Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Nowe Aktualizacje Dla Sterowników Kotłów Defro


wwoytek

Rekomendowane odpowiedzi

Dziś przyszła do mnie duża turbina. Zainstalowałem ją i zaktualizowałem sterownik do K1Pv3. Zauważyłem niepokojącą rzecz. Otóż w menu serwisowym mam ustawione minimalne obroty wentylatora na 80. Problem w tym ze gdy dmuchawa kręci się powoli (Bieg odpowiadający tym 80 obrotom turbinki) to turbinka zwalnia aż do zatrzymania. I za chwilę wentylator rozkręca się na maksa i znów wraca do wolnych obrotów i tak w koło. Czy taka praca może przynieść jakieś negatywne skutki w spalaniu węgla? I czy wasze turbinki po modyfikacji zachowywały się podobnie?

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

U mnie przestaje sie kręcić w momencie otwarcia drzwiczek i wtedy wentylator przyspiesza na chwile i po chwili lekko zwalnia. Po zamknięciu jest ok i turbinka kreci sie powoli ale cały czas.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Trzeba dać troche czasu na adaptację

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ile płaciłeś??

Edytowane przez kucharz214
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

133 zł jakos tyle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy jak zmniejszam moc pieca np. na 70% to czy też automatycznie zmniejszam mod nadmuchu? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak wraz ze zmiana mocy zmniejsza sie nadmuch i na odwrót

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Awiator a wyskakuje ci obok wentylatora na ekranie sterownika wykrzyknik czerwony?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie. Wszystko jest ok. Żadnych błędów.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Cieszę się że udało mi się pomóc.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Po pierwszej nocy grzania z dużą turbinką i k1pv3 widzę, że jest popiół jest lepiej dopalony niż na k1pv2 ale gorzej niż na k1pv2 z małą turbinką. Jednak nie jestem przekonany czy warto porównywać te wyniki bo wcześniej było ok 8 stopni na dworze a obecnie mamy 2.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja zmieniłem max przerwę podawania na 160 a moc na 76% nadmuch dolny max w dół. Zadana 68 faluje +- 69-66, 67 stopni tylko przy załączeniu cwu spada do 64. Troche lepiej jest.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja narazie zostawiłem kociołek w spokoju bo dzisiaj było u mnie 11c na zewnątrz i piec przechodził w podtrzymanie ale chodzi spoko jak jest wszystko spoko bo problem mam taki ze strasznie zapowietrza mi sie instalacja od nowości i nikt nie wie dlaczego :wacko:

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A odpowietrznikami nie zaciąga?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja narazie zostawiłem kociołek w spokoju bo dzisiaj było u mnie 11c na zewnątrz i piec przechodził w podtrzymanie ale chodzi spoko jak jest wszystko spoko bo problem mam taki ze strasznie zapowietrza mi sie instalacja od nowości i nikt nie wie dlaczego :wacko:

Ale czy tylko samo zapowietrzanie czy tez cos wiecej jakies zjawiska  ??? 

to jest zapowietrzanei sie CO czy CWU instalacji 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na marginesie 
Prosze o info kto z Was ma kociolek Komfort Eko 15 na K1Pv sterowniku ???
Pozdrawiam 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ja taki mam tylko ze duo

k1p v3

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja też mam 15kw duo dopiero co przeszedłem na v3.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam zwykłe Komfort Eko 15kW od wczoraj K1Pv3. Z kotła jestem zadowolony. Mniej byłem z instalacji jaką zastałem po kupnie domu. Dzięki ludziom z tego forum udało mi się we wakacje poprawić nieco instalacje i w tej chwili brakuje mi tylko sterowania pogodowego. W tym sezonie juz tego nie ogarnę ale w przyszłym mam nadzieje. Co do odpowietrzników to jak są przed pompą to może zaciągać a na cwu często zaciąga w chwili wyłączenia pompy jednak u mnie to w niczym nie przeszkadza. Po załączeniu pompy szybko.sienodpowietrza.

 

Wysłane z mojego GT-I9301I przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam, ja również mam Komfort Eko 15kW na K1Pv2. Na dzień dzisiejszy na oryginalnym wentylatorze. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

komfort eko duo 15 k1pv3

 

Właśnie nie wiem czy nie zaciąga tymi odpowietrznikami zaczyna się od cwu a potem przechodzi na co a jak zawór otworzę na max to w sekundzie zapowietrza się cały układ :D

Gdzies wyczytalem taki przypadek 

 

 

 

Generalnie to brak było obiegu wody w instalacji CWU. Tzn. obieg był, ale bardzo słaby. Coś ten obwód zapchało i woda nie krążyła. To powodowało, że przy chodzącej pompce CWU chodziła "na próżno" i gromadziło się wniej powietrze i sprawiała efekt zapowietrzonej. Temp. na piecu rosła do ponad 90 st i nie chciała spadać. 

Porozkręcałem praktycznie wszystkie możliwe śrubunki, spuściłem z pieca i obwodu wodę, przepłukałem obwód. 

Być może przyczyną był zawór trójdrożny na powrocie do kotła. Pokręciłem też tym zaworem i go opukałem. 

Wszystko razem spowodowało, że gdy skręciłem śrubunki i uruchomiłem piec woda zaczęła krążyć i bojler się szybko nagrzewa wink-2.gif, a pompka chodzi na I biegu i spokojnie daje radę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.