Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Niedogrzana Łazienka Lub Pokoje


kozi291

Rekomendowane odpowiedzi

Możliwe. Są tak sterowane wszystkie ciepłownie czy węzły cieplne. W domu też można tak sterować stosując na grzejnikach zawory termostatyczne i zawór nadmiarowo-upustowy i przeważnie działa całkiem poprawnie.. Sterownik pogodowy dobiera temperaturę zasilania według zadanej krzywej, a temperaturę pomieszczenia ustawia się na zaworach termostatycznych przy grzejnikach Gorzej jest z podłogówką tu niestety dobre efekty uzyskuje się stosując zdalne sterowanie (przy kotle gazowym) dla obiegu grzewczego . Ale twoim podstawowym problemem jest nie sterowanie ale błędnie wykonana instalacja

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ale twoim podstawowym problemem jest nie sterowanie ale błędnie wykonana instalacja

 

Rozumiem że powinny być odseparowane obwody grzejnikowy i podłogowy tzn. po dwie rury pex doprowadzone do kotłowni osobno na grzejniki i podłogę i to spięte w kotłowni sprzegłem i zawór 3D z siłownikiem do podłogówki też w kotłowni - czy tak ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rozumiem ale na dzień dzisiejszy nie wykonalne  :( - muszę ratować to co mam i znaleźć najlepsze rozwiązanie.

W załączniku zamieściłem jeszcze jeden schemat - i pytanie czy bedzie dzialał pogodowo ? 

Czy w takim układzie ze sprzęgłem pompa w piecu musi pracować cały czas ? Jaką krzywą wybrać - a tym samym temperature zasilania ?

Pytam o taki układ ponieważ zauważyłem że jesli pompa chodziła cały czas w obowdzie grzejnikowym i podłogi w łazience to podłogówka lepiej działała była bardziej stabilna no i grzejniki też były dłużej ciepłe no i temp. odczuwalna była lepsza.

post-55975-0-18275900-1421838663_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat jest jak najbardziej ok 

Kocioł pracuje cały czas z temperaturą sterowaną pogodowo 

O temperaturę na dole dba zawór 3d z siłownikiem sterowany czujnikiem wewnętrznym 

Jeśli grzejniki u góry nie są dobrane prawidłowo to o temperaturę w pomieszczeniach zadbają termostaty 

Jednym słowem bajka 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

W poście #40 podałem ci link do identycznego problemu z identycznym kotłem - poczytaj i wyciągnij wnioski.

Pisać tego samego co dwa dni mi się nie chce.

Z resztą ty nie czytasz ze zrozumieniem np pisałem że obie pompy i zaw 3-D w kotłowni a ty z uporem maniaka rysujesz je na piętrach.

jak chcesz zmieniać to raz a dobrze a nie po trochu.

Piszesz że trzeba skuć , to weź tego popaprańca i sam skuj mu .... 

 

Męczysz 4 identyczne tematy od ponad roku - (chyba już 15 miesięcy) i dalej d....a

 

czumu tego nie poprawiłeś rok temu?

Myślałeś że zmienią sie prawa fizyki , niestety to nie rząd , prawa są niezmienne.

 

Wszystko w tym temacie zostało powiedziane.

 

pozdr.

 

PS

Widzę że kolega cie pochwalił, ja niestety , nie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

schemat jest jak najbardziej ok 

Kocioł pracuje cały czas z temperaturą sterowaną pogodowo 

O temperaturę na dole dba zawór 3d z siłownikiem sterowany czujnikiem wewnętrznym 

Jeśli grzejniki u góry nie są dobrane prawidłowo to o temperaturę w pomieszczeniach zadbają termostaty 

Jednym słowem bajka 

 

Czy można podmienić tą pompę w kotle na adaptacyjną ?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.