Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomysł Na Instalację Co - Podłogówka + Grzejniki


arekgr

Rekomendowane odpowiedzi

Dom parterowy, salon + korytarz + łazienki = podłogówka, około 90m2. Do tego 2 drabinki + 10 grzejników. Ogółem do ogrzania ~200m2. Zasobnik CWU 250l.

Ogrzewane będzie pelletem, MPM Bio Pell + KIPI, sterowanie Ecomax 850.

Panowie, co "obczujnikować"? Domyślnie kocioł ma podpiętą temperaturę zasilania. Moja wizja to pogodówka + temp. powrotu + temp. CWU + temp. mieszacza + Ecoster200 w salonie.

 

O co tak naprawdę pytam - chcę wiedzieć jak sugerujecie to podpiąć. Zawór 4D będzie na pewno, patrząc w skrzynkę z "rozdzielnią" podłogówki widać zawór termostatyczny mieszający - tutaj pewnie wypadałoby zmienić go na taki który mógłbym wysterować pogodówką, prawda?

 

Proszę o jakieś sugestie, chcę mieć to fajnie wykonane, niekoniecznie zgodnie z wizją montera :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór 4D i ogrzewanie peletem to nieporozumienie. Tutaj trzeba TZM na powrocie. Dwa obiegi grzewcze grzejniki + podłogówka to dwa niezależne układy mieszające z zaworami 3D sterowanymi ręcznie pub przez sterownik pogodowy. Obiegi z kotłem należy połączyć za pośrednictwem sprzęgła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale kolego Digitrax ja już przestałem na takie "wynalazki" zwracać uwagę - kolega chce niech robi , jak się przekona to się sam nawróci na właściwą drogę.

 

Podobnie jak inny "orzeł" który w innym temacie daje do kotła 25kW daje od kotła do zaw 4-D rury Cu28 i jeszcze chce za zaw pracę grawitacyjną instalacji.

 

Pozdr.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, mój Instalator będzie robił tą instalację - szczegółów aż tak dokładnie nie znam, chcę wiedzieć jak byście Wy to zrobili, żeby "patrzeć" co on tam zakłada.

Przy kładzeniu podłogówki i rur za bardzo się nie interesowałem, póki co rozdzielnia podłogówki to coś podobnego:

http://allegro.pl/rozdzielacz-9-do-podlogowki-alcea-gr-pompowa-wilo-i6809008798.html

W tej rozdzielni zawór ESBE pewnie da się wymienić.

Myślę, że Instalator ma jakiś pomysł na to wszystko, chcę znać też alternatywne rozwiązania, często już lepiej przetestowane.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie, za Waszymi sugestiami (tutaj i na PW), zrobimy coś w tym stylu: https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/16920-kocio%C5%82-pelmax-nibe-biawar-opinie-u%C5%BCytkownik%C3%B3w/page-12?do=findComment&comment=263371

 

Nawet na mój chłopski rozum powinno to rozsądnie działać :)

Czujnik pogodowy + Ecoster200 już zamówiony - będzie sterował podłogówką.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.