Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Szamot W Kotłach Na Paliwa Stałe (Wydzielono Z Tematu "kocioł Ds Mpm"


luczyw

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Nie wiem kiedy powstały pierwsze kotły MPM ,ale nie wymagaj kolego aby ktoś kto wchodzi na rynek od razu został mistrzem,daj im czas na dopracowanie swoich konstrukcji  ;)

Choć idea budowania kotłów na podstawie wyciągania wniosków=forów użytkowników,uważam za banalnie prostą, a jakże skuteczną  :D

Cieszy mnie że nie będziesz wymieniał twojego kotła na inny i poczytaj inne fora, tam konkurencja ma nie mniejsze problemy,wydaje mi się,że nawet większe  :D . 

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj specjalnie przyglądałem sie gazom z wylotu palnika.Kolor płomienia to jasno-zółty pomieszany z błękitnym,bez dymu,bez szamotu,jedynie warunek to PG przez zasyp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Sam widzisz to co super funkcjonuje na węglu,jasno-żółty płomień to dobry znak,jednak na drewnie już funkcjonować nie będzie  :D .

Bo,zupełnie inne paliwo,odwrotnie jak węgiel dużo więcej wody,gazu,mniejsza temp.w palenisku i kupa innych rzeczy.

Pisałem już kiedyś,że mam sąsiada który jako jedyny pali w DS od ponad 10 lat,bezdymnie  ;)

Kocioł prosty jak budowa cepa,bez palnika szamotowego,pw stałe otwory w postaci 2 muf 3/4 cala wspawane po bokach,pg podawane rozetą nad zasyp w drzwiczkach zasypowych.

Firma już dawno nie istnieje=brak zamówień  :wacko:

Pozdrawiam.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale taki kolor spalin to ja mam teraz na drewnie.Węgla na razie nie używam z powodu zbyt wysokich temperatur na zewnątrz,w sumie to przepalam po 5-6 godzin dziennie.Może uda się w przyszłym tygodniu poprowadzić PW przy płaszczu wzorem kotła Twojego sąsiada a przy okazji zabezpieczę szamot przed uderzeniem kawałkiem drewna lub węglem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

mam pytanie do Kol. SAMBORA, jakim odkurzaczem czyścisz kocioł, czy separator do kominków podłączony do odkurzacza to dobre rozwiäzanie. Mam odkurzacz w garażu ale boje siē że filtry momentalnie się zapchają. Przerobiłem kocioł gs na ds ale żeby usunäć popiół za przegrodą to muszę jä rozbierać. Jest wąskie dojście przez wyczystkę od göry i pomyślałem że tamtędy można byłoby odkurzaczem wyciągać popiół. Czekam na wszelkie podpowiedzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Odkurzaczem przemysłowym Hilti z filtrem kartonowym.

Kocioł DS też czyszczę tym samym odkurzaczem - kanał dopalający + wymiennik .

Oczywiście kocioł do czyszczenia musi być wcześniej wygaszony i bez żaru na palenisku.

Odkurzacz taki jak na zdjęciu, zdjęcie z netu.

post-18578-0-12722100-1447491015_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzięki, czy filtry się za szybko nie zapychają po paleniu drewnem? Czy lepiej wodnym odkurzać czy workowym?. Mam wielkościä podobny wodno- workowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Separator to miałem jak czyściłem odkurzaczem domowym z workiem.

Ten co mam obecnie nie potrzebuje takich wynalazków - po pellecie zostaje drobny pył, którzy byłby wyciągany z separatora, co innego po paleniu np węglem.

Filtr jest czyszczony wibracjami , przez co wszystko spada na dno zbiornika ok 40l pojemności.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.