Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja Co Z 100% Podłogówki, Nie Grzeje Piętro


amsnake

Rekomendowane odpowiedzi

Zamontowałem dziś te nowe rotametry na górnym rozdzielaczu - no ..... .Teraz to można sie bawić w regulacje!! :) Pieknie pokazują przepływy, precyzyjnie można je ustawiać - jest jakiś punkt odniesienia przy regulacji, bo dotychczas to mocno na czuja to robilem. Zakupiłem od razu komplet na dół - zamontuje i jeszcze troche poprawie ustawienia :) Jeszcze muszę nauczyć sie lutowac/zgrzewac pp/cu - wtedy sam pobawię się w poprawki średnicy rur.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

I jeszcze dla potomności .... :)

 

Mimo, iz wszystko działało już ok (udało się wyregulować rotametrami) pobawiłem się w zwiększenie średnicy rur  miedzy sprzęgłem a trójnikami - z PP25 na CU28. Zaraz po uruchomieniu wszystkiego przepływ pokazywany przez pompe bez przestawiania rotametrów zwiększył się o 0.3 m3/h :)

 

Wygląda to teraz tak, ze jak rozkręcę wszystkie rotametry (pomijając te od drabinek łazienkowych) to mam wszędzie (i góra, i dół, i łazienka, i salon) prawie identyczne przepływy (2 l/min - na III biegu pompy lub w trybie stałego ciśnienia) i bardzo zbliżone (+/- 0.2 stopnia) temperatury pomieszczeń mieszkalnych i cieplejsze łazienki - czyli hydraulik dał rade w temacie policzenia i rozłożenia rurek :) 

 

Reasumując:

- miałem problem z niedogrzaną górą domu

- całość na dwóch rozdzielaczach bez pomp, z rotametrami, pędzona pompą z kotła

- całość PP25

 

Modyfikacje:

- sprzęgło + mocniejsza pompa prawie załatwiły problem, ale musiałem się trochę pobawić rotametrami

- zwiększenie średnicy rur między sprzęgłem a trójnikami spowodowało całkowite wyrównanie przepływów na gorze i na dole.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.