Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Defro Bio Slim 15kW - proszę o opinie


MaciejH9

Rekomendowane odpowiedzi

To fakt, u mnie cały czas ktoś w domu jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na kotle mam 65st, a na zawór teraz idzie 32 st. Nic się nie poci

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

15kg/24 to moim zdaniem za dużo a w ustawieniach jest moc kotła oraz jego wydajność osobiście ma dom 140m2 Bio Slim 10 sterowany ST-280 temperatura w domu 22° cwu 300l. zużycie pelletu 7.5-8kg/24

 

Super spalanie. Po montażu powiedziano mi że przy nowym domku może zużywać ok 30% więcej pelletu. Jeszcze nie bawiłem się ustawieniami ale gdy tylko znajdę czas to troszeczkę przy nim pogrzebię

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Piec mam od lutego 2017r . Uważam że nie ma potrzeby żeby pięć mi chodził cały czas tym bardziej gdzie w godzinach pracy nikogo nie ma w domu a możliwośc ustawień pieca jest ogromna .

Co to znaczy że piec nie działa tobie cały czas. masz może ustawiony plan pracy kotła 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ludzie kupujecie kotły które same się rozpalają i maja ogromne możliwości jeżeli chodzi o ustawienia a ustawiacie go tak aby pracował cały czas , ( dla mnie to bezsens) , mój kocioł chodzi około 4 razy na dobę sterowany jest od temp w pomieszczeniu , jeżeli w domu jest ciepło to kociołek się wygasza . a jeżeli w domu temp spadnie 0,2 stopnia od zadanej to kociołek się rozpala, w godzinach nocnych i popołudniowych gdzie jesteśmy w pracy temp zadana w pomieszczeniu jest obniżana o 0,5 stopnia . spalanie w domu 140m2 mam teraz na poziomie 10 kg w domu w domu zadana 23 stopnie 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaki bulwers :P każdy robi jak chce. Dla mnie przyjemniej jest i bardziej ekonomicznie gdy kocioł chodzi cały czas. To też nie kocioł gazowy gdzie wystarczy iskra do rozpalenia :) Przy pracy przerywanej niektóre pomieszczenia są u mnie niedogrzane. a tak mam komfort cieplny. Ze spalaniem na razie jestem w stanie się pogodzić, ale nie obraziłbym się jakby palił mniej :PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale kociołek pracuje cały czas ?? czy jak ?? 

Palenie wygaszanie. Mam bufor, jak rozladuje bufor dopiero sie rozpala

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

are1122,jakie miałeś wcześniejsze ustawienia ???

Mam piec 10KW a wcześniejsze ustawienia miałem pozostawione przez serwisanta a mianowice

minimalna praca podajnika 6s

maksymalna praca podajnika 7s

minimalna przerwa 57s

maksymalna przerwa 65s

reszty nie pamiętam ale wyniki były straszne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

może przyczyna spalania dużej ilości pelletu tkwi w czasie podsypu zmniejsz ją z 30 sekund na 20 sekund ja cały czas miałem ustawione na 20 ale 2 razy pojawił mi się komunikat że błąd w rozpalaniu i w defro proponowali podnieść czas podsypu zauważyłem , że od tego czasu troszkę więcej mi pali ...zastanawia mnie dlaczego Twój piec nie uzyskuje temperatury ??? daj znać jak Ci idzie z rozwiązywaniem problemów

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

10 sekund więcej pracy podajnika razy ilosc dziennych odpalen chyba aż tak bardzo nie podniesie spalania. Wiec według mnie to nie zwiększy aż tak bardzo spalania

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tu nie ma się co zastanawiać tylko montować dobre sterowanie takim piecem to podstawa i nic tylko cieszyć się komfortem . Polecam st 280

Ja mam spklux ale to prawie to samo , a powiedz mi czym steruje ci ten sterownik. czy wł/wył kocioł , czy może steruje wł/wył pompę , a może siłownikiem na obiegu grzewczym 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam spklux ale to prawie to samo , a powiedz mi czym steruje ci ten sterownik. czy wł/wył kocioł , czy może steruje wł/wył pompę , a może siłownikiem na obiegu grzewczym 

Do sterowania piecem mam tylko czujnik na powrocie który zainstalował serwisant natomiast do sterowania podłogą mam siłowniki i termostaty pomieszczeń.

Pompy załączają się przy 35 st. i pracują równolegle.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

kurde nie może wszystkim naraz sterować , oczywiście ma możliwość sterownia tym co napisałem ale z osobna ( chyba że czegoś nie wiem ) chodziło mi o to czym u ciebie steruje , u mnie np. po uzyskaniu temp w domu kocioł dostaje sygnał z regulatora pokojowego o dogrzaniu pomieszczeń i kocioł sie wygasza .

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kurde zadaje ci proste pytanie , czym u ciebie steruje a ty od kilku postów piszesz jakieś bzdury,

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.