Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Modyfikacja Ogniwo Eko Plus 10 Kw


alvarian

Rekomendowane odpowiedzi

Witam Panowie,

 

I ja dołączyłem do "szczęśliwców" którym pękł ślimak w OEP 10. To dopiero początek trzeciego sezonu a tu mega/giga żeliwny ślimak się poddał. Wczoraj zamówiłem nowy. W związku z tym mam do Was kilka pytań:

- jak wyjąć ślimak z motoreduktora? Zapiekł się tam dosyć mocno (złamany ślimak zakleszczył się w podajniku a silnik tylko buczał).

- jakie modyfikacje warto zrobić jak już dostanę nowy ślimak? Który zwój zeszlifować? (trochę się pogubiłem czy ten bliżej podajnika czy oba)

- i pytanie o napowietrzanie w palniku, nawiercać? nacinać? zaklejać? no i z której strony patrząc od podajnika :)

 

Będę wdzięczny za sugestie ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po niepełnej dobie palenia stwierdzam iż modyfikacja w postaci dorobionych nacięć w palniku poszła w dobrym kierunku.

Spalam w tym sezonie strasznie spiekający się miał z odsiewu (nazwa i kaloryczność nieznana) 3100kg za 1650zł. Wygląda to jak groszek ale z dodatkiem "czarnego piachu".

Węgiel (większa frakcja) jest bardzo miękki i że tak powiem lepki co powoduje spiekanie w palniku.
Nie mogłem dobrać do niego odpowiednich parametrów spalania w żadnym trybie dostępnym w sterowniku e-coal.

Aby nie przesypywało na końcu palnika nie spalonym opałem, wybierałem twarde i szkliste spieki żużlowe, które z wielkim trudem uwalniały się od palnika.
Codziennie wynoszona prawie pełna szuflada popiołu ze spiekami.
W tej chwili spieki stały się troszkę mniejsze i kruche. Są z jednej strony palnika tzn. od strony drzwiczek (podajnik z prawej).

Chyba jutro rozbiorę dziada jeszcze raz i natnę dodatkowy rząd otworów od strony gdzie spieka.
Oprócz tego, po tej modyfikacji podniosła się temperatura spalin o jakieś 30 stopni a obniżyła temperatura podajnika o około 3st.
Otworów nadmuchowych nie odsłania. W kotle 16kW są one deczko wyżej niż te moje dorobione.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

I ja dołączyłem do "szczęśliwców" którym pękł ślimak w OEP 10. To dopiero początek trzeciego sezonu a tu mega/giga żeliwny ślimak się poddał. Wczoraj zamówiłem nowy. W związku z tym mam do Was kilka pytań:

- jak wyjąć ślimak z motoreduktora? Zapiekł się tam dosyć mocno (złamany ślimak zakleszczył się w podajniku a silnik tylko buczał).

- jakie modyfikacje warto zrobić jak już dostanę nowy ślimak? Który zwój zeszlifować? (trochę się pogubiłem czy ten bliżej podajnika czy oba)

- i pytanie o napowietrzanie w palniku, nawiercać? nacinać? zaklejać? no i z której strony patrząc od podajnika :)

 

Będę wdzięczny za sugestie ;)

w nowym ślimaku nic nie rób

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spalam w tym sezonie strasznie spiekający się miał z odsiewu (nazwa i kaloryczność nieznana) 3100kg za 1650zł. Wygląda to jak groszek ale z dodatkiem "czarnego piachu".

Jacek, ale do miału to ten ogolony ślimak się nie nadaje...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

- jak wyjąć ślimak z motoreduktora?

Najpierw rozruszaj i rozłącz połączenie ślimaka z osią napędową - "kwadrat".

Z napędu wybijesz oś po lekku, po wyjęciu "zawleczki".

 

Jak masz zamiar palić miałem, to nie ruszaj ślimaka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jacek, ale do miału to ten ogolony ślimak się nie nadaje...

 

Wiem ale muszę to jakoś spalić a po nacięciu otworów jest o wiele lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Najpierw rozruszaj i rozłącz połączenie ślimaka z osią napędową - "kwadrat".

Z napędu wybijesz oś po lekku, po wyjęciu "zawleczki".

 

Jak masz zamiar palić miałem, to nie ruszaj ślimaka.

 

No właśnie próbowałem to delikatnie wybić (po usunięciu zawleczki) ale ni trochę nie wychodzi....

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

I ja dołączyłem do "szczęśliwców" którym pękł ślimak w OEP 10. To dopiero początek trzeciego sezonu a tu mega/giga żeliwny ślimak się poddał. Wczoraj zamówiłem nowy. W związku z tym mam do Was kilka pytań:

- jak wyjąć ślimak z motoreduktora? Zapiekł się tam dosyć mocno (złamany ślimak zakleszczył się w podajniku a silnik tylko buczał).

- jakie modyfikacje warto zrobić jak już dostanę nowy ślimak? Który zwój zeszlifować? (trochę się pogubiłem czy ten bliżej podajnika czy oba)

- i pytanie o napowietrzanie w palniku, nawiercać? nacinać? zaklejać? no i z której strony patrząc od podajnika :)

 

Będę wdzięczny za sugestie ;)

 

Jeżeli masz w kotłowni miejsce na wyjęcie ślimaka to musisz odkręcić od podajnika motoreduktor razem z silnikiem (cztery śruby) Po zdjęciu motoreduktora będziesz mógł wysunąć ślimak pomagając sobie jakimś kluczem co wejdzie na kwadratowe zakończenie ślimaka. Musisz go rozruszać. Wcześniej musisz opróżnić zbiornik z paliwem.

