Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Rura Wzbiorcza


bossi11

Rekomendowane odpowiedzi

Mam pytanie czy jak przerobie rurę wzbiorczą nr 3 tak jak na zdjęciu, to rurę nr 1 mogę odciąć i zaślepić czy może ją zostawić .

Rura 1 i 2 tak jest

Rura  3 tak będzie.

post-59291-0-52825500-1440695593_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Koledzy jeszcze pytanie bo po dwóch dniach walki z przeróbką na cwu czytam nowy post i okazuje się że trójnik na rurę wzbiorczą mam nad pompą a podobno ma być przed pompą ale technicznie nie dam rady przed zamontować więc czy tak nie może zostać do wyrównawczego mam jakieś 9m jestem załamany co teraz czy tak może zostać czy muszę kombinować 

post-59291-0-61024500-1440870597_thumb.jpg

post-59291-0-75959000-1440870627_thumb.jpg

post-59291-0-15715500-1440870666_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie tyle co powinna ale MUSI być rura bezpieczeństwa podłączona bezpośrednio do wyjścia kotła z pominięciem jakiejkolwiek armatury.

Miejsce tam jest, więc wystarczy kilkadziesiąt minut pracy, jeden śrubunek dodatkowo i gotowe. Dziwne, że kocioł został podłączony na sztywno i nie ma śrubunka.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

śrubunki są na wejściu i wyjściu z kotła,znaczy że muszę trójnik przełożyć zaraz na wyjściu z kotła ale czy pompa nie będzie zasysała wody z naczynia wyrównaczego

post-59291-0-37278800-1440929642_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Mam pytanie dotyczace koneiczności podłączania bezpośrednio zbiornika wzbiorczego do kotła poprzez rurę wzbiorczą. Proszę tylko spokojnie, nie jestem piromanem ;). Otóż czy jest nieprawidłowoąscią podłączenie rury wzbiorczej na wejściu do kotła za np. zaworem zwrotnym różnicowym? Ocztywiście bezpieczęństwo przed wzrastaniem ciśnienia jest zapewwnione przez rurę bezpieczęństwa idącą do zbiornika wzbiorczego, będącą zupełnie oddzielną rurą, podłączoną na wyjściu z kotła  i spełniającą wszelkie zasady bezpieczeństwa - prostoliniowość, pion, podłączenie bez jakichkolwiek przeszkód.

Jaką funkcję pełni w takim układzie rura wzbiorcza? Chyba - wyrównanie ciśnienia oraz dostarczanie wody gdyby były jakieś ubytki, np z gotującego się pieca. Wówczas rura bezpieczństwa odprowadza parę, a rura wzbiorcza poprzez zawór zwrotny różnicowy dostarcza wodę do gotującego się kotła. A jak się zawór przytka? Piec zrobi się czerwony? Dobrze myślę? Tragedi nie bedzie oprócz ewentualnej straty pieca?

Z góry dzięki za odpowiedź, jest to mi potrzebne do rozwarzań teoretycznych nad moją instalacją. Proszę nie pytać czemu. Po prostu akademia, ile diabłów zmiesci się na łebku od szpilki ;).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie nie wyklucza jedynie zawęża jego spektrum w stronę minimum.W stronę maximum zdrowy rozsądek i kasa.Nie chodzi tu konkretnie o Twój przypadek tylko ogólnie. poz.Hermogenes

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale ja to czytałem 100 razy, a nie kłamiąc chyba z 10. Chodzi o teorię. Co to norma wyklucza myślenie o problemie?

Norma to jest to samo co wyrok bez możliwości odwołania w sądzie Myśleć o tym możesz ,  nikt ci tego nie zabroni ,.Dyskutować na ten temat można było przed.(są odpowiednie procedury).Po -nie ma znaczenia co o tym myślisz i tak się do tego "wyroku" musisz się zastosować.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Henryku, nie na taką dyskusję prawną liczyłem. Tak to moga sobie dogadywać Rzeplinski z Dudą. To zdawało mi sie jest forum techniczne, a nie prawne. A przestępstwem chyba nie jest, że moim zdaniem nic się by nie stało, jakby zrobiło sie tak jak to powiedziałem. Ważna jest bowiem ta rura bezpieczeństwa. Ona całkowiecie zabezpiecza przed mośliwością wybuchu pieca. Poza tym skąd wiesz, że ta instalacja miałaby nie powstać na odludnej Syberii (nigdy nic nie wiadomo ;) ) lub może na platwormie jakowejś umieszczonej na wodach międzynarodowych.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 . Poza tym skąd wiesz, że ta instalacja miałaby nie powstać na odludnej Syberii (nigdy nic nie wiadomo ;) ) lub może na platwormie jakowejś umieszczonej na wodach międzynarodowych.

No jeżeli Antoni zajmie już tą odludną Syberię.... no  a  jak wiesz z nim nigdy nic nie wiadomo???? to przepisy się nie zmienią.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.