyglądają tak ohydnie) + montaż + opłaty w UDT wyniosły mnie nieco ponad 12 tysięcy. Montaż obejmował doprowadzenie rur do domu, ze skrzynką, wykopami etc, ale bez wykonania instalacji wewnętrznej.

Zbiornik naziemny byłby pewnie sporo tańszy (sam zbiornik jest tańszy a montaż nie wymaga głębokiego wykopu).

 

Co do gazu: w moim przypadku był to czysty propan, ale faktem jest, że gaz w zbiorniku w dzierżawie jest dużo droższy (porównywałem to osobiście z otrzymanymi ofertami z Gaspolu i Amergazu).

 

Zdecydowałem się na zbiornik własny bo w mojej wsi nie ma mowy o gazie ziemnym w perspektywie nawet kilkudziesięcioletniej (mała wioska po środku puszczy Noteckiej). W takie sytuacji (dużo) wyższe koszty instalacji zwrócą mi się z czasem wielokrotnie (a przynajmniej na to liczę :) )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Lepiej się opłaca kupić zbiornik na własność i kupować gaz samemu. Wtedy gaz jest o około 1 zł tańszy niż się na dzierżawę.

Zbiorniki można kupić już za 5-6 tyś. Więc dwa tankowania gazu i zbiornik jest spłacony. Cześć ludzi kupuje gaz latem wtedy jest gaz tańszy niż jesienią czy zima.

 

Wysłane z mojego SM-A510F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Roczna dzierżawa takiego zbiornika to 800 zł, tyle płacą rodzice w gaspolu, a za tankowanie to 6800 zł za 2300 l propanu. To ja przy groszku płace tego połowę przy odrobinie wysiłku.

hmm dzięki za informację, no właśnie powiem, że dzierżawę zbiornika rozważaliśmy od Gaspolu, cenowo wychodziło to bez tragedii ;) ekogroszek odrzuciliśmy, bo gaz płynny wydaje się mniej absorbującym rozwiązaniem... nie będzie w domu takiego bałaganu, dość czyste rozwiązanie. Największą zagwostkę mam właśnie z tym czy dzierżawić zbiornik, czy może jednak kupić...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.