Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Instalacja za 8tys, a grzejniki zimne.POMOCY...


mrozik

Rekomendowane odpowiedzi

Witam.

Mam ogromny problem z instalacją CO- po prostu nie działa. Całe ciepło idzie na bojler i łazienkę, a w pokojach grzejniki zimne. Nie znam się na tym, ale chyba winne jest powietrze, które nie wyszło z rur. Instalacje robili wybitni fachowcy, 100 lat doświadczenia, ale mam wątpliwości czy dobrze podłączyli wyjście na zbiornik wyrównawczy. Chyba powinno to wychodzić z najwyższego punktu instalacji a nie z połowy. Niech ktoś spojrzy na to zdjęcie i powie, czy to jest dobrze zrobione.

0418f776ffab9174m.jpg

 

Rury, które idą na obie części mieszkania są zimne, woda nie płynie. Działa tylko bojler i obieg do łazienki. :)

PS. Czy samo to, że instalacja zapowiertzyła się przy napełnianiu nie świadczy o jej wadliwej budowie? Powinno chyba ruszyć za pierwszym razem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Witam

Jest to typowa instalacja z "Górnym Rozdziałem"

- po pierwsze na pewno jest zapowietrzona, należy w najwyższym punkcie zainstalować odpowietrznik

( na rysunku nie wiedzę odpowietrzenia instalacji, tylko oodpowietrznik bojlera)

- na grzejnika tej instalacji nie odpowietrzysz.

- zasady fizyki nikt z nas nie zmieni (woda płynie tam gdzie są mniejsze opory) w Twoim przypadku to ogrzewany boler.

Jeżeli chodzi o podłączenie zbiornika wyrównawczego to ja bym to zmienił a mianowicie:

w najwyższym punkcie gdzie obecnie znajduje się kolanko założyłbym trójnik a zawór przelotowy kulisty założyłbym za trójnikiem. Wtedy nie potrzebuję dodatkowo odpowietrznika o którym na początku wspomniałem.

Decyzja należy do Ciebie.

Oba rozwiązania są dobre.

pozdrawia: Jerzy K

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 miesiąc temu...

Ta zmiana jest dobra lecz wtedy należy dodać nowy zawór jak Pan pisze za trójnik ale i obecny przenieść na wyjśie na łazienkę i reszte domu bo w lecie przy zamknięciu ogrzewania tych pomieszczeń odcinał by zbiornik wyrównawczy a odpowietrznik i tak wskazany w instalacji grzewczej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Winna była pompa, która od razu się zepsuła i nie mogła przepchnąć tego powietrza. Swoją drogą tak czy siak instalacja jest spaprana, aż ręce opadają. Ze dwa miesiące trwało, zanim to w miarę się odpowietrzyło (ciągle coś się przelewało w rurach), a itak jeden z grzejników ma tendencje do zapowietrzania do tej pory. Trójnik byłby o niebo lepszy niż takie kombinacje na wyjściu. Na tym grzejniku co się lubi zapowietrzać, na gałęzi nie porobili właściwych spadków i można go odpowietrzyć tylko zamykająć wszystko pozostałe (bojler, grzejniki). Bez pompy w ogóle instalacja nie chce działać. Po prostu popaprali i polecieli do następnej roboty (są bardzo rozchwytywani) . Niech to @$%^*&^*

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.