Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

Jeżeli płomień jest czerwony i kopcący to znaczy że jest za dużo paliwa w stosunku do napływającego powietrza.

Trzeba albo zmniejszyć napływ paliwa, albo zwiększyć nadmuch powietrza.

A jeżeli ustawiasz, przestawiasz a nic się nie zmienia, to znaczy, że powietrze może nie dochodzić do paleniska. 

pzdr

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

daj wspólczynnik podajnika na 35 , a wpółczynnik wentylatora góra na 10 a dół na 5  i powinno być dobrze

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

O to chodziło, ładny płomień.

Jak wygląda u Ciebie temperatura powrotu?

 

U mnie jest z nią różnie.

Jak załacze ochronę powrotu, to zawór bardziej skupia się tej ochronie niż na temperaturze wody na ogrzewanie.

Jak wyłącze to temp. powrotu wynosi około 30 st.

 

Masz włączona ochronę powrotu..??

Jakie temperatuy masz..??

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

powrót mam zawsze ok 8-10 stopni niższy od zasilania przy wyłączonej ochronie powrotu , ostatnio załączyłem ochronę ( na 45 stopni )  co dało mi to że przy rozpalaniu nie wychładza mi kotła a później jak się nagrzeje to i tak mam powrót ok 55 stopni ( na kotle mam 65 )

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja trochę próbowałem, ale nie mogłem opanować podtrzymania i na razie odpuściłem.

Spalanie było ok 12kg na dobę.

Teraz testuję sterowanie godzinowe i też wychodzi podobnie, ale z lepszym komfortem cieplnym.

 

Myślę że 12 kg na dobę z CWU w temperaturze poniżej 0 to już chyba minimum spalania jakie można uzyskać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kolega miał na myśly pewnie to że kocioł odpala mu się w określonych godzinach , ( ma ustawiony plan pracy kotła ) np, kocioł pracuje od 5.00 do 7.00 poźniej od 11.00 do 13.00 itd , ja teraz pale w trybie PID gdzie kocioł uzyskuję swoją temperaturę i sie wygasza ( komfort cieplny w domu jest wtedy najlepszy ) ale i spalanie wzrasta obecnie 20kg na dobę. jęzeli temp pojda w górę powyżej 1 stopnia zaczne palić tak jak wcześniej czyli sterowanie od pokojówki ( jezeli w pokoju jest ciepło to kocioł stoi a odpala sie wtedy kiedy spadnie temp w pokoju , wtedy spalanie zależne od temperatury na zewnątrz ale tak w okolicach 10-15kg na dobę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

witam wszystkich. jestem nowy i obserwuję to forum od kilku dni.od trzech miesięcy mam kocioł defro eko slim. rużnica między bio slimem jest taka że eko slim nie ma wyciągu kominowego ale ma nowszy sterownik APC 3 B.Mam pytanie czy użytkownicy bio slima też mają wykres temperatury pieca w przedziale 20 godzin oraz CWU bo nikt nie wkleja takich wykresów a taki wykres pokazuje wszystko o spalaniu. Czytam przyznam zdziwiony ze piec 10 czy 15 KW potrafi spalć 8kg na dobę i bardzo chciałbym zobaczyć wykres takiego spalania. Mój piec 10KW pali średnio 20 kg na dobę. Dom 140 m2. Średnio ocieplony palę w PID sterownik w mieszkaniu i uważam ze spalanie jest ok.Węgla spalałem 40 % więcej ilośćiowo i rano było zimno.W domu mam ustawioną temperaturę 21.6 z histereza 0.4 stopnia.Ustawienia sterownika to duży minus defro ale trudno się dziwić skoro wizyta serwisanta to wydatek 500 zł.Szkoda że producent robiąc piec solidny ustawienia po prostu olał.Tłumaczenie że każdy dom jest inny wygląda śmiesznie biorąc pod uwagę ustawienia fabryczne sterownika. Ja ustawienia robiłem sam . Montażysta był zielony w tym temacie tłumacząc że zna śię na groszku.Drogą prób i błędów oraz konsultacji z ,,serwisem'' defro i TEH jest ok.Sprawność pieca pokazuje mi między 8.3KW a 9.4KW przemiennie. Przy większej dawce peletu uzyskuję sprawność pieca 9.4-10.4KW. Napiszcie proszę jak to wygląda u was.Może nr tel jak ktoś nie chce pisać.Pozdrawiam wszystkich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

stanleykiler - Kolor musi być złoto żółty długi ale nie biało żółty..

                           

 

     czyli podczas pracy otwieram piec i patrzę jaki mam płomień czy dobrze rozumuję ??? Jak u Was wyglądają wykresy pracy kotła ??? może pokarzecie fotki ???

Edytowane przez Daaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie przy temperaturach ponizej 0 mam kocioł ustawiony na tryb ciągły i pali się tak ( spalanie około 18-22kg na dobę ) 

 

Udało Ci się ogarnąć płomień w pracy bez PID..??

U mnie nadal jest czerwony i kopcący.

Jeśli tak to podaj ustawienia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

pisałem wcześniej daj ustawieniea współczynników  tak jak pisalem i powinno być dobrze , a nawet daj o 1 wyżej a podawanie na 35

Edytowane przez majdan1986
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

u mnie spalanie na poziomie 20-25 kilo , w przyszłym tygodniu mam zamiar zrobić tą pokojówkę, powinno być bardziej stabilniej i oszczędniej....moje pytanie to jaką macie temperaturę spalin u mnie nigdy nie przekroczyły 80 stopni i nie wiem czy to dobrze czy żle ...

post-74728-0-75949000-1516551245_thumb.jpg

Edytowane przez Daaar
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.