Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Paliwa Stałe Z Czopuchem Na Górze


Gelus

Rekomendowane odpowiedzi

Witam

 

Jak w temacie - szukam kotła ok 24kW spalanie dolne (ostatecznie górne).

Na razie faworytem jest Dakon DOR 32D, ale on nie ma wyloty czopucha na górze... a taki bardziej pasowałby w mojej małej kotłowni.

Wpiszcie proszę kotły z jakimi się zetknęliście z wylotem u góry (chodzi o kocioł bez czopucha i wyczystek z tyłu - mogą być z góry lub z jednego boku).

Z góry dziękuję.

Gelus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam. Ja posiadam piec górnego spalania (palę tylko drewnem) firmy ENKA z czopuchem do góry. Zamówiłem i na realizację czekałem 2 tygodnie. Możesz sobie wybrać w którą stronę mają się otwierać drzwiczki jak również od której strony ma być powrót. Myślę, że z dolnym spalaniem nie powinno być problemu. Ja wybrałem górne ponieważ doradzono mi, że przy paleniu drewnem sprawuję się lepiej. Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witaj,

 

Tak na dobrą sprawę chyba wszyscy producenci kotłów wykonają Tobie przeróbkę któregoś z oferowanych modeli odpowiadającą Twoim potrzebom. Wadą takiego rozwiązania jest czas oczekiwania zwykle do miesiąca i większy i kilkaset zł końcowy koszt natomiast zaletą - wybierasz dowolny kocioł i dogadujesz się z producentem. Górny wylot spalin to jak przypuszczam jednak nie wszystko - warto by było jeśli miałby także do góry a nie na przykład z tyłu wylot gorącej wody i z boku powrót. Wtedy kocioł dosuwasz do ściany co jest istotne w małym pomieszczeniu, gdzie liczy się każdy centymetr.

 

Pozdrawiam

Piotr

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Jak w temacie - szukam kotła ok 24kW spalanie dolne (ostatecznie górne).

Na razie faworytem jest Dakon DOR 32D, ale on nie ma wyloty czopucha na górze... a taki bardziej pasowałby w mojej małej kotłowni.

Wpiszcie proszę kotły z jakimi się zetknęliście z wylotem u góry (chodzi o kocioł bez czopucha i wyczystek z tyłu - mogą być z góry lub z jednego boku).

Z góry dziękuję.

Gelus

 

 

Proszę luknij tutaj http://www.cichewicz.pl/produkty/kotly_grzewcze.php kilka modeli do wyboru

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wiem, ale można go zawsze trochę przerobić i zmniejszyć moc, a komora załadunkowa większa....byłby pewniak... tylko ten czopuch...

 

A nie można kolanami w górę? To przecież nie problem. Bo nie wiem z jakiego powodu wylot spalin w górę Jeśli chodzi o przeróbki to zajrzyj do Konkretne Kotły a tam Junkers Dor. Jest tam opisana masa przeróbek m.in. i moich.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Quitar, wiem, że jesteś Guru od Dakonów, jak nie znajdę jakiegoś dobrego kociołka z wylotem spalin górą i z brakiem wyczystek z tyłu kotła to Dakon Dor 32D będzie moim faworytem. Kociołek będzie ogrzewał 185m2 domu i będzie sprzęgnięty z buforkiem ok.450l. (w planach 2 takie). Przewymiarowanie ze względu na komorę załadunku.Myślę, że łatwiej będzie obniżyć moc kotła niż zwiększyć komorę załadunkową....:-D

Co do wylotu na górze, byłby korzystny bo szerokość kotłowni to 1,8m i w tej przestrzeni musi się zmieścić kocioł na długość... poza tym komin spalinowy nie jest przy tylnej ścianie tylko z lewej strony(patrząc od przodu kotła). Więc połączenie czopucha wychodzącego z tyłu skraca przestrzeń użytkową z przodu i jednocześnie powoduje że rura doprowadzająca spaliny do komina będzie miała sporo "zakrętów".

Tak więc Kocioł z górnym czopuchem byłby idealny :-)

Pytałem kiedyś w temacie "Dakon Dor.." nt. przeróbki kotła i wyprowadzeniu czopucha na górze (pytałem praktyków czy jest to do zrealizowania) - ale nie było odpowiedzi, uznałem więc że to niewykonalne/nieopłacalne.

Przez kilka chwil na stronie Cichewicza był kocioł Ultima 2 generacji.... ale zniknął, a przedstawiciel firmy, który miał się ze mną w sprawie tego kotła skontaktować nabrał wody w usta...

Stąd moja prośba jak w temacie...

Pozdrawiam

Gelus

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym guru to nie przesadzaj. Lubię grzebać po prostu. miałbym inny kocioł tez bym eksperymentował. Ważne aby nie szkodzić. Przeróbka kotła na górny wylot nie wchodzi w rachubę bo naruszasz konstrukcję kotła. Musiałby to być kocioł robiony na zamówienie a tu nie masz gwarancji jak by pracował. Co do wielkości pomieszczenia to nie jest to tak mało. Obsługujesz go od góry. A przy zastosowaniu krótkiego kolana na czopuchu nie tracisz tak dużo miejsca. Tak samo przy wlocie do komina. Nie przesadzajmy, aż tak oporotwórcze kolana nie są. Trzeba tylko mieć na tym odcinku czopucha wyczystkę aby nie było problemów z czyszczeniem. Nie wiem jak to u Ciebie wygląda ale można tez czopuch wprowadzić do komina po ukosie bez kolana.

post-4692-1235638114_thumb.jpg

Oczywiście rura czopucha może iść przy samej ścianie.

Wtedy odległość od ściany zmniejsza się do jednego kolana, drugie kolano 30st. np. a rura wprowadzona do komina pod kątem. Nawet opory są wtedy mniejsze. Możesz też zastosować inny kocioł.

 

Guitar przez G nie przez Q to pseudonim od mojej innej pasji do gitary klasycznej.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Guitar... jakoś tak mi się to napisało... jak a ququ.. ;-)

Pudełko klasyczne to też była moja pasja... teraz ani czasu, ani warunków... (może kiedyś wrócę..)

Ad rem...

Rysunek, który zamieściłeś prawie, prawie obrazuje sytuację ... trzeba by tylko "przepchnąć" wlot z kotła na drugą stronę. komina..:-) "gnąc" - rurkę patrząc z góry od przodu kotła byłoby to jak na rysunku... wyloty czopucha i wlot spalinowego na czerwono...

Dakon przydałby się w wersji "lustrzane odbicie" :-)

 

Pozdrawiam

 

 

 

post-5803-1235681177_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.