Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Sterownik Estyma Igneo Slim, Opinie, Problemy, Lista Życzeń I Co Jest Dobre.


Rekomendowane odpowiedzi

A czekasz cierpliwie? Bo ten zawór nagle się nie zamknie. On to robi stopniowo. Chyba co minutę się przymyka o trochę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekałem kilkanaście minut i nic zawór nie reaguje na obniżenie temperatury.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale to faktycznie 50 stopni idzie ci na CO, a on nie przymyka zaworu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzyma zadane 50 stopni nie reagując na obniżenie. Kocioł mam ustawiony w automat, bez stałej pompy i czujnikiem  pokojowym. Myślę że jak wszystko pokazuje to nie muszę już niczego dodatkowego załączać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem. A to masz włączone?

image.png.9442a739574695dca46dc16671e1c556.png

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak mam załączone. Gdy nie miałem tego załączonego to nie pokazywał temperatury na powrocie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To nie wiem, dzwoń do Tekli albo Estymy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Napisze do Pana Śledzia z Tekli - bardzo pomocny i miły gościu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Panowie czy ktoś w ostatnim czasie aktualizował swojego slima? Jak to to proszę o wpis co zastało dodane lub ulepszone.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam szanownych forumowiczów, 

Na początku chciałem was pochwalić: trafiłem na to forum przeszukując neta na temat ustawień sterownika Estyma Ingeo. Okazuje się, że to miejsce to kopalnia wiedzy. Fajną bazę stworzyliście :)

A teraz mój problem (zanim go napisałem, studiowałem wasze stare posty): 

mam piec na pelet ze sterownikiem ingeo, do tego podpięty vide room (CAN), jest także czujnik temperatury zewnętrznej. Piec używam drugi sezon, ale czujnik zewnętrzny i vide room podpiąłem niedawno. Przełączyłem opcję na sterowanie pogodowe przy opcji czasowego ustawienia grzania kaloryferów i wody. 

Pojawił mi się następujący problem: w czasie grzania temperatura na grzejniki przekracza temperaturę zadaną - zdjęcie w załączniku. Na zdjęciu jest 77,5 stopnia, ale zauważyłem też 98 stopni. Wydaje mi się, że po osiągnięciu temperatury docelowej pompy powinna się wyłączyć. A tego nie robi. Nie wiem, czy gdzieś jakieś ustawienia pominąłem. Instrukcja oczywiście nic o tym nie mówi. 

Druga sprawa, piec dalej puszcza wodę na grzejniki, choć osiągnął docelową temperaturę w pomieszczeniu. 

Trzecie pytanie mam do czujnika zewnętrznego - kupiłem go razem z vide room i facet w sklepie dołączył - jak twierdził - czujnik dedykowany do estymy. Faktycznie po podłączeniu i wybraniu opcji czujnika temperatury zewnętrznej zaskoczył. Wskazuje jednak złe wartości temperatury - średnio o 4 stopnia więcej niż na zewnątrz. Mierzyłem temperaturę zewnętrzną dwoma różnymi termometrami i zawsze wskazują one niższą. Jest jakaś opcja, żeby skalibrować ten czujnik? Jeśli tam, to gdzie tego szukać? 

W załączniku zdjęcia moich ustawień. Może to pomoże wam zrozumieć problem. 

 

20191209_193257.jpg

20191209_193210.jpg

20191209_193242.jpg

20191209_193520.jpg

Edytowane przez Ryszard
Proszę nie zamieszczać tych samych postów w różnych tematach
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

98 stopni na CO?! 

Pokaż na zdjęciu gdzie ty masz umieszczony ten czujnik CO.

Masz włączoną stałą pompę?

Na ile masz ustawiony współczynnik korekcji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podłączony jest, bo masz jego odczyt:

image.png.2b521bb49162ce7d068045c35808c9e0.png

Ale pytanie w jakim miejscu. Obstawiam, że w złym, bo jakbyś miał w domu grzejniki ciepłe na 77, czy nawet 98 stopni, to byś umarł...

 

Edytowane przez Ozi80
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Panowie czy jest możliwość korekty czujnika zewnętrznego taka jak do czujnika temperatury wewnętrznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 tygodnie później...

Witam

Mój pierwszy temat, stałem się posiadaczem tekli ze sterownikiem igneo slim, cy pomożecie go ustawić? Jest tylko jeden obwód na c.o. (kaloryfery) i jeden cwu, jest czujnik temperatury pokojowej nie ma zewnętrznego. Problem jest taki, ze niezaleznie od tego czy pompa stała, czy nie, to piec po nagrzaniu (jak przekroczy 60 stopni, nastawa jest 55), to i tak uruchamia pompę c.o., chociaż zadana w pomieszczeniu jest 23 stopnie a odczytuje 25 stopni - efekt taki że spać w nocy nie można bo piec sie nagrzewa, pompuje w c.o., stygnie i tak w kółko.

