Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja jeszcze zamieniłem parametry serwisowe podawanie stałe 2s a przerwy 30 i 110min zobaczę po nocy co będzie. Jak jest na 1% to za bardzo sie palnik i kocioł wychodzą a tak może moc minimalna bedzie wyzsza i podtrzyma 66 zadane na kotle?

Edytowane przez Snoopi21898
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niby 100 stopni spaliny ale na palniku jak długo popracuje na min to zanim sie rozbuja to troche potrwa.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie wchodzi w stan nadzoru to temperatura spalin spada do 82c. Muszę zmienić parametry żeby nie wchodził tylko nie wiem co zmieni bo niby dochodzi do zadanej ale dalej jeszcze dmucha na 55%

 

Defro Komfort Eko Duo Uni R 25 kw

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak jest kombinowałem z temp. spalin ale nic za bardzo się nie zmienia mam 66 a i tak wachluje do 69 i spada do 64 i fala na wykresie. Jak zjadę z mocą na 50 to znowu przy cwu nie daje za bardzo rady :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie tez tak jest kombinowałem z temp. spalin ale nic za bardzo się nie zmienia mam 66 a i tak wachluje do 69 i spada do 64 i fala na wykresie. Jak zjadę z mocą na 50 to znowu przy cwu nie daje za bardzo rady :/

U mnie też CWU mocno obniża temperaturę kotła ale to chyba normalne. Mam na 50 % mocy i tylko podczas pracy pompy CWU kocioł długo dochodzi do temperatury zadanej ale to w niczym chyba nie przeszkadza bo pompa włącza się 3-4 razy na dobę, a resztę czasu kocioł pracuje 63-68 stopni przy zadanej 65. żeby to osiągnąć to zmieniałem parametry mocy w trybie serwisowym. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jakie masz parametry jesli można spytać?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Oczywiście, że można po to jest forum, żeby sobie pomagać :) Czas pracy min 1s max 4s (dzisiaj jeszcze zmieniłem na 5s żeby zobaczyć co będzie :) ) podajnik min 44s max 150s. Ustawienia fabryczne dla mojego kotła 1s-3s i podajnik 50s-100s. Mam defro eko 12kw k1pv2

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja teraz mam czas pracy 1-3 przerwa 60-90 moc 80% nadmuch min -15 max -8. Zobaczymy faluje między 64- 68 przy 66 zadanej. Ustawienia fabryczne 1-3 40-90. K1pv3. Czekam na aktualizację moze cos poprawią w działaniu algorytmu hehe.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

+-2 stopnie to chyba nie ma czego się czepiać chyba, że dużo spala  :rolleyes: Nadmuch mam ustawiony min -20 max 10. Mam pytanko do Was jak macie ustawioną pompę cyrkulacji cwu?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam rano 3x 1min praca i 10min przerwy i tak samo wieczorem 3cykle przez pół godziny i u mnie sie sprawdza bo przy rannej toalecie i wieczornej kąpieli ciepła woda od razu. W dzień niw ma sensu bo nas nie ma. 1min w zupełności starcza bo więcej to za bardzo wychładza cwu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ci do spalania to różnie około 12-15 kg na 106 użytkowej. Poniżej tej wartości nie udało mi sie zejść. Choc chciałbym mniej z 10kg ale chyba nie realne przy mojej instalacji mieszanej hehe

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Próbowałeś włączyć na stałe w gniazdko ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie, nie wiem jakby to sie sprawdziło ale wydaje mi się ze za bardzo by wode wychładzało. Zawsze,można włączyć w sterowniku na non stop.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pytam bo mój instalator mówił, że tak montowali ale nie wiem jak to się przekłada na spalanie. Spróbuję i dam znać  :) W sterowniku będzie ciężko bo nie można chyba włączyć bez przerwy. Trzeba ustawić chociaż minutową.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ro daj znać:)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To jak to jest w końcu lepiej palić z PID czy bez?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

:D ciężkie pytanie. Wygodniej z PID ale jeszcze zrobię próbę na dwustanie bo z mojego doświadczenia mniej mi spalał. Chociaż teraz zmieniłem ustawienia serwisowe i nie jest źle ale i tak zrobię próbę. Na PID 50 kg wystarczyło mi na 5 dni ale w czasie tych pięciu dni zmieniałem ustawienia serwisowe, a dokładnie przestawiałem max przerwę podajnika ze 100s na 120s, później po dobie na 130s i dwa dni temu na 150s. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem dokładnie w czasie testu. Z PID podajnik 4 worki starczyło na 7,5 dnia . Załadowałem i teraz palę bez PID. Ale jak patrzyłem na stan w podajniku to wydaje mi się że paliw więcej ale sprawdze do końca. Piec nie wygląda źle ale widać pyłek jest trochę ciemniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ok to daj znać jak Twoje spostrzeżenia tylko weź pod uwagę, że temperatura na zewnątrz się trochę zmieniła. Wiem, że nie bardzo ale to wszystko ma wpływ na ustawienia i spalanie. Bez PID kociołek trochę ciemniejszy w środku bo masz przedmuchy, a nie stały nadmuch i właśnie mam wrażenie, że ten stały nawet delikatny nadmuch wypala nam szybciej groszek. Napisz mi z ciekawości jakie masz ustawienia u siebie. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam Stary motoreduktor. Wiec mam ustawienia 1 do 7 podawanie 5 sec. Przerwa 35sec. Nadmuch 28% .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jaką macie temp spalin przy Pid?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.