Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Projekt Instalacji Co W Nowym Domu


kaszek22

Rekomendowane odpowiedzi

Opublikowano

Widzę że usilnie próbujesz mu wcisnąć te siłowniki a po co? Skoro może założyć automat do 3d i sterować pogodowo. Jest to tańsze i lepsze rozwiązanie.

 

t_d :)

Opublikowano

Na pewno nie lepsze, a nawet nie tańsze.

Tańsze tylko w zakupie i nic pozatym.

Według moich doświadczeń i nie tylko moich to co jest tańsze w zakupie niestety okazuje się droższe w użytkowaniu.

Po co mam grzać np sypialnie jak mam już tam zadaną temperaturę, lub jakiekolwiek inne pomieszczenie.

Na tym polega komfort i oszczędność żeby grzać tyle ile potrzeba tam gdzie potrzeba.

Na pewno jest to droższe rozwiązanie, ale wolisz kupić czeski ekogroszek czy np.droższy polski?

To taki przykład których można wiele przytaczać.

Opublikowano

Chyba nie rozumiem.

Rozumiem tylko że jak ma być w pomieszczeniu 20 stopni i tyle jest to po co ma mi pompa pracować. Żeby grzać czy żeby chłodzić ? W jakim celu ma pracować?, W takiej sytuacji.

Opublikowano

No pewnie będę chodził i patrzył czy mam już dławić czy jeszcze nie? I ile mam dławić? Ciekawa ta pogodówka istotnie. To chyba dla ludzi którzy je mają co robić.

Ale jeśli ktoś woli takie rozwiązanie i jest z tego zadowolony to jest ok!

Opublikowano

Przeanalizuję sobie te rozwiązania. Pomysł RobertaGr wydaje się być praktycznie bezobsługowy.

Mam jedynie dylemat bo ta podłogówka będzie ogrzewać otwartą przestrzeń i nie wiem jak usytuować ewentualne termostaty;

To plan mojego parteru:

rzut_1_dom_przy_alabastrowej_24_ce.png

Opublikowano

Szkoda twoich pieniędzy na te wymyślne sterowania. Zawór 3D sterowany pogodowo spełni twoje oczekiwania w 100%.

Opublikowano

Zamontuj zawór 3 d i pogodówke, a będziesz stałym bywalcem na forum.

Będziesz pytał co zakręcić, jak zakręcić, ile zakręcić, jaka krzywa grzania, czemu tyle pali itp.

Jak większość ludzi którzy tutaj trafiają.

Opublikowano

Ja swoją podłogówkę uruchomiłem w 2008 roku. Posiadam zawór 3D z siłownikiem sterowany przez sterownik pogodowy. Zestrojenie instalacji trwało kilka dni, tj ustawienie przepływów na rotametrach w miarę odgazowywania się wody i dopasowanie krzywej grzewczej. Nie posiadam siłowników. Temperatura w domu wyrównana i wynosi 21 stopni. Zamykanie całkowite przepływu można porównać do przepalania w instalacji CO gdy paliło się na wieczór. Jak wiadomo jest to najmniej efektywny sposób ogrzewania, ponieważ aby "rozbujać" instalację trzeba sporo energii zużyć. Ekonomiczniej jest ogrzewać stale regulując temperaturę czynnika grzewczego. Więc uważam, że zastosowanie zaworu 3D jest bardziej ekonomiczne niż elektrozaworów.

Opublikowano

Panowie, a czy jeśli mój piec będzie miał na sterowniku możliwość sterowania zaworem mieszającym to spełnię tę funkcję o której piszecie? czy to osobna bajka? 

Opublikowano

Tak spełni ta funkcje i rób to co pisze Digitrax i nie słuchaj pierd... tego gościa bo widać ma mało wiedzy tymbardziej że proponuje zaw 4d w innych tematach a te są zazwyczaj problematyczne.

 

t_d :)

Opublikowano

Możesz zrealizować oba(sporne sterowania:) )Jedno i drugie będzie działać.Oddaje swój głos na 3D sterowany pogodowo)Ogrzewanie podłogowe w całym domu,jak tylko będziesz chciał to mozesz nawet zrobić saunę w domu(tak że nie ma się co obawiać że starsza osoba zmarznie)Ważne aby OP było dobrze zaprojektowane i wykonane oraz dobrać odpowiednie komponenty typu zaw.3D czy pompa.Mały problem przy tym rozwiązaniu to grzejnik drabinkowy,nie warto dla jednej czy dwóch drabinek dawać kolejnej pompy,ewentualne drabinki musiałaby być z grzałką.

Opublikowano

Buduję nowy dom i liczę każdy grosz, propozycja Roberta wychodzi na pewno drożej. Choć jest to fajne rozwiązanie, myślę że jednak  bardziej spełniło by się na poddaszu gdzie pomieszczenia są zamknięte i każdy w swoim pokoju dobiera sobie temperaturę według uznania. Ja mam otwartą przestrzeń więc skłonię się raczej w kierunku sterowania zaworem 3D.

 

A czy grzejnika w łazience nie można podpiąć z rozdzielacza z góry?

Opublikowano

Jak byłby cały dom w OP to gdybyś ją podłączył do rozdzielacza OP to po pierwsze ta drabinka nie dość ze sama w sobie ma małą moc to jeszcze grzałaby niską temp.(temp. podłogówki) a po drugie spotkałem się ze stwierdzeniem że gdy się podłącza grzejnik drabinkowy po rozdzielacza OP to zakłóci to regulację hydrauliczą obiegu OP.Mój kolega hydraulik podłącza tak i mówi ze działa,osobiscie nie miałem do czynienia z takim sposobem podłączenia

Opublikowano

Na poddaszu chcę zrobić kaloryfery, podłogowe tylko w łazience(poddasze) i z poddasza podpiąć kaloryfer w łazience na dole.

Opublikowano

A czy grzejnika w łazience nie można podpiąć z rozdzielacza z góry?

 

Można. Kolega zapomniał, że to układ mieszany z grzejnikami na poddaszu.

 

Sterowanie pogodowe dla ogrzewania podłogowego w otwartej przestrzeni najlepiej jest uzupełnić w termostat ścienny centralny, który w razie nagrzania pomieszczenia powyżej zadanej, spowoduje korektę zasilania w dół (ale nie wyłączy pompy). Powiedzmy, że pogodówka wyliczy dla danej temp zewnętrznej temperaturę zasilania podłogi na 30 stopni, ale pojawią się zyski z nasłonecznienia, kominka itp. i dojdzie do wzrostu temperatury otoczenia powyżej komfortowej. Wtedy efektem rozwarcia styków termostatu będzie korekta wyliczeń pogodowych o zadaną wartość, np. 5 stopni. Teraz do podłogi będzie pompowana woda o temp 30-5=25. Podłogi nie wychłodzisz, a efekt osiągniesz. Większość sterowników takie rozwiązanie oferuje.

 

Można przewidzieć montaż termostatu ściennego i położyć przewód 4-5 żyłowy i domontować to sterowanie później. Jak będzie więcej żył, to zyskasz możliwość montaży sterownika pokojowego z podglądem i sterowaniem kotłownią.

Opublikowano

Zrobisz jak zechcesz może mam mało doświadczenia może więcej czegoś innego? jak tu ktoś powiedział najlepsze rozwiązanie to pewnie pogodówka i zawór mieszający?

Jak byś chciał zobaczyć jak działa coś zdecydowanie innego i lepszego pod każdym względem to zapraszam.

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.