Czy jak nie ma czujnika zewn. to krzywa ma jakieś znaczenie?

Czy pompa powinna być stała czy nie?

Zawór 4d jest ale bez siłownika - ustawiony ręcznie

Da się coś z tego wywnioskować ?

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 6 miesięcy temu...

Czy ktoś ostatnio aktualizował swój sterownik Estyma Slim jeśli tak to proszę o informację co nowego w nim doszło i jaki jest numer softu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Cześć! Mam problem z ustawieniem nowego kotła na ekogroszek... Od razu powiem, że przeczytałem wszystkie 31 stron tego tematu i dzięki panowanie za te informacje - mocno pomogły! Nie mniej: Poniżej troche informacji:

Kocioł mamy od około miesiąca,

Kocioł: Elektromet EKO KWP 15 na ekogroszek (https://elektromet.pl/pl/technika-grzewcza/produkt/488/eko-kwp-v)

Sterownik: Estyma Igneo Compact KWP (KWP to chyba jakaś specjalna wersja dla tego kotła) - był już zamontowany fabrycznie przy zakupie kotła
Instalacja: Jeden obwód CO z zaworem 4-D (sterowany automatycznie), niestety połowa grzejników to stare grzejniki żeliwne, a połowa to nowe, tak samo. rurami niestety... i w starych żeliwnych nie ma termostatów, w tych nowych są. Dodatkowo jeden obwód CWU z średniej wielkości boilerem. Cała instalacja z grzejnikami będzie na wiosnę zmieniana na nowe.
Czujniki: Czujniki CWU, CO i te standardowe z kotła. Dodatkowo czujnik powrotu. Z czujników CO: czujnik temperatury zew. i czujnik temperatury pokojowej. Wszystko firmy estyma.

Ustawienia CWU:
Temp. zadana: 45*C
Histereza: 5*C
Tryb pracy: stały

Z CWU nie ma problemów - działa super, zwykle utrzymuje się w zadanych temperaturach tj. 39-46*C.

Ustawienie CO:


Tryb pracy: Pogodowa
Temp -20: 46*C
Temp 0: 43*C
Temp 10: 40*C
Stała pompa: TAK
Min. Tco pomp: 33*C
Współ korekcji: 10*C

Nie było jeszcze zbyt niskich temperatur więc za dużo nie grzało, nie mniej, wygląda na to, że jest OK, grzejniki grzeją, odczyty z czujników wew. i zew. są poprawne i poprawnie ustawia temperaturę na grzejniki.

Ustawienie kotła:

Temp. zadana: 60*C
Histereza: 10*C
Program: stały
Temp. min. pomp: 40*C

Palnik:

Podawanie praca :  8s
Podawanie pauza : 32s
Dmuchawa praca MAX: 15%
Dmuchawa praca MIN: 10%
Typ modulacji: FL2
Podawanie podtrzymanie : 7s
Postój podtrzymanie [min]: 5 min
Dmuchawa praca podtrzymanie : 30s
Dmuchawa postój podtrzymanie [min]: 5 min
Dmuchawa moc podtrzymanie [%]: 30%
Moc MIN (FL2): 30%
Moc MAX (FL2): 100%
Ilość paliwa test [kg/h]: 5
Wart. opałowa paliwa [MJ/kg]: 26,5 (teraz mamy ekogroszek 28-29 więc będę musiał to pewnie zmienić na wyższą wartość)

Problem polega na tym, że przy zapotrzebowanie na ciepło CWU albo CO, piec oddaje temperaturę i przechodzi na modulację... i grzeję i grzeję i przy 65*C znowu wraca na podtrzymanie.. niestety temperatura rośnie dalej... aż do 75-80*C... Dziś w nocy np. podskoczyło nawet do 85*C i włączył się bezpiecznik STB i wyłączyło mi piec... Tylko jak to możliwe, że przy zadanej 60 nagle na kotle jest 85*C ?!

Przy samej wodzie, wydaje się przy tych ustawieniach działać w miarę ok - prawie w ogóle nie włącza modulacji tylko jest podtrzymanie i utrzymuje temp między 60-70*C. Niestety jak dodamy CO to dzieją się cuda...

Dwa razy probówaliśmy zmienić tryb CO na czasowy - w dzień 22*C a w nocy 21* i za każdym razem odpalił się bezpiecznik STB.

O co chodzi ? Jak ten problem rozwiązać?

