Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kryzowanie Grzejników - Konkrety


Pavelkuss

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

w domu mam dwa poziomy ogrzewane - parter i 1 piętro. Centrala idzie poziomo na parterze (grubsza średnica rury) i przed każdym grzejnikiem na piętrze osobno pion do góry z odpowietrzeniem. W ten sposób mam 6 grzejników na parterze i 5 grzejników na piętrze.

 

Chcę ograniczyć pobór ciepła w pomieszczeniach nieużytkowanych - starszym użytkownikom nie umiem przetłumaczyć aby nie ustawiać na 5 w pokoju gdzie nikogo nie ma.

 

Mam takie zawory jak poniżej i nie umiem ich ustawić a nie chcę zepsuć. 

79c538835fcd9bb6med.jpg

Są tylko cyfry i nie ma żadnego nacięcia na nakrętce.W internecie nie znalazłem odpowiednika.

 

Pomożecie?

 

Pozdrawiam!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie prościej zamontować zawory termostatyczne z blokadą nastawy? np. Ferro GT12

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mi to wygląda na zawory firmy herz TS 90 V bo one mają 9-cio stopniową skalę regulacji. Najlepiej zobacz od góry czy ma ten zawór znaczek herza (serce). Tylko musisz znać zapotrzebowanie cieplne pomieszczenia, moc grzejnika i wymagany przepływ. Spadkiem ciśnienia bym się nie przejmował. Z tym że nawet jak wyregulujesz nastawy to i tak może być że będziesz miał przegrzewane pomieszczenia. Jeżeli jest to zawór o którym mówie to niestety potrzebujesz czegoś takiego: http://www.herz.com.pl/1,Armatura-i-Systemy-Grzewcze/18,Technika-grzejnikowa/40,Osprzet--klucze--narzedzia/t124,Klucz-do-nastawy-wstepnej

cena ok 50 zł

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok sprawdze. dzięki za informacje!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.