Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Podłogówka - małe przepływy .


robin31

Rekomendowane odpowiedzi

Jak w temacie , osiem pętli odkręcone na max , powroty otwarte , przepływy 0,5l , piec Immergas . Rury zasilające rozdzielacz PP32 , przy montażu pieca firma zamontowała odcinki rur PP25 widoczne na zdjęciach , twierdzą że oni tylko takie montują do zasilania rozdzielaczy , i nic do nich nie dociera . Wymienić te rury na PP32 , dołożyć dodatkową pompę . Gdy zakręcę jeden obieg wtedy przepływ na pozostałych trochę się zwiększa .

IMG_20220521_164138.jpg

IMG_20220521_164221.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pętle o długości od 64 najkrótsza 82 najdłuższa średnio 75m , czy pompa na max nie wiem ustawiał serwisant , wertowałem instrukcję i nie za bardzo wiem co miałbym tam przestawić jest to opcja dla serwisanta .

Obecnie jest włączona funkcja wygrzewania jastrychu , zauważyłem że pompa chodzi cały czas , podgrzewa palnik się wyłącza a pompa nadal chodzi , czy tak ma być ?

 

Ekipa od pieca trochę się zdziwiła że nie mam dodatkowej pompy  do c.o , oni podobno zawsze ją montują przy rozdzielaczu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa powinna non stop chodzić.

Sprawdź na pompie w kotle - tam powinien być przełącznik A-B czy jakoś tak.

Jak zmienisz rury z tych PP25 na co najmniej PP32 będzie sporo lepiej.

Tu już będą decydować niuanse np rozdzielacz, ilość kolanek, średnica wewnętrzna tej rury PP32 - powinna być jak największa są PP32x4,5 , są PP32 x5,4  - te pierwsze będą lepsze, ważne aby miały oznaczenie PN15 lub PN16 lub więcej- to wytrzymałość na ciśnienie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hej , widzę, że masz nasz rozdzielacz z tamtego roku, proszę o kontakt na 606-217-981 jestem dostępny od 8 do 20 postaram się pomóc. Powołaj się na ten post . Od Nowego Roku nasze rotametry są bardziej czułe i generują jeszcze mniejsze opory  może jak podmienisz sobie to będzie lepiej .

Pozdrawiam Tomekb . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Więksość pomp obiegowych w kotłach wiszących jest fabrycznie ustawiona na ∆T15 lub ∆T20. W ogrzewaniu podłogowym zalecana ∆T5 lub ∆T7. Zajrzyj do instrukcji kotła jak zmienić ustawienia pompy oraz zaworu by-pass.

image.png.b51d0838a9bb5954dfdcd6743d1c9823.png  image.png.e5df10dcd4c77505fc0c45170108ddc5.png

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.