Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Kocioł Ogniwo Eko Plus M 26 - Opinie / Użytkowanie / Za I Przeciw.


AdamJas

Rekomendowane odpowiedzi

Jak się sprawdzi ten kocioł w moim ,,skromnym'' domku to wyrażę zgodę na wizyty potencjalnych zainteresowanych u mnie.Już 2 moich znajomych codziennie przychodzi i obserwuje kocioł.Zdarzyła się mała wpadka ale to nie może deskredytowac kotła.

Nasza rodzina jest przyzwyczajona do takich ,,górek '' w zyciu.Mój syn jest na placówce za granicą. DZiś jechał 500 km od miejsca pracy  nowiuśkim passatem i padł mu moduł komfortu.Wszystko zblokowało.Serwis dał auto zastępcze ale przepadło pod sklepem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No ale cwierkaly chyba troszeczke inaczej niz Ty przedstawiles to tutaj

Jutro sprostuje w Wyborczej
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Posłuchałam jak traktuje swoich klientów mój niedoszły monter-sprzedawca  który ludziom kotły klimosza wciska 3 razy za duże/45 kw dla mnie/ to mój doszły sprzedawca- kolega tu obecny Karoke  to król taktu i  dżentelmen.Od razu powiedziałam mężowi ze wciśnie kocioł i tyle będziesz go widział jakby co.

Potraktuje nas tak jak innych którym zamontował potwory po 35 kw na 120m

Edytowane przez bietka
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla przeciętnego człeka kocioł = blacha plus elektronika. Jeśli Ogniwo da klientowi wybór sterowania do swoich kotłów, będzie wiadomo, na kim psy powiesić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

CZy możliwe jest że po zmniejszeniu tem zadanej z 60  do 55 i skręceniu 3d z 5 na 4 wzrosło w dziś spalanie w porównaniu do niedzieli?

Nie zadawaj głupich pytań.

Jeśli sterownik jest walnięty, jeśli jego działania są nieprzewidywalne, jeśli nie wiadomo, co zrobi w danej chwili - to jakie wnioski można wyciągać z jego pracy.

A może chcesz już zrezygnować z wymiany tego sterownika, bo przecież masz już ciepło???

Miejże rozum...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bo dla przeciętnego człeka kocioł = blacha plus elektronika. Jeśli Ogniwo da klientowi wybór sterowania do swoich kotłów, będzie wiadomo, na kim psy powiesić.

To byłaby bardzo wygodna sytuacja, bo wtedy można zwalić winę na klienta. Są tacy, którzy tak robią, dając klientowi możliwość wyboru i sterownika i palnika. Fajne to.

Kto wie, czy nie podsunę Ogniwu taki wariant? 

Dzięki za naukę.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie zadawaj głupich pytań.

Jeśli sterownik jest walnięty, jeśli jego działania są nieprzewidywalne, jeśli nie wiadomo, co zrobi w danej chwili - to jakie wnioski można wyciągać z jego pracy.

A może chcesz już zrezygnować z wymiany tego sterownika, bo przecież masz już ciepło???

Miejże rozum...

Pytam tylko edukacyjnie by wiedzieć jak ustawić automat jutro po wymianie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentowi kotła? A niby dlaczego?

Odpowiem prosto, po co komu kocioł nie kompletny? Kupuję kocioł Ogniwo ( bez sterownika taki kocioł do czego się nadaje?) , a w nim  jest blacha nie firmy Ogniwo, wata, którą nie wyprodukowało Ogniwo i za  dziurę w blasze złą izolację nie odpowiada producent kotła??? Czy jak Ci się popsuje telewizor firmy " X" to masz pretensje do firmy " X" która ten bubel wyprodukowała, a nie do firmy "Y" która wyprodukowała do tego telewizora podzespoły!

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To byłaby bardzo wygodna sytuacja, bo wtedy można zwalić winę na klienta. Są tacy, którzy tak robią, dając klientowi możliwość wyboru i sterownika i palnika. Fajne to.

