Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Za Małe Przepływy W Podłogówce


PaWoS

Rekomendowane odpowiedzi

jaka jest długość tych rur doprowadzających , jaka jest pompa i jaki zawór 3-D - producent?

Wypełnij do końca to co brakuje 

 

 

 zasilanie ----3D?----zawór 1" ------ filtr 1"---------pompka? --- ----- zawór- 1 '---- pp 25 ile m ? - zawór 1' --- rozdzielacz - pp25 ile m na powrocie?.-------

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A nie brałes pod uwagę tego ze poprostu ta pompa przy otwartych wszystkich pętlach po prostu  daje taki  taki przepływ  .

Przeciez na jednej petli masz 5l/min , przepływ sie zmniejsza wraz z odkręcaniem reszty petli 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Matematycznie to się zgadza, są dwa wąskie gardła - zaw 3-D i rury PP.

Taki przepływ pompa ma dla oporów instalacji ok 5m sł H2O.

Tu jeszcze pytanie na jakiej charakterystyce chodzi pompa Wilo?

Powinna być na PP max

 

Zawór 3-d bardziej tłumi niż rury PP

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam taki sam zawór , pompa yonos para  6m podnoszenia i przepływy przy otwartych  rotametrach na max sa na dolnych petlach ponad 2l/min na górnych 1,5lmin . 10 petli 

 

Pompe ustaw na L z prosta kreską 

 

PS co Ci pomoże bypass ?? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Powiem Ci jedno według mnie masz wszystko ok :) a przepływy rzędu 1,5l/min na pętlach nie przekraczających 90mb , sa w zupełności wystarczające zwłaszcza że większość masz 45mb , po co Ci szybszy przepływ na tak krótkich pętlach.

Pamiętaj OP to nie grzejnik .

Grzejnik grzeje powietrze a nagrzać powietrze da sie bardzo szybko , OP grzeje pomijając powietrze , grzeje przedmioty sciany itp  trwa to dłużej , na efekty czasami trzeba czekać kilka godzin  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dziwne by było jakby sie nie zwiększyła , przecież skróciłeś opory i drogę przepływu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ci sie  chce to są programy do obliczania przepływu wody przez zawory 3d  np program DIVENT

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To się liczy a nie trafia!

Zdemontuj zawór i wstaw tam zworę.

A przed zaworem 3-D jaka rura - pewnie też PP25

Docelowo powinna być PP40 a nie PP32.

 

No przed zaworem nie ma wyjścia bo na powrocie jest PP25. 

 

Cała historia mojej kotłowni:

Mój hydraulik na początku rozdzielacz podpiął odwrotnie tak że pompka w rozdzielaczu chodziła odwrotnie, zajarzyłem po 3 dniach kiedy podłoga nadal była zimna :). Wyjście z kotła z 3/4 zrobił 1/2 i znowu 3/4.

Teraz z uwagi na to ze zna instalację zaprosiłem go na montaż sprzęgła i osobnych obwodów na podłogówkę i kaloryfery. Ten nieszczęsny 3D to on się uparł.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie pisz takich rzeczy!

Przecież na samym zaw 3-D masz ok 2-2,m sł wody spadku ciśnienia!

Kvs zaworu = 3,2m3/h ale to jest otrzymane przy spadku na tym zaworze = 1bar = 10msł wody czyli prawie 2x tyle co ma teoretycznie pompa! 

 

Program jest Ok jak ma dane konkretnego zaworu w swoich zasobach.

 

Przecież musisz dać jakieś obniżenie temperatury na podłogę, nie puścisz tam 50C i po to jest zaw 3-D,

lepszy byłby 3-D ze sterowaniem czujnikiem pogodowym, tylko czy ten kocioł to obsługuje?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sambor sprawdź ten program , no chyba ze go znasz :)

 

http://www.polna.com.pl/programy.html

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To afriso czy esbe nie ma swoich programów dedykowanych do ich produktów ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.