Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Estyma Igneo Slim, Opinie, Problemy, Lista Życzeń I Co Jest Dobre.


Rekomendowane odpowiedzi

Dodam jeszcze że w instalacji nie posiadam czujnika pogodowego ani pokojowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wejdź do ustawień CO i zmniejsz temperaturę zadaną na CO z 50 do np. 40.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nic to nie da mieszacz i tak się nie przymknie. Specjalnie tak ustawiłem kocioł i CO na równo aby to jakoś pracowało do jutra. Z moich obserwacji wynika jakby zawór cały czas dostawał zasilanie na otwarcie jak sterownik do mu prąd na zamknięcie do otrzymuje na jedno i drugie zasilanie i wtedy siłownik bardzo głośno chroboli.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie bardzo rozumiem co piszesz, bo mało gramatyczne jest to drugie zdanie. Pierwsze zrozumiałem ale nie widzę w nim sensu. Możemy Ci tylko wierzyć na słowo, że miałeś ustawione dobrze i nie działało. Tak jak teraz jest ustawione, to nie dziwi, że sterownik otwiera mieszacz na maksa. Zadajesz mu na grzejniki 50 stopni, czyli tyle ile jest zadane na kotle, więc całe ciepło musi przekazać na CO.

Zadaj mu na grzejniki 35, a na kocioł zadaj 60. Jak wtedy mieszacz nie zacznie przymykać zaworu, to udowodnisz mi i panu Śledziowi z Tekli, że coś jest nie tak.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ustawie tak jak pisałeś co już próbowałem to sterownik zacznie zamykać zawór a on tylko będzie chrobolił nie zamykając się. Próbowałem już tego kilka razy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak ręcznie zmieniałeś pozycję mieszacza, to przełączałeś na sterownie ręczne? Tutaj:

image.png.1d1d1df9c525caf5c5f08d0b67a8d6e0.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wcześniej nie chrobolil. Otrzywiscie jak ustawiłem go ręcznie to ustawiłem na łapkę a później na A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie mój przypadek i problem z siłownikiem zaworu 4D nie jest pojedynczy -

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wszystko wskazuje na usterkę. Dzwoń dzisiaj do Tekli najlepiej. Powiedzą Ci co dalej robić. Tamten przypadek jest nieco mniej uciążliwy, bo użytkownik ma sterownik Igneo Touch i może pracować na drugim obwodzie. Ty masz Igneo Slim, który obsługuje tylko jeden obwód, więc nie masz na co przełączyć i de facto nie wiesz, czy zepsuł się sterownik, czy mieszacz.

Zastanawia nieco fakt, że przestało działać akurat wtedy, jak podłączałeś czujnik powrotu. Oby nie próbowali Ci wmówić, że wtedy coś zepsułeś.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serwis już powiadomiony. Dzisiaj naprawa - zobaczymy ci się podziało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podziel się później informacją kto przyjechał i co wymienił i dlaczego się zepsuło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dziękuje wszystkim za pomoc. Kociołek już sprawny. Rano dokonałem zgłoszenia a popołudniu już był u mnie serwisant - sprawnie, szybko, fachowo. Okazało się że moduł wykonawczy był uszkodzony w sekcji która była odpowiedzialna za mieszacz, szybka wymiana i wszystko wróciło do normy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki raz jeszcze za pomoc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cały taki moduł Ci wymienili?
image.png.cb2ce52d55b5dd01327b133e6f554cd2.png

Kto przyjechał? Ktoś z Tekli, czy jakiś serwis współpracujący z nimi?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak taki moduł mi wymienili. Przyjechał Pan z serwisu współpracującego z Taklą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie po kilkunastu godzinach spędzonych w kotłowni i próbach z nastawami kotła uzyskałem taki wykres. Piecyk chodzi ciągle nie przegrzewa się i wyłącza tylko co 6 godzin na zaplanowane czyszczenie. Czy taki wykres jest prawidłowy.

20181228_083953.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jak dla mnie ok.Ja mam podobny.Jakie pokazuje ci spalanie na godzinę przy tak niskiej mocy?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na sterowniku w sekcji palnik pokazuje mi 0,9 kg/h. Jak Pan uważa dużo czy mało.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mówmy sobie  na "ty" na tym forum jeżeli tobie to nie przeszkadza.Czy dużo czy mało...ciężko powiedzieć bo nie wiem jak ciepło lubisz w domu,czy dom ocieplony,nowy czy stary,jaką powierzchnię ogrzewasz itd.Bo przykładowo utrzymując temp. 22 st., w domu 300 m kw. to takie spalanie będzie bardzo niskie,ale już dla domu czy wręcz mieszkania 50 m kw. to będzie już bardzo dużo.Ja również mam około 1 kg./h.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ogrzewam dom o powierzchni ok 150m2. Dom jest średnio docieplony styropian 5cm. Temperatura w mieszkaniu waha się około 25 stopni. Kociołek także ogrzewa boiler 200 litrowy 60 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam dwójkę małych dzieci stąd ta temperatura w domu. Na kole mam 63 stopnie ustawione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jaki masz kociołek. Jakiej firmy i ile kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.