Kto wie, czy nie podsunę Ogniwu taki wariant?

Dzięki za naukę.

Dlaczego od razu na użytkownika?

Może jednak na wadliwy podzespół, a nie na cały kocioł?

Więc widzę, że do złego (sugerowanie zrzucania winy na klienta) Cię kuszę, więc zapomnij, co napisałem.

Edytowane przez MIQ
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Producentowi kotła? A niby dlaczego?

 

klient nie kupił kotła bez sterownika, a producent też takiego wyrobu nie ma w swojej ofercie!

 

nie ma to najmniejszego znaczenia czy klient będzie sobie konfigurował kocioł wedle własnego pomysłu, producent kotła daje taką możliwość - klient wybiera - w przypadku awarii producent wyrobu roszczeniem regresywnym dochodzi swoich praw od producenta rzeczy, która uległa awarii. Po 5 minutach w sądzie jest nakaz zapłaty, a reszta to wiadomo.....

 

PS. o godz. 7.00 w dniu dzisiejszym serwis powinien stać grzecznie pod drzwiami @bietki i usunąć awarię natychmiast, dodatkowo sprawdzić kocioł od a do z, sprawdzić podłączenie kotła czy jest zgodne z wymaganiami producenta, umieścić odpowiednie adnotacje w książce serwisowej. jeśli użytkownik poczynił błędy powinny być tam wypunktowane.

to nie jest technologia kosmiczne, albo jest zainstalowany kocioł zgodnie z wymaganiami producenta albo nie. w sumie po coś jest adnotacja producenta odnośnie wymaganej temp powrotu.

 

PS 2. są odpowiednie jednostki gospodarcze i odpowiednie urzędy, które w szybkim czasie potrafią wyłuskać sedno sprawy $ od niepokornego przedsiębiorcy.

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wyłączyłaś podgląd czy Ci kazano ?

Publiczny dostÄp do sterownikĂłw tymczasowo wyĹÄczony

https://esterownik.pl/device/8962

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A jak Ci pali teraz bo u mnie trochę chłodniej się robi od wczoraj, dziś skrobałem szyby z szronu.

Edytowane przez Animus
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

A w zwykłym kociołku zasypowym też jeden sezon paliliście samym  węglem ile spalał na dobę ?

Edytowane przez Ryszard
Nie ma potrzeby cytowania ostatniego postu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ok 100 kg zapalane od góry.Kocioł 35 kw

Przy większym palniku w kotle z podajnikiem spalanie wygląda inaczej niż to co teraz widzisz w tym co masz  ,większy spala naraz większą ilość węgla,  a u Ciebie trzeba się spieszyć żeby spalić tyle samo ,trzeba spalać w dużym przeciągu żeby  wytworzyć odpowiednią ilość energii .Dlatego dobre paliwo mniej spiekalne będzie odgrywać tu dużą rolę .Przy większym palniku nie było by aż tyle spieków z czarnej perły przy Twoich potrzebach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bietka musi wypalić tę czarną perłę i o niej zapomnieć. To nie jest węgiel do tego kotła i do takiej pracy, wręcz non-stop na pełnej mocy.  Wyższa kaloryczność powinna dać więcej mocy i ustabilizować pracę kotła, być może już bez spieków. To co było zasypane 75kg polskiego w sumie nic nie powiedziało bo w tym czasie gość cały czas zmieniał parametry sterownika, węgiel się przesypywał do popielnika i inne cuda wianki się działy. Podczas testów zostało spalone całe 75kg, więc tak naprawdę jeszcze nie wiadomo jak kocioł sam pracuje na lepszym węglu. 

Bietka możesz znowu kupić 3 worki tego polskiego 28 tauronu już do testów na nowym sterowniku i ustabilizowanej pracy. Albo z netu tego Jaret Plus. W sumie w ciemno możesz zamówić tego Jaret Plus żeby przekonać się jak kocioł go spala. Zmarnować się nie zmarnuje. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.