Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Heitz Eko Junior 10Kw


plemie101

Rekomendowane odpowiedzi

tak podlogowka jest ocieplona od dolu styropian itd.. mieszkam na samym dole dlatego styropian dany by byla izolacja. ok. zwiekszam nadmuch.. 

 

 

na podlogowke idzie 35 stopni 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ile tego styropianu tam jest i jakie parametry?

podłogę możesz zasilac niższą temperaturą, chyba że ubogo rurki puszczone są

działaj i pisz jakie tego efekty i notuj co zmieniłeś aby wiedzieć jak się cofnąć gdy coś pójdzie nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zastanawiam się jak u CIebie wentylator pracuje skoro na niskim nadmuchu daje radę a odrobinę mocniej dmuchniesz i wszystko w komin wali.

skoro jednak na wietrze ustawianym na 10 jest dobrze to do tego wiatru ustaw pozostałe parametry ale nie takie bogate jak miałeś 

wydłużaj stopniowo przerwę podawania i obserwuj co się będzie działo

 

PS

zerknąłem na przekrój kociołka- krótka droga spalin i to moze sprawiać że mocniej dmuchając przelatuje wszystko w komin bo nie daje rady odebrać.

masz jakieś zawirowywacze może?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

post-32729-0-71042600-1352450684_thumb.jpg

o coś takiego np

pozdrawiam noworocznie z pracy niestety :(

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to spróbuj coś takiego zrobić samemu i wsadzić w półki - poprawi się sprawność i obniży temperatura spalin.

wystarczy płaskownik i kątówka,

nacinasz, wyginasz, wsadzasz na półkę

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Gdzie i jak - idziesz do najbliższego ślusarza z fotką, podajesz wymiar Twoich półek wymiennika - żeby się zmieściło szerokość, głębokość, wysokość i masz. Grubość blachy myślę w granicach 1-1,5mm wystarczy ?

 

Względnie dzwonisz do producenta, na stronie się chwalą, że zawirowywacz jest opcją do każdego urządzenia - może i do Twego pieca mają?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ale gdzie mam go zamontowac w swoim kotle? tam gdzie jest wlot do komina? tam niema miejsca...

 

mam temperature zadana 65 stopni. moze za duzo?

 

bo za cholere nie moge jej uzyskac jak podkrece grzejniki i nie wiem czemu. gdy grzejniki mam lekko ustawione jest ok wtedy..

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

po co płacić producentowi kilkadzisiąt a moze nawet ponad 100zł za coś co sie zrobi samemu za 10zł z materiałem???

zawirowywacze układa się na półkach. u Ciebie widziałem jedynie boczny przekrój. jeśli nie masz półek tylko "grill" to można zrobić w innym kształcie. chodzi tylko o zameszanie spalinami i ich przyspieszenie, wtedy zwiększy się sprawność wymiany i spadnie ich temperatura.

co do temperatury

jeśli w domu jest ciepło gdy na kotle masz 55st to nie widzę sensu trzymać na nim 65

ważniejsza jest temperatura powrotu dla jego żywotności

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

czyli albo za mało ma mocy albo za dużo ucieka w komin i dlatego nie dogrzewa

dobrze by było znać temperaturę spalin byłoby wiadomo co jest przyczyną takiego stanu

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.