Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Problem Z Kotłem.


Nowy41

Rekomendowane odpowiedzi

Witam ponownie,

Mam problem z kotłem Taurus Oryks ndg/s (myślę nawet o zmianie na inny), jest to kocioł górno dolny, nie wiem jak w nim lepiej palić czy od góry czy od dołu, chciałbym palić miałem węglowym ale wydaje mi się że ten kocioł nie bardzo się do tego nadaje ( jak uważacie?), stąd moje pytanie czy da się jakoś w nim palić miałem czy nie bardzo jak ustawić parametry na sterowniku. Ten kocioł ma wentylator i otwory po bokach komory zasypowej, ale średnio mi się w nim pali .Będę wdzięczny za pomoc, bo nie mogę sobie poradzić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej w drugą stronę, jak do miału to zatkać dolny prześwit czyli zrobić górniaka, rozpalać od góry.

 

Mam przykre doświadczenia z miałem w dolniaku, dlatego odradzam. Musiałem mieszać z drewnem żeby to sensownie i w miarę czysto się paliło.

 

 

Zresztą ciekawe czy nie masz przewymiarowanego kociołka, napisz moc i co ogrzewasz, jak ocieplone itp. Jak jest przewymiarowany to lepsza opcja górniaka i miału. Najlepiej skorzystaj z kalkulatora: http://cieplowlasciwie.pl/ i podaj link, mniej więcej naświetli to sprawę ogrzewania w Twoim domku.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba raczej w drugą stronę, jak do miału to zatkać dolny prześwit czyli zrobić górniaka, rozpalać od góry.

 

Mam przykre doświadczenia z miałem w dolniaku, dlatego odradzam. Musiałem mieszać z drewnem żeby to sensownie i w miarę czysto się paliło.

 

 

Zresztą ciekawe czy nie masz przewymiarowanego kociołka, napisz moc i co ogrzewasz, jak ocieplone itp. Jak jest przewymiarowany to lepsza opcja górniaka i miału. Najlepiej skorzystaj z kalkulatora: http://cieplowlasciwie.pl/ i podaj link, mniej więcej naświetli to sprawę ogrzewania w Twoim domku.

 

Mam ten kocioł 19 kw, dom do ogrzania nie ocieplony 150m2.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.