Przy składaniu możesz sobie ułatwić i wyjąć dodatkowo zawleczkę aby uwolnić tą część (przedłużenie ślimaka) która wchodzi do motoreduktora.

 

Ja muszę rozbierać cały podajnik ponieważ mam obok baniak 200l i samego ślimaka nie wyjmę. Najpierw po odkręceniu czterech śrub zdejmuję zbiornik, następnie odkręcam wentylator i czujnik temperatury podajnika. Odkręcam cztery śruby mocujące motoreduktor z silnikiem do podajnika. Schodzi bez problemów. Na koniec podkręcam do góry nóżkę pod podajnikiem i odkręcam cztery śruby mocujące podajnik do kotła. Wysuwam z kotła i przenoszę całość wraz z ślimakiem do pomieszczenia obok gdzie mam więcej miejsca.

 

Teraz podobno ślimaki są już takie, że nie trzeba ich przerabiać. Jeżeli byś otrzymał jednak taki jak na fotce to ja proponuję tylko wycięcie fragmentu który zaznaczyłem na biało, tak jak to robią w fabryce.  U mnie w takiej właśnie formie ślimak pracował bez zastrzeżeń.

 

post-44511-0-32150300-1481886870_thumb.jpg

 

Żadnych modyfikacji palnika nie rób bo możesz tylko pogorszyć.

 

Jedyna warta polecenia modyfikacja to zrobienie dosuszania, jeżeli jeszcze tego nie masz.

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie dotarł i faktycznie jest już poprawiony :)

 

Ile zapłaciłeś razem z przesyłką?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam Panowie,

 

 

- jak wyjąć ślimak z motoreduktora? Zapiekł się tam dosyć mocno (złamany ślimak zakleszczył się w podajniku a silnik tylko buczał).

  ;)

 

Widzisz staram sie o tym pisać przed i po zakończeniu sezonu grzewczego, tak aby więcej osób miało świadomość, że o kocioł węglowy też trzeba dbac i go konserwować a nie używać do momentu jak cos stanie , zapiecze sie itd.

 

warto po sezonie grzewczym:

1. odkręcić motoreduktor, zdjąć zawleczke i zsunąć go ze ślimaka (póki nowe, to schodzi łatwo), następnie końcówkę- ten trzpień konserwujesz smarem do łożysk, abyś za kolejny rok był w stanie to rozebrać.

2. warto też wysunąc cały ślimak z tunelu ślimaka i pozbyć się drobnego, utartego tam paliwa, pamiętaj,że ten drobny sort to materiał ścierny, który skutecznie pomaga wycierać korpus i ślimak, warto zatem to robić i zadbać samemu o to, aby służyło długo

3. Warto pozbyć się też z komory napowietrzającej palenisko drobnego pyłu, który wpada szczelinami nadmuchowymi w trakcie sezonu

 

 

Co zrobić jak jest zapieczone:

1. Dużo WD-40, pryskać, czekać, pryskać, czekać i próbować to rozruszać

2. Jak nie da rady, to do bagażnika i do jakiegoś warsztatu samochodowego i pewnie potrzebna będzie praska

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

380 PLN

 

Dosuszanie już mam :)

380?? A gdzie niby ta promocja pogwarancyjna tak szeroko promowana przez Panów Zawijanow. Czy to może już po zniżce?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

380?? A gdzie niby ta promocja pogwarancyjna tak szeroko promowana przez Panów Zawijanow. Czy to może już po zniżce?

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

 

he he... zniżki to tu nie było... na stronce ogniwo taka właśnie cena 350 + przesyłka

przepraszam przesyłka na stronie od 40 PLN a ja zapłaciłem 30 :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak to nie Ty to ten drugi. A może ten trzeci. Zresztą jak zwykle. Forum posprzątane.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wstydu nie macie. Tak to nie Ty. To ten drugi "załatwiał" promocję, ale to też Zawijan.

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

he he... zniżki to tu nie było... na stronce ogniwo taka właśnie cena 350 + przesyłka

przepraszam przesyłka na stronie od 40 PLN a ja zapłaciłem 30 :)

Popatrz York. To jest z Bloga, zresztą na forum ES też szeroko propagowano upusty. Jak widać to tylko dla "wtajemniczonych". Reszta płaci normalnie. 07636115ceda9f9ff069bc4e8e6e1d33.jpg61eff7c3490fe66cbbc4b56e9767bb6c.jpg

 

Wysłane z mojego Redmi Note 3 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja to ja a ten drugi to ten drugi.

Zwracaj uwagę, co do mnie piszesz.

I nie pisz do mnie, proszę, per "Wy".

A to Pan jeszcze żyjesz ?:]

Napisał przez "Wy" z szacunku, na śląsku do starszych nie mówi się na TY. A jak całkiem dziadek, to nawet w trzeciej osobie się trza zwracać, zapytaj waść SJ.

 

No...a wracając do tematu... ślimak jakoś bardzo drogi się nie wydaje, byle nie trzeba będzie zaraz korpusu kupować.

Ty taki BOSS.. czemu qrde nie wpłyniesz na SMO, żeby osuszanie było w standardzie ?

Tylko mi nie pisz, że to już standard. Bo nie dalej jak dwa tygodnie temu byłem poprawki robić po paproku, przy nówce OEP25.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Heh... jak szukałem pieca to OE+ było w 'modzie'. Myślałem, że żeliwny podajnik,palnik i ślimak to parę lat spokoju. A tu dup.. Szykuje mi się dodatkowy koszt bo sprzęģło żeliwne z motoreduktora wyjść nie chce a przy próbie rozruszania się ukruszyło (ta część na którą klucz się zakłada)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.