Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Witkowski KRB-RP Plus- problem z ustawieniem


oloo3211

Rekomendowane odpowiedzi

Witam bardzo proszę o pomoc w doborze ustawień do kotła Witkowski KRB-RP plus 15kw z sterownikiem Titanic oraz z podajnikiem ślimakowym, mój problem polega na tym że powstają bardzo duże spieki i w popielniku jest sporo niedopalonego paliwa. Ustawienia są takie:

Nastawa kotła: 58 stopni

Czas podawania: 10 sekund

Przerwa w podawaniu: 1 min 30 sek

Wydajność dmuchawy w skali 1-12. 5 bieg

Czas przedmuchu w podtrzymaniu: 10 sekund

Czas przerwy w podtrzymaniu: 10 min

Krotność 1

Ogrzewam dom 70 M2 ocieplony spalanie to 25 kg na dobę czy to normalne? Proszę o pomoc 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ehh .. to widzę że to samo co u mojego ojca . Też walczę u niego z tym . I to nie są spieki tylko jakby sklejony popiol takie wielkie jezory.... różne ekogroszki przetestowane, najlepszy efekt był na Pieklrz Chwałowice . Teraz nawet zmieniłem sterownik na TIMELA niby jest trochę lepiej ale szału nie ma . Moim zdaniem jest to wada konstrukcyjna palnika i coś jest z nim nie tak .

Wysłane z mojego SM-G955F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam kolegę.

Zużycie węgla na dzień dzisiejszy masz duże jak na taką małą powierzchnię, przypuszczam że tak mocno dmuchasz i bardziej Panu Bogu nogi ogrzewasz niż sobie.

Myślę że co najmniej połowa ciepła idzie w komin:(

Czy kolega kalibrował dmuchawę? Chodzi o zakres procentowy biegu 11, od którego rosną obroty, a nie rośnie wydajność (ilość wiatru), oraz minimalne obroty biegu 1-szego (minimalne obroty aby startował wentylator oraz nie burczał). Praktycznie większość dmuchaw jest bardzo przewymiarowanych, zazwyczaj  zakres dmuchaw kończy się przy 40-60% później tylko rosną obroty a nie rośnie wydajność. Ustawia się to w menu serwisowym (instalatora), u mnie jest ustawione: 1-szy bieg 6%, 11-ty bieg 42%. A wtedy wyjdzie że dmuchawa pracuje spokojnie. Jeśli tego nie wykonywałeś to przy 5 biegu dmuchasz dużo za mocno i stąd spieki żużlowe jak w kotlinie kowalskiej. Również przesłonka na wentylatorze otwarta max,1/2 czy 1/3 prześwitu. Pozdrawiam YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa w dół. Jeszcze jedno pytanko, czy kolega ma retortę czy rynnę bo te kotły są montowane z obydwoma palnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To zrób kalibrację dmuchawy. Spróbuj opisaćdo kładnie ten kopczyk, gdyż z opisu wynika że żar masz nisko w retorcie natomiast kopczyk o krtórym się przyjęło pisać to jest kopczyk (górka) żaru ponad krawędź(powierzchnię) retorty tutaj zacytuję Ciebie: Kopczyk mam wysoko ale zauważyłem że żar w ekogroszku jest głęboko w palniku czy nie powinno być tak że pali się tylko na wierzchu  no i  trochę w dół , Ty napisałeś o kopczyku popiołu i żużla natomiast żar jest schowany w środku....tak zrozumiałem...czy tak jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydłuż czas przerwy na co najmniej 45 sek i obserwuj. Nie ruszaj innych parametrów przez kilka godzin. I sprawdź kalibrację dmuchawy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dmuchawa widać jest zmieniona jednak sprawdź sobie później moment w którym tyko obroty dmuchawy rosną zmiejsz od tego momentu o parę procent i zostaw, będziesz mniał większy realny zakres pracy.  Generalnie wydłuż czas przerwy podawania, gdyż węgiel musi się  zdążyć wypalić zanim spadnie! I pamiętać aby nie kręcić kilkoma parametrami na raz i poczekać na efekt co najmniej kilka godzin. Apropos ...w/g mnie ten węgiel paląc spokojnie nie powinien się spiekać, tzn. przy mniejszym wietrze spieków żużlowych nie powinno być wiele.

Kolego czy czasem ta górka nie robi się podczas przestoju pieca? czy kocioł pracuje Tobie non stop, czy przechodzi w nadzory? Bo może być troszkę inna przyczyna takiego dużego kopczyka.

Pozdrawiam. YARO.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.