Edytowane przez stream28
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Witam posiadam piec elektromet ze sterownikiem estyma . Dzis wszedł w awarie ktorej nie moge usunąć . Mianowicie kod 10 . Czyli zadziałało zabezpieczenie przed przegrzaniem .zawiesił się pelet w w ruże zsypowej i zaczął żarzyć ztąd alaem . Tylko nic nie piszą jak go wyłączyć zeby ruszyć piec nic nie działa tylko ten okrutny dzwięk alarmu. Proszę o pomoc 

Witam jak usunąć alarm z kodem 10 . Czyli zadziałało zabezpieczenie  przed  przegrzaniem.  Mógłby  ktoś pomóc ? Ciągle piszczy i nic nie działa . Wchodziłem w funkcje serwisowe gdzie nic nie było . 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Witam, może Wy mi poradzicie. Po zmianie operatora internetu nie mogę połączyć się z modułem videnet. Najpierw na serwisie igneo.pl byłem cały czas offline (od czasu zmiany operatora internetu), po usunięciu urządzenia i próbie dodania go na nowo nie przechodzę weryfikacji. Gdzieś na forum podpowiedziano mi żeby dostawca internetu odblokował porty, cokolwiek by to znaczyło. Dostawca internetu twierdzi że żeby odblokować porty, musi mieć więcej danych o tym urządzeniu. Proszę o poradę. Wcześniej miałem orange i nie było takiego problemu, teraz mam światłowód od lokalnego dostawcy. Gdzie szukać przyczyny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...
W dniu 14.02.2021 o 10:02, MaciejG napisał:

Witam, może Wy mi poradzicie. Po zmianie operatora internetu nie mogę połączyć się z modułem videnet. Najpierw na serwisie igneo.pl byłem cały czas offline (od czasu zmiany operatora internetu), po usunięciu urządzenia i próbie dodania go na nowo nie przechodzę weryfikacji. Gdzieś na forum podpowiedziano mi żeby dostawca internetu odblokował porty, cokolwiek by to znaczyło. Dostawca internetu twierdzi że żeby odblokować porty, musi mieć więcej danych o tym urządzeniu. Proszę o poradę. Wcześniej miałem orange i nie było takiego problemu, teraz mam światłowód od lokalnego dostawcy. Gdzie szukać przyczyny?

Zadzwoń do Estymy i zapytaj o numery portów, bo to dobry trop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh, przyszedł mi mail z tego tematu i nie zwróciłem uwagi, że to stary wpis. Coś tu musiało nowego być, ale ktoś usunął. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Witam. Mam pytanko odnośnie ciągłej pracy kotła jak ustawić aby kocioł pracował cały czas bez wyłączenia się i utrzymywał temperature 65 stopni>??? a drugie pytanie jak mój piec pracuje to pompa od ochrony powrotu tez pracuje i utrzymuje na powrocie 45 stopni ale jak piec się wygasza to ta pompa przestaje pracować i powrót nie utrzymuje 45 stopni i czy to tak powinno być a jeśli nie to gdzie to ustawić sterownik estyma igneo touch. 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co do pierwszego pytania, to pytanie pomocnicze: czy w domu też chcesz utrzymywać stałą temperaturę, tak jak na piecu? Masz włączoną stałą pompę?

Co do drugiego, to mam starszy model sterownika bez obsługi pompy powrotu, więc nie podpowiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam serdecznie. Jestem nowy na tym forum, aczkolwiek kilka razy czytałem forum i skorzystałem z kilku porad. Otóż od sierpnia jestem posiadaczem pieca Tekla Draco Bio Compact 23KW. Posiadam sterownik Estyma Igneo slim. 

Może uda Wam się mi pomóc przy kalibracji Czujnika pokojowego Estyma CTP 2R wraz z RadioGateway. Wcześniej miałem Estymę ctp-02r odesłałem do sprawdzenia.

Do rzeczy....

Od dłuższego czasu (kilku miesięcy)nie mogę odpowiednio tego cholerstwa skalibrować.

Mam ustawione grzanie czasowe. W dzień w domu 21,5 stopnia, w nocy 20,5, histereza w nastawach ogrzewania 0,1 stopnia Nadajnik mam na usadowiony na piętrze, wisi pionowo, strop od kotłowni mam betonowy, na piętro strop drewniany.

Teraz tak, sytuacja z ostatnich kilku dni... Wracam z pracy godzina 17, w domu temperatura 21,6, schodze do kotłowni, na sterowniku temperatura 21,6. No super, wszystko się zgadza. Przychodzi godzina np. 19, w domu coś za gorąco, patrzę ponad 22 stopnie, schodze do kotłowni, na sterowniku 21,3 stopnia i piec sobie chodzi w najlepsze. 

Będę wam wdzięczny za pomoc

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.