Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

a możesz mi odpowiedzieć czy naczynie przeponowe może być zapowietrzone?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Postanowiłem dopuścić wody do ogrzewania żeby uzyskać 0,8 bara na zimnym. Przy wyższej temperaturze ciśnienie rośnie do 1-1,2 bara a przy zimnym spada do 0,8 czyli wychodzi na to że jest wszystko ok? Czy mam zostawić takie ciśnienie czy jeszcze go podnieść?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 1 rok później...

Na naczyniu man taka naklejkę. Wychodzi że naczynie powinno mieć 1,5 bar czy coś źle przeczytałem?post-40098-1464505019,0825_thumb.jpg

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czy takie naczynia się naprawia czy trzeba je wymienic? Jak napompowalem do 1,5 bar to było słychać delikatne syczenie przy gwincie.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

Napompowalem naczynie do 1,5 bar i po trzech dniach i sprawdzeniu było 1,4 bar. Czy ta 1/10 spadku świadczy o uszkodzonych naczyniu czy może ten spadek jest wynikiem podłączania i odłączania manometru?

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale naczynie jest jeszcze nie podłączone. Sprawdzałem to manometrem tym którym pompowal wulkanizator.

 

Wysłane z mojego HTC One M9 przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To trzeba mydlinami sprawdzić czy nie uchodzi powietrze przez zaworek i samo mocowanie  wentyla.

Jak tam jest dobrze a  nadal spada ciśnienie, to trzeba naczynie wymienić.

Jak zaworek "puszcza" to wymienić zaworek - wulkanizator będzie wiedział co robić.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 miesiące temu...

Tak jak pisałem wcześniej w innym poście postanowiłem połączyć dwie wężownice w zasobniku CWU, pozakładałem rotametry na dolnej belce do podłogówki oraz sprawdziłem naczynie przeponowe które wydaje się być sprawne - napompowane do 1,5 bara i chyba trzyma tą wartość.. W czwartek testowo napełniłem instalację do 1 bara i wczoraj wieczorem po sprawdzeniu ciśnienie spadło do 0,98 bara czyli spadek o 0,02 bara. ale nie ma żadnych wycieków. Czy to świadczy o nieszczelności instalacji? I drugie pytanie: czy mogę zostawić to naczynie z ciśnieniem 1,5 czy zmniejszyć np. do 1?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba znalazłem przeciek - podłączenie grzejnika się delikatnie pociło więc chyba stąd taki mały spadek ciśnienia. Dokręciłem i zobaczymy jak będzie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 4 lata później...

Witam. Pozwolę sobie odkopać stary temat i jednocześnie zawołać autora tematu @MikiQ bo widzę że jest dalej aktywny na forum. Mam w miarę nową instalację 100% podłogówki i mam takie same objawy jak autor tematu. Czy udało ci się rozwiązać ten problem? Faktycznie była to nieszczelność jakaś? U mnie gdy piec chodzi ciśnienie na naczyniu 1,5 bara praktycznie cały czas, gdy tylko piec wchodzi w postój i temperatura na kotle leci coraz niżej to i ciśnienie spada do 0. Oczywiście jak piec się rozpali i temperatura kotła wróci do ~60C to ciśnienie wraca z powrotem do tych 1,5 bara ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.