Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

a w domu ciepło?

kocioł nie musi osiągac zadanej za wszelką cenę- nic mu się nie stanie jak popracuje dłużej - ważne aby efekt spalania w popielniku był zadowalający bo i sprawność wtedy lepsza i mniej kasy się marnuje.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to może trzeba i ustawienia mieszacza zmienić?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Sytuacja się ustabilizowała. Dmucham na 35% i jest dobrze. Jeszcze w podtrzymaniu chyba cos się sypie, ale nie mam kiedy siedzieć przy piecu. Jutro sobota to coś ogarnę. Ale chyba juz do końca sezonu pojadę na tym paliwie.

 

A mieszacz? Co tam mogę zmienić? Temp. ustawia pogodówka. Jak mu zmniejsze temp. to zimno w domu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 tygodnie później...

No i firma się ustosunkowała :(

Z uwago na to, że ślimak miał kontakt z ogniem, nie uznali mi gwarancji.

Dostałem numer telefonu do serwisanta, który miał zweryfikować moje ustawienia, między innymi temperaturę podajnika.

Wcześniej miałem 13-19 stopni, a po jego zmianach mam 33-35, logika podpowiada mi, że skoro czujnik jest w połowie drogi między palnikiem a zasobnikiem, to w palniku panuje wyższa temp. i to sporo.

Dodatkowo 70% tego co jest w podajniku to niedopał. Fakt, że piec dochodzi do temp. , może i nawet mniej pali, ale kurka przecież nie będę przesiewał węgla co 3 dni.

podawanie 4,5 s

przerwa 40 s

dmuchawa 25 % 9to najniższe obroty przy jakich dmuchawa nie buczy)

podawanie nadzór 15s

przerwa nadzór 60s

dmuchawa wyłączona

klapka przymknięta ok.1cm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.