Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Ja mam zwykłe Komfort Eko 15kW od wczoraj K1Pv3. Z kotła jestem zadowolony. Mniej byłem z instalacji jaką zastałem po kupnie domu. Dzięki ludziom z tego forum udało mi się we wakacje poprawić nieco instalacje i w tej chwili brakuje mi tylko sterowania pogodowego. W tym sezonie juz tego nie ogarnę ale w przyszłym mam nadzieje. Co do odpowietrzników to jak są przed pompą to może zaciągać a na cwu często zaciąga w chwili wyłączenia pompy jednak u mnie to w niczym nie przeszkadza. Po załączeniu pompy szybko.sienodpowietrza.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Ale v3 sam soft czy dmuchawa tez  ???

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad włączeniem pompy cwu na stałe. Ma kos juz jakies doświadczenia w tum temacie? Jak zachowuje sie sterownik? I spalanie na jakim poziomie?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 

 

Ale v3 sam soft czy dmuchawa tez ???

W jednym z wcześniejszych postów pisałem, że zamontowałem dużą turbinkę do oryginalnej dmuchawy i zaktualizowałem soft w sterowniku.

 

 

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopi 21898 ja kiedyś wyczytałem na tym forum że po właczeniu spalanie tej konkretnej osobie spadło i to dosyć sporo , więc ja że walczyłem z zimnym powrotem spróbowałem mi akurat wzrosło. więc musisz spróbować jak to będzie u ciebie .

U mnie pomogło przerzucenie podłogówki za zawór 4d i wstawienie pompy kotłowej teraz mam powrót nie wiele chłodniejszy jak zasilanie no i widzę że opału idzie mniej :D  A co chodzi o zapowietrzanie to zaczynam te odpowietrzniki podejrzewać.

Edytowane przez audilhr
  • Zgadzam się 1
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spróbuje tylko musze pompę od cwu wpiąć w cyrkulacyjną i ustawić jako pompę co. Nie będzie cyrkulacji.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Właśnie nie będzie bo jak temp kotła spadnie to pompa sie wyłączy i dupka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No spróbuje tylko musze pompę od cwu wpiąć w cyrkulacyjną i ustawić jako pompę co. Nie będzie cyrkulacji.

Dokladnie tak  - ja tak tez zrobilem z pompa CW a cyrkulacja bedzie , ale na przekaznikach bistabilnych  :) wiec to nei problem a wygodniejsze niz uklad sterowania z piecem cyrkulacji  :P 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopi 21898 ja kiedyś wyczytałem na tym forum że po właczeniu spalanie tej konkretnej osobie spadło i to dosyć sporo , więc ja że walczyłem z zimnym powrotem spróbowałem mi akurat wzrosło. więc musisz spróbować jak to będzie u ciebie .

U mnie pomogło przerzucenie podłogówki za zawór 4d i wstawienie pompy kotłowej teraz mam powrót nie wiele chłodniejszy jak zasilanie no i widzę że opału idzie mniej :D  A co chodzi o zapowietrzanie to zaczynam te odpowietrzniki podejrzewać.

A moge poprosic kolege o schemat instalacji  -bo ja tez walcze z powrotem chlodnym  - roznica oscyluje nawet ponad 20* 

Poprosze na priv skrzynke o wiecej informacji jak przebiegala ta walka i wgl  

Dziekuje odgornie  

Pozdrawiam 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopi albo wyjmij czujnik temp. Z bojelara albo ustaw na cyrkulacyjna. Ale czy nie można 2 pompek podpiąć do jednego wejścia pieca.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez tak sobie mysle żeby wpiąć pompę od co z ta od cwu ale się boję troche żeby czegoś nie odegrać.

Narazie mam podpięta pod dodatkową 2 i jako pompę co. Zasobnik sie nagrzał na kotle 63 a bojler 61 powrót 55. Różnica 8 stopni. Wczesniej różnica 14-16 stopni wiec jest lepiej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zastanawiam się nad włączeniem pompy cwu na stałe. Ma kos juz jakies doświadczenia w tum temacie? Jak zachowuje sie sterownik? I spalanie na jakim poziomie?

