Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Pomocy - Zawór Czterodrogowy -ling Combi 23 Kw


zibi500

Rekomendowane odpowiedzi

DZIAŁA !!!!!!!!

To chyba najważniejsze co chciałem przekazać. Tak jak pisałem wcześniej pojawił sie u nas nowy serwisant (o dotychczasowym lepiej nie wspominać). Po dłuższym "obmacaniu" wszystkich rurek szybka diagnoza: zawór otwarty na 100% tak naprawdę nie jest otwarty, a zamkniety tak naprawdę nie jest zamknięty. Teraz pytanie czy konieczne jest przekręcenie zaworu. Okazało się że zawór ma jakieś łopatki czy coś takiego. Nie będę potrafił opisać tego fachowo ale facet zdjął siłownik, tak że został sam zawór z takim trzpieniem. Potem zaczął przekręcać jakieś zapadki i kontrolować ciepłotę rurek. Potem założył siłownik i jak wszystko gra :-)

Testowaliśmy piec przez te kilka dni żeby być na 100% pewnym że jest ok. Teraz bez problemu w domu jest 22 stopnie. Nawet przy zamkniętym zaworze woda na powrocie ma powyżej 50 stopni więc bez problemu otwiera sie zawór gdy okazuje się że woda w CO jest już za niska.

Dla tych wszystkich którym wciskają ze rurki 1" na powrocie są za małe informuję, że u mnie działa bez zarzutu i nie był to problem tej rurki co usilnie próbowali nam wcisnąć panowie z działu technicznego. Owszem w rurach 1" woda w małym obiegu może wolniej się nagrzewa ale nie do tego stopnia aby uznać to za wadliwą instalację co stanowczo potwierdził nam pan serwisant.

Reasumując serwisant z prawdziwego zdarzenia to 99% sukcesu.

Dziękuję Wam wszystkim za pomoc i wszystkie podpowiedzi.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dla tych, którzy śledzą temat od początku wyjasniam:

1/ Pisałem ze początkowo piec działal dobrze i to był błąd!!!!!!!!!!! Tak mi się tylko wydawało. Piec uruchomiony został ja na dworze było 15 stopni a my ustawiliśmy zeby w domu było 18 więc bez problemu było w domu 18 nawet przy wodzie na CO 30 stopni bo było ciepło na zwnątrz, ale gdy przyszły mrozy -15 to 28-30 stopni na CO było już stanowczo za mało.

2/ był moment kiedy mogłem się kapnąć ze to coś z zaworem nie tak. Dwa razy ręcznie wygrzewałem instalacje. I tak za pierwszym razem otworzyłem zawor na mxa - instalacja nagrzała się w 8 godz.!!!!!!!!!!!! Teraz wiem ze to stanowczo za długo. Drugim razem kazał mi dział techniczny otworzyć na 30 - 40% i wówczas nagrzała się w 1 godz no moze 2 nie pamiętam dokładnie. Diagnoza: zawór otwarty na maxa tak naprawde nie był tak otwarty. Zawór otwarty do połowy - to tak naprawdę zawór otwarty na maxa. Zawór azmknięty - to tak naprawdę nie zamknięty całkowicie (dlatego nie dzialała grawitacja i nie mogła się wygrzać ta rurka na powocie), żeby zawór był tak naprawdę zamknięty to brakła skali na siłowniku:-) I właśnie to poprawił ten serwisant

Mam nadzieję że moje wyjaśnienie przyda się komuś na przyszłość, choć nie życzę nikomu takich przeżyć.

Jeszcze raz pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 9 miesięcy temu...

Zibi 500, chcialem zapytac o ten obieg kotlowy - z tego co zrozumialem to powrot masz 1'', a zasilanie tez i zawor 4d tez 1''. Pytam gdyz jestem w podobnej sytuacji jesli chodzi o wymiary rurek obiegu kotlowego. Wszyscy radza zeby dac min 5/4'' (u mnie jest na 1'' i czeka mnie mala przerobka https://forum.info-ogrzewanie.pl/index.php?...amp;#entry34086 wiec chcialem sie upewnic)

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.