Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Witkowski Junior


zolzunia

Rekomendowane odpowiedzi

Co sądzicie o kotłach WItkowski junior? Zastanawiam się nad kupnem kotła EKW-RAP 19 kW. Mam stary "poniemniecki" dom. Do ogrzania ok.150 m2 + woda w bojlerze. W domu wymione okna na tzn plastiki, ale elewacja stara, nie ocieplona, dach do wymiany (byc może w przyszłym roku, lub za dwa lata) strych nie ocieplony. A może lepszy byłby SKAM-P Premium 17 kW?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pewnie czymś ogrzewasz ten dom obecnie? także najpierw przeprowadziłbym ten remoncik, grzałbym tym co jest a później wymienił kociołek.

Jeśli zrobisz ten dach, ocieplisz go to nie będzie tam potrzebny ani kocioł 19kW, w tej chwili też będzie za duży a także kocioł 17kW będzie za wielki.

Widzę jesteś z "parafii" Skama możesz u mnie zobaczyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co sądzicie o kotłach WItkowski junior? Zastanawiam się nad kupnem kotła EKW-RAP 19 kW. Mam stary "poniemniecki" dom. Do ogrzania ok.150 m2 + woda w bojlerze. W domu wymione okna na tzn plastiki, ale elewacja stara, nie ocieplona, dach do wymiany (byc może w przyszłym roku, lub za dwa lata) strych nie ocieplony. A może lepszy byłby SKAM-P Premium 17 kW?

 

Proponuję podstawić dane domu do kalkulatora pod linkiem

 

www.cieplowlasciwie.pl/start

 

i wkleić link do strony z wynikiem to sprawdzę czy dane są dobrze podstawione.

 

Ile w tym roku i czego było spalone, żeby ogrzać dom ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.