Skocz do zawartości

Rekomendowane odpowiedzi

Najważniejsze to wezwać hydraulika który sprawi by instalacja była bezpieczna.

 

Istnieje taka metoda doraźna schłodzenia kotła, bo czasem kocioł się przegrzeje.

W kotłach górnego spalania, jak kocioł sie przegrzeje i chcemy go szybko schłodzić to zamykamy powietrze pod ruszt czyli drzwiczki od popielnika oraz ewentualnie jakieś klapki czy rozety w drzwiczkach dolnych. Wyłączamy dmuchawę jeżeli jest . Otwieramy klapkę do komina tzw szyber. Otwieramy górne drzwiczki, te do załadunku węgla. Może się zdarzyć, że kilka razy "fuknie", tym się nie przejmować. Im szerzej otworzymy górne drzwiczki tym lepiej ale tak aby się nie dymiło. W ten sposób pzez wymiennik leci zimne powietrze i temperatura szybko spada.

 

Palenie węglem grubym  mogę ci polecić (z kopalni Piast, ale tez Ziemowit, Janina i inne podobne) sam tak paliłem przez wiele lat, pali się spokojnie i komin suchy.

Tu opisałem jak to robić https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/18355-palenie-i-przeróbki-w-kotłach-10-lat-co-dalej/post #8

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.