Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Jutro dzis jestem poza domem jutro zmierze i napisze

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wwoytek jakie masz obrotu max i min wentylatora bo ja mam 80/310 wentylator pracuje na niższych obrotach chyba albo to są obroty tego przepływomierza?

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Obroty przepływomierza to chyba będzie impuls obrotów :)

Ja jutro zamawiam ten bajer :)

Coś by małe strasznie były te obroty bo max to koło 1600 chyba a min to 600  ale nie powiem na 100% no ale ty masz inne oprogramowanie

Edytowane przez audilhr
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Też mi sie wydaje ze to do obrotów przepływomierza. Zauważyłem,ze łagodniej dochodzi do temp zadanej.

Chociaż powiem Ci ze musiałem temp spalin zwiększyć do 220 bo były niskie na 62% mocy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba będę musial podnieść te obroty bo płomień jest mniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wydaje mi się że nic tymi przeróbkami nie ugracie, no ale pobawić się zawsze można.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ugra się trochę np. jeśli będzie podciągać powietrze przez komin przy dużych wiatrach to jest reakcja przepływomierza i zwalnia dmuchawa co by szybciej nie wypaliło złoża bo dostanie więcej powietrza, także gdy zwiększy się opór przepływu powietrza przez złoże to wysyłana jest korekta do ślimaka i podaje w większych odstępach czasowych paliwo co by się wypaliło to na złożu i przepływ powietrza wrócił do normy, także są w związku z tą modernizacją plusy, a co jeszcze zmodyfikują to nie wiem, możliwe, że jak złoże zejdzie poniżej otworów w retorcie co skutkuje większym przepływem, to ślimak też dostanie korektę, aby uzupełnić paliwo w palniku i przepływ ustabilizować - moze to tez jest nie sprawdzalem.

Pozdrawiam.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadzam się wwoytek

jak otwieram drzwiczki ciąg słabnie i wentylator zwiększa obroty

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Takze sa plusy ewentualnie dobranie korekt powietrza do warunkow na zlozu i dziala super (ja mam charakterystyke powietrza rozciagnieta tzn dolna -5 gorna +10) spalanie mozna powiedziec idealne przy mocy 80% kotla 12kW, ale to trzeba dostosowac do wlasnych potrzeb/ zapotrzebowania pieca.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No dokładnie, ja pracuje od jakiegoś czasu z Pid ale na wersji 2.2.8 bez żadnych korekt po prostu 12kw oryginał nie dlubane i super wypala na popiół.

 

Moje zapotrzebowanie w największe mrozy to 6kw.

Edytowane przez nex1983
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

No i trzeba pamiętać, że to jest v3 adaptacja. Poczekać spokojnie niech v3 się dostosuje dopiero potem delikatne zmiany. No bynajmniej ja tak robiłem :)

Edytowane przez gilal
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Przy takim ustawieniu jak pisalem wczesniej moj kociol spala idealnie z PID widocznie takie jest zapotrzebowanie mojej chatki w cieplo, staralem sie tak dobrac moc co by kociol nie wchodzil w nadzory. Teraz jest praca ciagla czy na zewnatrz temperatura +10 czy -15 dziala bez problemu korekty powietrza tak dostosowane, ze sadzy brak i znikome ilosci czesci lotnych na przewalach no i cisza bo wentylator mimo 100% obrotow kreci wolniej i mniej halasuje.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Panowie proszę o testy i porównanie przed i po ale z podaniem konkretnych cyfr. Też mam takie wrażenie że tak jak u mnie na rynnie to jest to nieznaczna poprawa tym bardziej że pale peletem.

 

Obecnie pale na pid z zapalarką 7-19 nie zdarzyło mi się żeby piec wchodził w nadzur. Dodatkowo klapka w wentylatorze chodzi luzem żeby niwelować ciąg powietrza lub podmuchy

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wentylator jest cichszy rano na wykresie jest jeszcze fala ale delikatniejsza, ładnie sie wypala wszystko.

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilal a jakie masz obroty min i max w serwisowym? zmieniałeś coś w ogóle jeszcze tam?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dokładnie wentylator jest cichszy rano na wykresie jest jeszcze fala ale delikatniejsza, ładnie sie wypala wszystko.

Jest cichszy bo masz inne progi nadmuchu w v3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilal a jakie masz obroty min i max w serwisowym? zmieniałeś coś w ogóle jeszcze tam?

Pale w PID. Nic nie zmieniałem. Mam tylko moc kotła na 80% i śmiga :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumie. Ja mam na 62% bo wyżej mi przebijał i chyba jeszcze zmniejszę na 50% i zobaczę bo wadziłem że do 67 dochodził i spadał do 62 st.  Stwierdzam że 12 kW kociołek by był w sam raz, no ale cóż hydraulik tak założył może ze względu na zasobnik cwu 250l. Dziś wieczorem kolejne obserwacje, wprowadzę pewnie korektę nadmuchu jak jak ma wwoytek. bo na max obrotach trochę słabo dmucha.    

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pale w PID. Nic nie zmieniałem. Mam tylko moc kotła na 80% i śmiga :)

Ja paląc z PID też nic nie zmieniałem w parametrach mocy w menu serwisowym, działa na ustawieniach fabrycznych, ale mam sąsiada który posiada komfort eko tylko 15kW i u niego aby spalanie odbywało się prawidłowo musiałem zmienić/ podnieść wartość nadmuchu w serwisowym bo przy standardowym ustawieniu nadmuch był zbyt mały w górnym zakresie pomimo dodania max 20 jednostek na plus, natomiast w dolnym zakresie wszystko ok regulacja jest wystarczająca. Widocznie muszą zrobić delikatną korektę w parametrach mocy (konkretnie nadmuch) dla kotłów 15kW przy 12kW problemu nie ma. Myślę, że to dotyczy tylko palenia węglem o wyższej kaloryczności. Sąsiad ma standardową dmuchawę WPA120.

Edytowane przez wwoytek
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK rozumie. Ja mam na 62% bo wyżej mi przebijał i chyba jeszcze zmniejszę na 50% i zobaczę bo wadziłem że do 67 dochodził i spadał do 62 st. Stwierdzam że 12 kW kociołek by był w sam raz, no ale cóż hydraulik tak założył może ze względu na zasobnik cwu 250l. Dziś wieczorem kolejne obserwacje, wprowadzę pewnie korektę nadmuchu jak jak ma wwoytek. bo na max obrotach trochę słabo dmucha.

Tylko po takich zmianach daj dla v3 trochę czasu na adaptację.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok kolego odczekam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

;)

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

gilal a ty masz taki sam wentylator jak wwoytek?

Przeglądając instrukcje obsługi kotłów typowo pelletowe mają taką przepływkę jak ja.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.