Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spawarka Tig


Gość Digitrax

Rekomendowane odpowiedzi

Cześć

 

Poszukuję na własne potrzeby uniwersalnej spawarki. Pisząc uniwersalnej mam na myśli taką, która obsługuje zwykłe elektrody (MMA) oraz umożliwia spawanie TIG napięciem DC (stal) i AC (aluminium) w osłonie gazowej. Nie musi to być wielki wydajny kombajn. Zadowolę się wersją na potrzeby majsterkowicza. Co byście polecili sprawdzonego ? zapewne cześć z Was używa takiego sprzętu w pracy. Produkty made ich china mnie nie interesują ;)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie czepiaj się Chińczyków  :D musiałem kupić Tig by spawać nierdzewkę. Wybierałem patrząc na amperaż i by gaz przechodził przez zawór spawarki. Odpuściłem aluminium. Dla mnie ważna była i cena a więc nie zaszalałem. Pamiętaj, ze nie tylko Tig, ale i gaz - inny metal inny gaz, butla ciśnieniowa, do każdego gazu osobna  

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 lata później...
W dniu 15.08.2015 o 13:42, Digitrax napisał:

Poszukuję na własne potrzeby uniwersalnej spawarki.

Życie na wsi bez spawarki to jak bez kosiarki :)

 

Proszę o porady jaką wybrać. Coś dla początkującego spawacza – który raczej będzie „smarkał”.

Znajomy zachwalał mi jakąś niewielką, którą można przewiesić przez ramię…
Byłbym wdzięczny za wskazanie konkretnych modeli, tak żebym mógł pokazać palcem w sklepie, że taka ma być…

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ostatnio bylem w Lidlu. Tak wiem brzmi strasznie sprzet z Lidla za 399zl. 

Nie myslales o takiej ? Moze ktoś uzytkije "Parksida".

Jeśli pozwolisz podłącze sie pod temat. Kiedyś ktoś powiedział, ze taka spawarka powinna miec powyżej 100A.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam taką, nie wiem czy link się nie rozjedzie.

https://allegro.pl/oferta/spawarka-inwertorowa-gratisy-300a-mma-tig-igbt-7612368954?snapshot=MjAxOC0xMS0yN1QxMjoyOTowMS4zMjlaO2J1eWVyO2M3ZDI0ZWU3Zjc2YTc3MDI5MWQ2ZThjZTExYTgwYjA1OTFjNDc5NzY5YjNmZDRjMmVlYTUwYmQ2YjQ5Y2M4YzE%3D

Na razie spawałem tylko blat w łazience i poszło bez problemów jak na pierwsze w życiu spawanie. Ale co to jest warte - nie wiem, jeszcze jej nie zepsułem ;) 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Życie na wsi bez spawarki to jak bez kosiarki :)

 
Proszę o porady jaką wybrać. Coś dla początkującego spawacza – który raczej będzie „smarkał”. Znajomy zachwalał mi jakąś niewielką, którą można przewiesić przez ramię…
Byłbym wdzięczny za wskazanie konkretnych modeli, tak żebym mógł pokazać palcem w sklepie, że taka ma być…
Ja kupiłem właśnie taką lekka inwertorowa spawarkę na Olx ( używka za parę groszy) i jak narazie bez problemów.

Wysłane z mojego Nokia 5.1 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja mam parę: małego miga firmy TELMIG 100 telwin nie polecam bardziej smarka niż spawa bo brak jej mocy, następna to DEDRA DESTi200 SPAWARKA INWERTOROWA TIG/MMA 200ATIG z MMA i powiem że jest super bardzo mocna MMA do grubych materiałów a TIG do dokładnych spawów ale do TIGa trzeba dużo wprawy no i gaz argon dużo droższy niż CO2 do migów. A teraz ostatni zakup to PÓŁAUTOMAT SPAWALNICZY MACALLISTER MIG/MMA/TIG 200 A z Casto. i szczerze to najlepszy wybór bo najbardziej uniwersalna. Fakt że używam z niej tylko MIGa ale za to najłatwiejszy w obsłudze no i gaz CO2. Do cienkich i średnich jest akurat a duży kaliber to MMA

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Bardzo dziękuję za wszystkie odpowiedzi. Każdą czytam…
Wbiliście mi klina tylko w jednym – cena/jakość.
Jak rozsądniej, na początek kupić coś z „sieciówki” lub aukcji czy już taką z którą się zestarzeję? :)

Nie wiem jak „delikatne” to urządzenie, mam nadzieję, że go nie „wykurzę” zaraz po włączeniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zagadalem "naszych" spawaczy. Mowia Kempi lub Esbe.

Zajarzenie przez HF a nie przez dotyk. Ustawienie czasu gazu przed i za. Narastanie pradu i opadanie przy starcie i zakonczeniu. 2T lub 4T nie koniecznie chyba ze cos dluzszego do spawania. Jak z aluminium to AC. O dziwo spawaja w maskach stalych a nie samosciemniajacych...

Nie wiem czy wszystko zapamietalem.

Ps. Najwazniejsze to "jak reka chodzi"

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

teraz jeszcze zobacz ile takie Kempi lub Esbe kosztują!

Sam mam Kempi 140A MMA z przystawką do TIG-a  z zapłonem na dotyk (potarcie)  i kilka razy tym TIG-iem  spawałem , ale to zabawka dla bogatych hobbystów.

Natomiast elektrodą otuloną to przyjemność.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Do 1 tyś. nie kupisz nic porządnego,ja miałem kupić magnum mig 210 synergia easy kosztowała 1100 zł ale kupiłem shermana powystawowego za 900 zł.Synek bardzo zadowolony sam pospawał ramę alu w crosie ,facoowiec za pospawanie krzykną 700 stów.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja jestem blacharzem samochodowym więc grubych materiałów nie spawam i nie jestem spawaczem zawodowym żeby spawać 8 godzin dziennie bo jakbym był to faktycznie najlepiej Kempi lub Esbe. To wszystko zależy do czego potrzebujesz, jaki budżet no i jaką masz wprawę ?. Te 3 rzeczy przy wyborze najważniejsze są. Jak amatorsko i od czasu do czasu to nie pchaj się w super markowe bo niepotrzebnie przepłacisz ale też nie ma co brać najtańszych a zarazem najsłabszych bo zawsze będziesz nie zadowolony. Jeśli alu to TIG AC ale i magiem pospawasz tylko trzeba go przezbroić: drut, przewód ze sprężyny stalowej na teflon i parę innych bajerów. Ogólnie można ale dużo z tym zabawy. Do nauki najlepszy MIG bo najwięcej błędów wybacza ale i dobrym MMA też łatwo jeśli ma dość mocy. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.