Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedogrzany Pokój Z Ogrzewaniem Podłogowym


lothian

Rekomendowane odpowiedzi

Ja to bym wrócił do 1 biegu na pompie mieszacza i jednocześnie zamknąłbym ten bajpass równolegle do pompy - on ma sens gdy są zmienne przepływy np przy elekrozaworach na poszczególnych pętlach.

Po otrzymaniu na 1 biegu tego co potrzeba , można lekko odkręcić ten bajpass ale najpierw musi wszystko działać jak potrzeba

Jak masz pogodówkę to ważna jest krzywa grzewcza  - jaką masz teraz ustawioną?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

OK, tak zrobię. Czyli: 1-szy bieg mieszacza, ustawiam problematyczną pętlę na maksymalny przepływ i zamykam bypass. Krzywa jest ustawiona na 25 (wskazanie przy pokrętle, kocioł Junkers ZSE24-4MFA), choć nie wiem czy to, o co pytasz.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja się zasugerowałem postem #8.

 

...i pogodówka ma znaczenie (jeśli jest), bo poniżej magicznych 20 stopni plus, ponad to co ustawione na głowicy, to pompa mieszacza będzie zabierać więcej przepływu pompie kotła. 

Ogólnie rozdzielacz jest trudny do regulacji i im niższa temp źródła, tym mniejsze szanse na jego prawidłową pracę w układzie z grzejnikami.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wygląda, że jest OK. Po zwiększeniu przepływu w problematycznej pętli i wyregulowaniu zaworu zwrotnego temperatura osiągnęła 22C. Ciekawe, czy w nowym sezonie grzewczym będzie również OK (ustawiałem już pod koniec okresu grzania, gdy temperatury były mocno dodatnie). W razie czego odezwę się ponownie. Dziękuję za pomoc, szczególnie Samborowi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.