Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Dobor Pieca Dom 90M2/150M2, Podlogowka


krajos33

Rekomendowane odpowiedzi

Czy zachwalam ? Hmmm

Ja mogę go z czystym sumieniem polecić każdemu. Mam automatyczne czyszczenie palnika, nie wiem co to spieki itp. Nigdy mnie nie zawiódł więc jest ok.

Kotlownie odwiedzam co 10-14 dni w zimę a w lato co 2 miesiące. Popiół wybieram odkurzaczem do kominka i rozrzucam na trawnik.

Mam porównanie z kotłem na groszek u moich rodziców. Masa problemu z ustawieniem spalania. Samo załadowanie podajnika groszkiem wiąże się z pobrudzeniem. Jak ląduje Pellet u siebie to muszę opłukać tylko ręce z pyłu. Chyba nikt mnie nie namówi na groszek nawet jeśli będzie taniej.

 

Takie są moje doświadczenia z pelletem i groszkiem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak pozostane przy ekogroszku, znalazlem piec sztoker 15kW który w danych technicznych ma podane ze pracuje w zakresie od 1kW do 15kW jak to sie ma do praktyki, bo to jest jedyny producent który podaje taki dane dla swojego pieca. U konkurencji przy 15kW jest to około 4-5 kW

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A co to ma za znaczenie w jakiej temp minimalnej pracuje?? Czy Ty będziesz miał 60 na piecu czy 40 to w żaden sposób zauważalnie nie zaoszczędzisz, tak czy inaczej zawór mieszający zadaje dużo niższą temp na podłogę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chyba jednak pozostane przy ekogroszku, znalazlem piec sztoker 15kW który w danych technicznych ma podane ze pracuje w zakresie od 1kW do 15kW jak to sie ma do praktyki, bo to jest jedyny producent który podaje taki dane dla swojego pieca. U konkurencji przy 15kW jest to około 4-5 kW

 

To prawda i jest to zaleta sztokera, wadą jest niewielki zasobnik na opał co wynika z konstrukcji kotła.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na stronie producenta jest umieszczona informacja ze ten piec moze pracowac w temp minimalnej 40 stopni

wydaje sie idelne rozwiazanie do podlogowki

 

 

 

 

http://www.komiz.pl/pl/kociol-sztoker

Tak jak koledzy już zaznaczyli niema to za bardzo znaczenia że akurat dla podłogówki ma jakieś znaczenie.

Dla mnie jest to dobry kocioł dla wąskich kotłowni, tzw. "kiszek"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.