Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jak Gwintować Rury?


meping

Rekomendowane odpowiedzi

Witam,

 

Pytanie jak w temacie. Mam problem z gwintowaniem rur 3/4''. O ile calowe idą bez problemu (tzn. prócz faktu, iż trzeba się przyłożyć), to na 3/4'' nie mogę załapać gwintownika. Nie pomaga gradowanie, nabijanie i inne cudawianki. Jadę teraz spróbować dokupić nowy gwintownik, ale nie mam pewności, że to coś pomoże. Może ktoś coś podpowie, bo jestem załamany...  :(

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Mysle że gwintów wewnętrznych w rurach wykonywać nie bedziesz więc "gwintownik " potrzebny Ci nie będzie. Co do gwintów zewnetrznych to sprawdź średnicę zewnętrzną rury (dla czarnej powinna być 26,9 mm), niestety czasem mozna spotkać w handlu (szczególnie tym poza autoryzowanymi sprzedawcami ) jakieś wynalazki o innych srednicach.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chodziło mi o narzynkę do gwintów zewnętrznych oczywiście. Narzynka jest (pożyczony zestaw), ale chyba jest "wyeksploatowana". Chodziło i o to, czy jest jeszcze jakiś nieznany mi magiczny sposób aby załapała... :( Póki co muszę sobie odpuścić obieg bojlera z braku sprzętu :(. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam

 

Posmaruj rurę olejem. W czasie gwintowania cofaj narzynkę, im częściej cofamy tym lżej idzie. Na początku trzeba naprzeć konkretnie. Na moich narzynkach to się sprawdza, z tym, że używam ich raz na kilka lat żeby było jasne jaki ze mnie w tej dziedzinie fachowiec.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zwykłej praktyce gwinty 1/2" i 3/4? są bardziej "chodliwe" niż gwinty większe i pewnie stąd to wyeksploatowanie narzędzia

 

Też tak myślę, co nie rozwiązuje mojego problemu na tą chwilę. Od ręki nie dałem rady kupić narzynki. Będzie grane allegro...

 

 

 

Witam

 

Posmaruj rurę olejem. W czasie gwintowania cofaj narzynkę, im częściej cofamy tym lżej idzie. Na początku trzeba naprzeć konkretnie. Na moich narzynkach to się sprawdza, z tym, że używam ich raz na kilka lat żeby było jasne jaki ze mnie w tej dziedzinie fachowiec.

 

Smaruję. problemem jest załapanie gwintownika na rurze. Po prostu obślizguje się. Jak mi się udało załapać, to już jakoś poszło...

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Niestety zdaje się zestaw Topexa... Znaczy się wszystko robiłem jak trzeba. Cóż, trzeba dokupić narzynkę... :/

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeszcze kwestia jakim gatunkiem narzynki kolega dysponuje. Znajomy miał kiedyś taką starą, pewnie radziecką, regulowaną gwintownicę z tzw. pilotem. Sprzęt wysłużony, ale nie było opcji żeby nie załapało gwintu. A próbowałeś na początek zeszlifować trochę rurę "ze stożka"? Może wtedy łatwiej będzie załapać gwint.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.