Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spawarka Inwertorowa Dedra.


Gość lysy1l

Rekomendowane odpowiedzi

Podobno to najsolidniejsze spawarki z tanich inwertorów. Chodzi konkretnie o ten model:

http://allegro.pl/spawarka-inwentorowa-mma-145a-dedra-desi-155-bt-i3150760010.html

albo opinie o innych inwertorach tej firmy.

Mam starą radziecką transformatorówkę 220V na elementach Celmy, ale zbyt obciąża instalację, więc chcę kupić coś mniej prądożernego. Prace oczywiście typowo amatorskie, typu wyspawanie od czasu do czasu nowego kotła dolnego spalania z blach kotłowych i temu podobne ;) .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Spawarka godna nie tylko amatora.

 

Nie licz na to, że spawarka inwertorowa mniej będzie obciążała instalacje elektryczną. Natomiast doskonale poradzi sobie przy dużych spadkach napięcia zasilającego spawarkę. (np. kilka ekip pracuje na budowie i wszyscy korzystają z jednej małej rozdzielni lub przedłużacz ma 100m)

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli chcesz od czasu do czasu pospawać kocioł to te 145 A może się okazać za mało. Nie chodzi mi tu o sam prąd co o cykl pracy. Do tego polecam Ci Desi 201 lub Desi 200, ta jest z TIG - iem, wszystko DEDRA. Osobiście używam 200, elektrodą 3,25 można spawać praktycznie bez przerwy a TIG do nierdzewki czy to czarnej stali też się czasami przydaje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z tym spawaniem kotłów to żart. Absolutnie tylko amatorskie roboty koło domu, bez dużych obciążeń. Dlatego wybrałem Desi 155 z maksymalnym prądem 145A i myślę, że dla mnie wystarczy. Chodzi mi o potwierdzenie solidności i bezawaryjności tych spawarek.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Podobno to najsolidniejsze spawarki z tanich inwertorów. Chodzi konkretnie o ten model:

http://allegro.pl/sp...3150760010.html

albo opinie o innych inwertorach tej firmy.

Mam starą radziecką transformatorówkę 220V na elementach Celmy, ale zbyt obciąża instalację, więc chcę kupić coś mniej prądożernego. Prace oczywiście typowo amatorskie, typu wyspawanie od czasu do czasu nowego kotła dolnego spalania z blach kotłowych i temu podobne ;) .

taką spawarką o pradzie ciągłym spawania ok 70A to ty nic skutecznie nie pospawasz

dobra spawarka inwerterowa to np 230A a przy sprawnosci 80% ok 180A to juz pospawasz ale taka spawarka to koszt ok 2500zł

wiec takiej spawarki za 500zł to nie proponuje do rąk brać chyba że chcesz od czasu do czasu jakiś płaskowinczek z drucikiem połaczyć

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czytałeś, po co mi ta spawarka?:

Absolutnie tylko amatorskie roboty koło domu, bez dużych obciążeń...

Nie wiem, skąd wziąłeś te 70 amper?

Coś ci się chyba pomylił prąd spawania z cyklem pracy inwertora, a to dwie różne rzeczy, chociaż powiązane w pewien sposób ze sobą.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 miesiące temu...

Po paru miesiącach mogę szczerze polecić tą spawareczkę do amatorskich robót koło domu.

Spawałem parę rzeczy elektrodami 2.5 mm (takie akurat mam) i działa rewelacyjnie. Dla osób niewprawionych w spawaniu świetna jest funkcja anti stick. Osobiście jestem bardzo zadowolony. Mogłyby być trochę dłuższe kable, ale da się to przeżyć.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.