Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Emigrant pamiętaj o jednym. Ecoal zawsze dobrze spala!!!! To palacz jest do d..., albo węgiel, albo ciąg kominowy i jeszcze wiele innych czynników ;). Nigdy algorytm a nie daj Boże kocioł :D

Mówisz chyba o spalaniu w automacie bo jako sterownik ustawień ma wiele .Ale rozpatrując przypadek Bietki z nową plytką stera  to jak na razie automat się jej przydaje o ile więcej zmarnowanego opalu by było gdyby się przyuczała od razu przez 1 sezon do ustawiania na ręcznych nastawach .

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bojler jest aktualnie używany czy to instalacja tak wysyca z niego ciepło?

 

ps. jak nie dziś to na jutro przygotuj kaloryczny węgiel. Około 24 skończy się aktualny zasyp to możesz nawet dziś jak masz chęci. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nikt wody w ciągu dnia nie pobiera bo nie mamy jeszcze pompy recykulacyjnej i aby doleciała wodaa do domu to trzeba ją długi spuszczać.Wieczorem do kąpieli to się opłaca ale do umycia np. noża to nie.

Zamówiony węgiel http://superopal.com/sklep/polski-ekogroszek-25-plus-promocyjna-cena na próbę i teraz dowiozłam inny rosyjski syberyjski suchy.

 

Dym z komina mocniejszy czarniejszy.Na palniku nasypane dużo spieki oblepiają palni płomienie rozpłytwają się leniwie jak w kominku.Powróciłam do korekty 0  spieki w popielniku bardziej czarne

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem dziś zasypujesz ten syberyjski? Jaką on ma wartość opałową?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak bo jedyny dostępny tu suchy i nie oszukiwany że polski.

wartosc 24-25

 

Czytałam na blogu Zawi Jana że ktoś w M palił perłą na korekcie -3 to może poszliśmy w złą stronę z 1?

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dogrzał się powrót i zaczął inaczej pracować kocioł.  Rozumiem nikt nic nie rusztował?  Tylko 200 stopni to już chyba straty kominowe, chociaż przy pełnej mocy kotła może tak powinno być. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bietka, gdzie jest wpięty czujnik temperatury CWU? On przypadkiem nie mierzy temp. wody która nagrzewa bojler? On ma mierzyć temperaturę wody, którą używasz. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym kotłem jest coś nie tak. Coś mu odbija i goni temp. spalin do 200 stopni. Innym razem przy tej samej mocy dmuchawy nie daje rady 120 stopni zrobić. Dziś było zjawisko, którego nie powinno być. Doszedł do 60 stopni. Dmuchawa wyłączyła się 0%. Temperatura spalin zaczęła gwałtownie spadać a kocioł dalej podbijał zadaną do 70 stopni bez udziału dmuchawy. Raptem po kilku minutach z 70 stopni jeb do 45 stopni. Znowu grzanie jakby od zera do zadanej.

 

 

W tym kotle https://esterownik.pl/device/8150 też jest pewnie z 500 litrów wody bo jest bufor a mimo tego jak temperatura spalin rośnie to i temperatura wody rośnie. Jak temp. spalin spada to i wody spada. Wszystko poprawnie. 

 

U Bietki jest coś spieprzone. To wymaga wizyty serwisów od kotła, palnika i sterownika. Wszystko trzeba zdiagnozować. Może w dmuchawie walnięty jest kondensator i dmuchawa źle wchodzi na obroty(raz dobrze raz źle). Może jakaś fabryczna nieszczelność palnika. Albo dalej sterownik walnięty.

Raptem w danej chwili, w danym momencie  zachciało się kotłowi grzać aż do 200 temp. spalin.  Kopcenie z komina to raczej nie wina węgla tylko złej pracy kotła. 

 

Bietka mimo wszystko podłącz ten cholerny termometr na zewnątrz domu, wywal go przez okno i niech sobie wisi. 

 

Ja bym jeszcze zainteresował się samą dmuchawą, wymienić na nową. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No nie strasz mnie ale mam tez wrażenie że im dłużej chodzi tym jest gorzej.Jakby nadal za mało było powietrza.Popielnik własnie wyczyszczony.Znowu cały zawalony -spieki róznego koloru-mniejsze jasne duże czarne dużo mniej lub więcej niespalonego groszku.Palnik-juz nie ma prostego zywego ognia.Pali się jak w kominku duzy płomień ale nie prosty lub lekko rozszerzający sie ku górze tylko taki rozchodzący sie na boki jak w koinku przy przymknietym powietrzu.Od powrotu nastawy na 0 korekty nikt nie grzebał w palniku w końcu miał byc samoobsługowy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak CWU podgrzewa powrót.Teraz załączylismy pompę od bojlera cwu na 3 st .Dymek teraz po 2 godz od korekty ciemniejszy.Ogien bardziej leniwy spieki w popielnku są 2 jasno-beżowe

Musimy jakoś przemyśleć sterowalność ciepła w sklepie bo nakryłam panów znowu na paleniu w otwartych drzwiach bo twierdzą że mają za gorąco.

Zawór 3d na 3 ustawiony.

Czy tak korekt 1 spowodowała że dmuchawa słabiej dmucha?

 

To nie jest kwestia kotła czy sterownika, tylko palnika żeliwnego,że tak przykapca. Taki jego urok.

No ale nie będę wchodził między młot a kowadło, jak jednak ma się u ciebie zjawić serwis, to zobaczymy co stwierdzi.

 

Owszem trzeba powalczyć z instalacja, aby wszyscy mogli mieć komfortowe temperatury, powalczyć z izolacją, aby obniżyć spalanie.

Ja mimo wszystko sugeruję zastanowić się nad buforem, ja bym celował w ok.800L bufora, to uspokoi kocioł i sam proces spalania na palniku będzie stabilniejszy.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

@Pieklorz 

To ten kocioł nie klęknie od 800 litrów w buforze i 500 litrów w instalacji?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tak w instalacji jest dużo wody to swoisty bufor plus bojler.Nie zainwestuję kolejnych tys by się przekonac że to zły pomysł.

Podsumowując-nie pali się jak wczoraj wieczorem.Pali się jak w kominku.Wieczorem wyczyścimy palnik i zasypiemy ten suchy rosyjski

 

korekta na plus np. 2 powoduje że dmuchawa mocniej dmucha czy mniej?Na czym polega ta korekta?Wytłumaczcie mi proszę w kilu słowach.

 

teraz podawał co 8 sek to za dużo moim zdaniem tak myslę i stąd ten niedopalony węgiel.Jak podawał co 12 sek lepiej było

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pali się jak w kominku duzy płomień ale nie prosty lub lekko rozszerzający sie ku górze tylko taki rozchodzący sie na boki jak w koinku przy przymknietym powietrzu.Od powrotu nastawy na 0 korekty nikt nie grzebał w palniku w końcu miał byc samoobsługowy.

 

Z cugiem w kominie na pewno wszystko w porządku? Może jest zatkany, albo nie jest ponad kalenicę? Przy dochodzeniu do zadanej powinna być prosta struga, żywego, białego płomienia jak to pokazywał @janklos. 

 

Albo zapychają się dysze czy jak one się zwą co napowietrzają palenisko. 

Edytowane przez emigrant
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

do tej pory tylko "podglądałem" ale nasuwa mi się pytanie:

- czy do kotłowni jest doprowadzone jakoś powietrze z zewnątrz? 

kocioł pracuje na dosyć wysokiej mocy, spala dużo węgla a do prawidłowego spalenia dużej ilości węgla, potrzeba dużo powietrza :)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.