Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kto Poleci Dobry Silnik?


Rekomendowane odpowiedzi

Mi to wszystko podłączył serwisant firmy z której mam kocioł, przyznaję nie wiem jak to zrobił ale wykorzystał sterownik który był czyli Geco G-403-P07 nie dając żadnego dodatkowego urządzenia. Z tego co wiem to w tym modelu sterownika są przekaźniki ( nie ma triaków).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

AA to masz w koncu silnik 3Fczy 1F bo w ster.Geco jest przekaznik zeczywiscie z tylko  jednym torem pradowym. Ta jak by mogl byc podlaczony silnik 3f.nie rozumie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Silnik jest na pewno 3 fazowy. Do sterownika dochodzi kabel 5 żyłowy, trzy przewody fazowe , zerowy i uziemienie. Ja też nie wiem jak to jest zrobione bo nie znam się na tych sprawach. Działa to już 5 lat.

Jak Ci na tym zależy to mogę rozkręcic sterownik i zrobić zdjęcie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Hm, ciekawe jak to zrobil serwisant jak mozesz to zrob zdjecia silnika i wnetrza sterownika . powiedz w slychac klepanie glosniejsze jak przekaznik gdzies wokol sterownika , a moze ukryl stycznik gdzies w kotle /?. prosze zrob zdjecia , dzieki.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie.

Na drugim zdjęciu w prawym górnym rogu jest kabel zasilający 5 żyłowy. Żyła brązowa i niebieska biegnie do zasilania sterownika (to jest faza +zerowy), pozostałe dwie żyły (popielata i czarna) biegną do pomarańczowej kostki z  tyłu sterownika. 

Dodam,że firma Spyra standardowo wyposaża kotły w silniki trójfazowe. Podejrzewam, że od początku ten sterownik był przystosowany do takiego podłączenia, chociaż nie mogę tego powiedzieć z całą pewnością.

U mnie ten silnik nie był podłączony do 3 faz bo nie miałem takiego zasilania w budynku. Dopiero po doprowadzeniu 3 faz do budynku mogłem w ten sposób podłączyć silnik. 

Gdybym sam miał to zrobić to użyłbym stycznika 3F w którym napięcie sterowania  to 230V ( podłączoną miałem w ten sposób grzałkę pralki Wiatki, podobno chroniło to programator przed szybszym zużyciem a jak wiadomo taka pralka to szczególnie cenny nabytek w latach osiemdziesiątych, oczywiście stycznik był tylko 3F a podłączona była do 1 fazy).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj jacek 61 dzieki za zdjecia  , sterownik napewno jest zasilany z napiecia 230v ,ale  zasilanie do sterownika przychodzi 3x400v .Sambor troche skrocil zapytanie i w tej konfigoracji masz cicho w domu i na pewno w kotlowni tez w miare .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj Nyny4  co widze to silnik z wielkoscia mechaniczna 56 kolnierz ma B14 jak jest 56 to oska chyba 9mm.

Zrob zdjecie tego twojego silnika i reduktora sprobuje pomoc.

Na stronie sklepu co poslalem maja silnik 180 w trzeba sie dowiedziec jakie parametry ma .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nyny 4 wiec tak silnik masz taki jak ja wielkosc machaniczna 63 kolnierz B14 ,walek oski 11mm ,sred,podzialowa 75mm sred,zew,kolnierza 90mm. Z tymi parametrami musisz zapytac w tym sklepie co Ci poslalem bedzie pasowal jak taki typ maja bo mocy kaliej maja .Jak co to pytaj.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to co pokazujesz to silnik na lapach widzisz to ty potrzebujesz kolnierzowy .Przeciez poslalem strone o nim czego ty jeszcze szukasz masz jeszcze raz http://czesci-kotly.pl/50-motoreduktory-akcesoria   . Zadzwon i zapytaj o te parametry co ci podalem , daj znac jak co. :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nyny 4 zamowiles tam co Ci  podalem strone firma z Lublinca , czy tak. Cz3ekam na efekty pracy daj znac,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nyny a jak ten SITI dziala osobno bez reduktora tez jest glosny ?

Tak\ jak pisalem silnik 3fazowy i po problemie . Mozna by go przerobic na 1f ale bedzie slabszy ale napewno da rade .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I jeden i drugi silnik bez podłączenia do pieca pracuje moim zdaniem głośno.Besel trochę ciszej..3 faz niestety nie mam .ktos jeszcze pisal ze silnik przymierze jest cichy ale 0,9 kw -moze trzeba zejsc z mocą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nyny masz w domu 3F ? od tego cza zaczac jak chcesz miec cicho . Daj odpowiedz. Silnik Przymierze tez bedzie chyba glosny ,

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nyny zle pocztyalem nie masz 3F ale mozna przerobic silnik 3F na 1F poczytaj w internecie.Jak cos Ci pomóc jeszcze to pytaj nawet na GG

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.