Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Spadek ciśnienia wody


Rekomendowane odpowiedzi

Drodzy forumowicze !

Zielony w temacie, potrzebuje pomocy. 

 

Wczoraj, postanowiłem wymienić zawór w grzejniku, gdyż przeciekał. Wyłączyłem w piecu pompkę(piec opalany drewnem firmy no-name 😁 teściu starej daty skombinował), spuściłem wodę z pieca i przystąpiłem do wymiany rzeczonego zaworu. Złożyłem wszystko do kupy, odpowietrzyłem grzejniki i wpuściłem wodę do pieca. Wydawało się, że wszystko jest git, więc rozpaliłem w piecu. Przez jakieś 20-30 minut wskazówka od temperatury ani drgnęła by później, w ciągu jednej chwili dobić do 120 stopni a następnie do 130 a ciśnienie wody do prawie 3 bar. Grzejniki zimne, woda w kranie zimna a piec bulgocze jakby zaraz miała się z niego wydostać godzilla. Zgasiłem elegancko ogień piachem, poczekałem aż piec wystygnie i jak emocje opadły, zacząłem analizować gdzie dałem d***. Okazało się, że kijowo odpowietrzyłem cały układ, więc zrobiłem to ponownie. Rozpaliłem kolejny raz i wydawało się, że wszystko jest okey. Na piecu temperatura rzędu 60-70 stopni, ciśnienie wody ok. 1bar, grzejniki ciepłe i w kranie też ciepła woda, lecz tutaj pojawia się drugi problem. Na jednym mocowaniu (tym górnym) pompy wody, zaczęła delikatnie kapać woda (tak po kropelce) a ciśnienie w układzie zaczęło powoli spadać (przez 4h jakieś 0.2 bar) no i tutaj pytanie: czy winowajcą tej sytuacji jest ta nieszczelność (prawdopodobnie jakaś uszczelka się pod wpływem temperatury zagotowała) czy może któraś z rur nie wytrzymała tej temperatury i czeka mnie rozbieranie połowy domu, żeby zlokalizować ten wyciek…

 

Błagam…pomocy 😞

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Skoro kapie ze śrubunka to prawdopodobnie uszczelka sparciała ze starości a wysoka temperatura doprowadziła do nieszczelności , kup komplet i wymień obie .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

I przez tą nieszczelność ten spadek ciśnienia ?

zastanawia mnie po prostu, czy tak drobny wyciek, może spowodować taki spadek ciśnienia w układzie 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie wiem czy tylko przez tą , jak widzisz że gdzieś kapie to trzeba naprawić .

Spadki ciśnienia są zawsze przez nieszczelności .

A to masz w układzie zamkniętym czy otwartym ? 

A sam sobie odpowiem zamkniętym skoro ci ciśnienie 3 bary wyskoczyło .

Jak chcesz sprawdzić ubytek ciśnienia to na zimnej instalacji , 

A te śrubunki spróbuj dokręcić może pomoże , mogły się poluzować od temperatury .

A Instalacja z jakiego materiału ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Opublikowano (edytowane)

Tak jak wspomniałem na wstępie, jestem trochę zielony w temacie ale pogooglowalem i mogę stwierdzić, że naczynia przeponowego nie posiadam. Z pieca idzie jedna rura do bojlera a druga na grzejniki 

 

cieknie w miejscu przedstawionym na zdjęciu 

 

p.s Kordjano, instalacja miedziana 

IMG_1961.jpeg

Edytowane przez Mjd993
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeśli instalacja zamknięta i brak naczynia przeponowego to mogą być rozmaite skoki ciśnienia przy zmianach temperatury, duży spadek cisnienia przy niewielkim wycieku też jest prawdopodobny. Ale przepisy są takie że pieca na paliwo stałe nie można podłączać bezpośrednio do instalacji zamkniętej, niezależnie od tego czy ma naczynie przeponowe czy nie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Nie chce mi się wierzyć że nie ma naczynia przeponowego czy wyrównawczego , przecież Kolega w końcu kiedy wyleci w powietrze jak ten zawór bezpieczeństwa nie zadziała . 

A ciśnienia stabilnego nie ma prawa byc bez tego .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.