Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Hałas Podajnika


Melmack

Rekomendowane odpowiedzi

 

 

Można domieszać trocin,

Mozna pytanie czy warto moze sie okazac ze przyspieszy to szybsza korozje slimaka rury zbiornika  chodzi o wilgoc w trocinach  :D

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem przetestować ten specyfik po kilku publikacjach na różnych forach i w internecie. Teoretycznie ma on za zadanie obniżać pobór prądu, redukować hałas, wydłużać żywotność kotła  :lol:, spowalniać korozję kotła i smarować podajnik ślimakowy. Tyle pisze na butelce a w niektórych opisach, głównie na popularnych portalach aukcyjnych, pisze jeszcze o poprawie spalania węgla, oszczędności na tymże spalaniu, mniejszym zużyciu a co się z tym wiąże lepiej spalonym węglu i wypalonym popiele.

 

Po kilku dniach moich obserwacji z całą pewnością mogę stwierdzić, że CarboSmar w żaden sposób nie poprawił spalania węgla, zużycie podobne, popiół identyczny jak ten przed aplikacją specyfiku, pobór mocy nie mierzyłem ale czekam na prosty podlicznik, który mam nadzieje pokaże zużycie prądu przed i po aplikacji tego "cuda".

Jedno co mnie zdziwiło to redukcja hałasu podajnika. Z całą pewnością podawanie węgla jest z CarboSmarem dużo cichsze. W pierwszych godzinach pracy wydawało mi się, że wmawiam sobie obniżenie efektu akustycznego przy pracy podajnika ale wcześniej mierzyłem pracę podajnika prostym Soundmetrem z odległości około jednego metra i pokazywało mi w przybliżeniu 61-63dB. O dziwo po zalaniu groszka tymże specyfikiem ten sam przyrząd z tego samego miejsca podał wynik około 56-58dB. Nie wiem jak ma się sprawa ze smarowanie  ślimaka ale myślę, że preparat mu nie zaszkodzi a raczej powinien pomóc. To tyle z moich obserwacji. P.S. Nie wiedziałem, że podobne efekty może dać olej jadalny, jaki ewentualnie zapodać świeży czy może być przepalony?  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.