Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Do Nowego Domu 95M2


focus07

Rekomendowane odpowiedzi

Ciekawe jak spada sprawnosc z moca? Chyba najlepsza opcja obecnie to ten ogniwo 10kw.

 

Niebawem będzie nowy model to niejednego zaskoczy ;-)

 

Ogniwo 10kW wręcz przeciwnie - wg mnie jedna z gorszych opcji bo znam kilku użytkowników ...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I wybrałeś coś?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze nic nie wybrałem, czytam cały czas o Skam-P 7kW, oraz Defro Komfort Eko 12kW,

1. Skam-p, mój instalator mówi, że ciężko go u nas dostać dzwonił po kilku hurtowniach i nigdzie nim nie handlują (okolice. Bielska białej) nie instalował więc nigdy kotła tej firmy, mówi, że mogę sobie przez internet zamówić ale jak potem będzie z częściami to nie wiadomo.

2. Ogniwo, raczej odrzuciłem, ze względu na jego czyszczenie - kiedyś to były podobno najlepsze kotły ale potem pojawiły się problemy z korozją. Teraz nie wiem jak to jest.

3. Defro - na 80% się na nie zdecyduje, prosta tradycyjna budowa kotła. (nie muszę mieć sterownika który podepnę do internetu i będzie mi przypominać, że muszę węgla dosypać).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz skama. W dobie internetu dostęp do części to nie problem. Kocioł solidny i z dobrymi sterownikami i palnikami. W tej cenie nie znajdziesz nic lepszego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kolego fokus07 bierz pod uwagę też bliższych producentów Tekla ze Strumienia, Greń z Pszczyny czy kotły z Żywca. 

A w ogóle do małego domu to chyba pelet jest dobrym rozwiązaniem chociaż nie najtańszym. Jest na forum temat o peletowych kotłach Tekla.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bierz sas solid 14kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Albo Sigme taką jak ja mam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem pieca zwróć uwagę na jego konstrukcję i łatwość czyszczenia bo to najważniejsze. Piec który trzeba wygaszać do czyszczenia jest niepraktyczny i kłopotliwy.

W defro komfort Eko 12kw czyszczenie to bajka, 10minut roboty , skrobak dochodzi w każdy zakamarek, nie brudzisz koło pieca. Wyłączasz sterownik na 10min bądź czyścisz podczas przerwy pracy wentylatora. Dla mnie ten piec to bajka.

 

Tu możesz zobaczyć jak to wygląda:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21081-zabrudzenie-pieca-po-spalonych-100kg7dni-fotorelacja/?view=getnewpost

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mam Ale wyciągnąłem, po co mi ona jak mam lopateczke defro i wkładam popiół do wiaderka. Po co mam brudzic ręce szuflada i do tego kurzyc? Stawiasz wiaderko przed drzwiczkami i lopateczka delikatnie wkładasz do wiadra, a co się z wiaderka delikatnie kurzy wciąga piec.

 

Ja mam w kotłowni jak w pokoju. Wszystko w czystości jak z fabryki, trzeba dbać żeby mieć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To widocznie nie umiesz wyciągać bo u mnie nie kurzy się nic a nic, ale na to trzeba mieć sposób o którym Ci pisałem wyżej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie drąż, niech każdy robi po swojemu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja robię jedno i drugie tj. używam szuflady, ale często wyciągam ją za późno tj. gdy się przesypie i wtedy delikatnie wyciągam resztę łopatką bez kurzenia :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przed zakupem pieca zwróć uwagę na jego konstrukcję i łatwość czyszczenia bo to najważniejsze. Piec który trzeba wygaszać do czyszczenia jest niepraktyczny i kłopotliwy.

W defro komfort Eko 12kw czyszczenie to bajka, 10minut roboty , skrobak dochodzi w każdy zakamarek, nie brudzisz koło pieca. Wyłączasz sterownik na 10min bądź czyścisz podczas przerwy pracy wentylatora. Dla mnie ten piec to bajka.

 

Tu możesz zobaczyć jak to wygląda:

https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/21081-zabrudzenie-pieca-po-spalonych-100kg7dni-fotorelacja/?view=getnewpost

 

Skrobak ?

 

W RBR jest od tego wajcha i czyszczenie trwa z 10 sekund, nic nie wyłączasz nawet na chwilę bo nie ma takiej potrzeby :-)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wajcha od czyszczenia ścianek pieca, wymiennika?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kanału pionowego ( ta wajcha ), w swoim kotle ścianek komory spalania nie czyściłem od października 2014 roku, są wyłożone płytkami ceramicznymi i niema takiej potrzeby że je czyścić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zobacz jak to wygląda, komora i na innym zdjęciu gdzie kocioł jest tyłem masz w połowie taką czarną gałkę do poruszania czyszczakiem

post-53250-0-36525500-1454360661_thumb.jpg

post-53250-0-77759600-1454360690_thumb.jpg

post-53250-0-27954600-1454360723_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.