Dwa dni temu właśnie tak zrobiłem, że pompę cwu włączyłem na stałe. Miałem problem z zimnym powrotem który był w granicach 30 st.C. Dopiero jak załączała się pompa cwu to wzrastał do 50. Teraz kiedy cwu jest załączona na stałe powrót jest około 50 (+-5 st.)różnicy. Temp. na kotle mam ustawioną na 65st. Do tego chodzi jeszcze podłogówka na zaworze 3d. i czasami grzejniki też na zaworze 3d. Temp. na piecu jest teraz bardziej stabilna ( od 59 do 67st.). Piec nie wchodzi teraz w tryb nadzoru. (prowadzę jeszcze testy do do ustawień optymalnych)

Kociołek do Ddu 20 kw.K1PV3 + dmuchawa z przepływomierzem. Moc ustawiona na 28%, korekta powierza dolna na20,  górna -5. W menu serwis zmieniłem max.praca podawania z 5 na 3  i max.czas podawania z 90 na 140 sek....

ale tak jak pisałem wyżej, wszystko w fazie testów, ale chyba idę w dobrym kierunku bo piec nie produkuje już tyle sadzy co wcześniej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No to bajka. Juz widzę zmianę gdy temp zaworu podnosi sie o 3 stopnie to temp. na kotle spada tylko do 60 przy 62 zadanych, a powrót do 52 z 54 kociołek bardzo ładnie pracuje i spaliny od 120 do 135 max cały czas. Moc mam ustawioną na 52% nadmuch i cała reszta fabryczne. Co do spalania to chyba bedzie niższe ale to ocenie jak jutro zasypie do pełna i zobaczę na ile wystarczy 100kg.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wykres z doby przy włączonej pompie cwu na stałe

Wydaje się ok.

Pompa cwu na 6w auto adapt

Co na I biegu

Podłogowa na II.

Pobór prądu 48-53 wat. Tragedii nie ma.

Dzis wsypuje 100kg ekogroszku, poprzednio wystarczało mi na 7 dni.

Podłogówka 30 stopni, na grzejniki 33. W domu 22-23 stopnie.

 

Najbardziej martwi mnie jak wykombinować sterowanie pompą cyrkulacyjną?

post-66668-0-77835400-1478445044_thumb.jpg

post-66668-0-12853000-1478445062_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A czy to dobrze dla naszych kotlow - jak utrzymujecie zadana 62* 
Osobiscie caly czas jade od poczatku na 68* a jak wspomnailem w innym temacie ze lato nie mam zamiaru juz palic piecem na CW 
Skosztuje smaku piecyk przeplywowym zasilany propanem :) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tez miałem 68 przez zeszły sezon. Teraz tak ustawiłem żeby nie miec za wysokiego cwu żeby sie nie poparzyć bo nie mam zaworu termostatycznego na wyjściu z cwu. Z reszta teraz mam wysoki powrót sięgający 55 stopni przy 62 na kotle to chyba dobrze a na kotle tez nie ma wachania temperatury. Wydaje mi się ze powyżej 60 jest oka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W lato włączam pompę ciepła cwu defro jak dla mnie rewelka. Koszt grzania na poziomie 40 zł na miesiąc i zasobnik 250l cały czas 55 stopni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopi 21898 ja kiedyś wyczytałem na tym forum że po właczeniu spalanie tej konkretnej osobie spadło i to dosyć sporo , więc ja że walczyłem z zimnym powrotem spróbowałem mi akurat wzrosło. więc musisz spróbować jak to będzie u ciebie .

U mnie pomogło przerzucenie podłogówki za zawór 4d i wstawienie pompy kotłowej teraz mam powrót nie wiele chłodniejszy jak zasilanie no i widzę że opału idzie mniej :D A co chodzi o zapowietrzanie to zaczynam te odpowietrzniki podejrzewać.

A mam takie pytanie pompa kotlowa pracuje non stop? Jak masz ja ustawioną w sterowniku? Czy masz to inaczej ustawione? Jaka pompę na obieg kotlowy zastosowales?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wie ktos czy jak podepnę pompę od cwu do tej od co pod jedno wyjście czy cos sie nie odegra np. Nie spali hehe?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Snoopi21898 a dlaczego nie zrobisz tak jak ktoś wcześniej radził czyli nie ustawisz na cwu większej temperatury niż na kotle. Ja dziś tak zrobiłem i pompa się włączyła na stałe a mamy taki sam sterownik.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Edytowane przez awiator
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.