Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie Podłogowe A Parkiet?


martazimna

Rekomendowane odpowiedzi

Witam wszystkim, mam pytanie, zawsze marzył mi się parkiet w domu, ale też chcemy mieć ogrzewanie podłogowe, z tego co wiemy to najlepiej się takie ogrzewanie sprawdza kiedy są położone płytki. mnie się marzy coś takiego: ***, prawdziwy parkiet, drewno, nie zadne panele. a zatem czy nasza koncepcja ma w ogóle sens, albo może, można jakoś zainsalować podłogówke żeby i pod parkietem się sprawdzała, jak to z tym jest?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie ma problemu, gdy ogrzewanie podłogowe będzie prawidłowo wykonane wszystko będzie działać , proponuje zacząć od projektu aby wyliczyć prawidłowo rozstaw i średnicę rury , oraz temperaturę zasilania , często aby utrzyamć gwarancję producenci takich podłóg określają bardzo rygorystyczne warunki jakie trzeba spełnić , dlatego warto zainwestować w dobre sterowanie takiej podłogi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Warto również dodać, że w pomieszczeniach w których ogrzewanie podłogowe wykończone parkietem nie ma wystarczającej mocy grzewczej można zrobić dodatkowo ogrzewanie ścienne dzięki któremu uzyskujemy komfort cieplny nie rezygnując z drewna na podłodze oraz niskotemperaturowego systemu ogrzewania ( pompa ciepła czy kondensat gazowy) 

 

Oczywiście w takiej instalacji niezbędny jest projekt.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.