Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Ogrzewanie podłogowe - niedogrzanie 2 pomieszczeń


Kam1111

Rekomendowane odpowiedzi

Witam, mam mały problem, w 1 pokoju córki oraz łazience chciałbym zwiększyć temperaturę gdyż w całym domu Panuje temp 22-22,5st natomiast u niej 20-20,5, w łazience również jest 22. 

Są to odpowiednio obiegi 1,2 pokój corki

3 drabinka, 4 podłoga łazienki. 

W sypialni natomiast jest najcieplej 24,5 i tutaj chciałbym zmniejszyć temp. 

Czy jest taka możliwość choć trochę to wymanewrowac? 

Nie posiadam rotametrow.. 

Rurki co 15cm co daje pętle około 80-90m w pokoju i 35-40m w łazience. 

Piec na pellet, zawór 4ro drogowy z siłownikiem na wyjściu od pieca a za nim pompka circula helio ustawiona na 1 bieg(wcześniej na 6 i różnicy nie widać). 

Aktualnie na podłogę idzie 27st.

Wyglada to nastepujaco :

Pozdrawiam 

15790180498928869865658420234460.jpg

1579018117545838625198666355218.jpg

15790181398815585006032051143153.jpg

IMG_20200114_165107.jpg

IMG_20200114_165132.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jakimi zaworkami? Myślałem, że to tylko zaślepki. Pokrecilem (w zasadzie na Maxa 1i2 niebieskie pokrętło że ledwo się trzyma. 

Byłem pewien że to tylko zaślepki. A te czerwone, jeśli nimi pokrece w kółko (w lewo) to otworzę bardziej pętle czy wyjąć zaślepke i włożyć imbusa bo tak jak widać na pętli nr 10, która wyjąłem, jest tam jakiś gwint na jakby imbusa? 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pod niebieskimi kapturkami powinny byc standardowe zaworki pod silowniki. Pod czerwonymi masz na klucz imbusowy. Krecisz tymi na imbus.

Przykrec ten obieg gdzie masz za cieplo.  Tylko nie zamykaj calego.Musisz poobserwowac czy zrobi sie cieplej tam gdzie chcesz. Mozesz tez przykrecic kilka petli tylko tak, zebys nie mial za zimno.

Regulacja poczatkowa powinna polegac na jednakowym wykreceniu kazdego zaworka I przykrecaniu tam , gdzie masz za cieplo i odkrecaniu gdzie za zimno. Proces moze byc dlugotrwaly z racji dużej bezwładności ogrzewania podlogowego.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Te pętle które za bardzo grzeją zakręć całkowicie pod tymi czerwonymi kapturkami a następnie odkrec o 1/4 obrotu w łazience i 1/2 obrotu w sypialni i obserwuj. Jak bedzie za mało albo za dużo to kręcisz dalej.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No czyli jak odkrece calkiem(zdejme) ten niebieski kapturek to co dalej robić? 

 

Czy narazie manewrowac tylko czerwonymi? Tam gdzie wejście cieplej wody do poszczególnych pętli. 

Czyli w tym pokoju gdzie za chłodno odkręcić o 1/4 imbusem, w łazience na początek podobnie a sypialni gdzie za ciepło skrece o 1/4. Chyba na początek lepiej tak ostrożnie? 

 

 

Godzinę temu, MikiQ napisał:

Te pętle które za bardzo grzeją zakręć całkowicie pod tymi czerwonymi kapturkami a następnie odkrec o 1/4 obrotu w łazience i 1/2 obrotu w sypialni i obserwuj. Jak bedzie za mało albo za dużo to kręcisz dalej.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka
 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Tam gdzie masz teraz za ciepło sa tk krotkie pętle j dlatego grzeją bardziej od pozostałych. Masz je całkowicie zakręcić i odkręcić o tyle ile napisałem ( po to masz zakręcić żebyś wiedział ile to jest 1/2 czy 1/4 obrotu. Nic ci sie nie zepsuje. Najwyżej w lazience będzie trochę chłodniej.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pomieszczenie zaraz przy kotłowni a więc 2-3m od rozdzielacza. (tam gdzie za ciepło) Pokój metrażowo taki sam jak u córki i też 2 pętle. Jednak u niej ciulowo. Odkrecilem u niej pół obrotu na tych pętlach dzis rano o 6 i jak narazie bez zmian. W łazience 1/4 i również bez zmian

 

Edit

To moje drugie konto podstawowe dlatego odpisałem z tego. Bo miałem problemy z logowaniem jak cos

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jest to pomieszczenie zaraz przy kotłowni a więc 2-3m od rozdzielacza. (tam gdzie za ciepło) Pokój metrażowo taki sam jak u córki i też 2 pętle. Jednak u niej ciulowo. Odkrecilem u niej pół obrotu na tych pętlach dzis rano o 6 i jak narazie bez zmian. W łazience 1/4 i również bez zmian
 
Edit
To moje drugie konto podstawowe dlatego odpisałem z tego. Bo miałem problemy z logowaniem jak cos
Ja ci pisze żeby zakręcił na maksa i dopiero potem odkręcił o 1/4 lub o 1/2 a robisz dalej po swojemu. Jakiej ty pomocy oczekujesz? Dostałeś rozwiązanie.

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj skupmy się narazie na najchlodniejszych pomieszczeniach. 

Łazienka i pokój córki. Skręcić na maksa i wtedy odkręcić jak pisałeś? 

Powiedzmy że w sypialni narazie niech tak zostanie bo żona coś jest przeziebiona

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Godzinę temu, Crespoo napisał:

Czekaj czekaj skupmy się narazie na najchlodniejszych pomieszczeniach. 

a jak zbalansować chcesz inaczej musisz trochę przykręcić tam gdzie gorąco aby ciepło poszło gdzie zimno bez rotametrów to trudne chyba że masz kamerę termiczna i przepływomierz w oczach

zdejmij te niebieskie kapturki i zrób zdjęcie

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Czekaj czekaj skupmy się narazie na najchlodniejszych pomieszczeniach. 

Łazienka i pokój córki. Skręcić na maksa i wtedy odkręcić jak pisałeś? 

Powiedzmy że w sypialni narazie niech tak zostanie bo żona coś jest przeziebiona

To ty "czekaj, czekaj" Żeby woda poszla na pomieszczenia ktore są zimne to chyba trzeba ją "podkrasc" z pomieszczeń w ktore jest jej za dużo? Jeżeli w sypialni masz za ciepło a w pokoju córki i lazience trochę zimniej to musisz ograniczyć przepływ w pomieszczeniach w których jest za ciepło żeby woda poszła tam gdzie jest chłodniej. Wszystko już napisałem. Póki tego nie zrobisz nie ma sensu dalej ciągnąć tego tematu.

 

Wysłane z mojego SM-G973F przy użyciu Tapatalka

 

 

 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zauważyłem, że wszystkie pętle są mniej więcej na tym samym poziomie. Do całkowitego zakrecenia w sypialni potrzebowałem 12 pół obrotów na każdej z pętli. Następnie odkrecilem 9pol obrotów a po półtora dodałem do pokoju córki. 

 

Tylko np łazienka jest o wiele mniejsza a wysokość od kręconych zaworow na oko jest taka sama jak w pozostałych petlach.. 

 

Hmm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Rury są wszędzie co 15cm, generalnie na pokoje 12-13m są po 2 obwody, na salon 23m 3 obwody, kuchnia 10m i łazienka 6m

Co wychodzi:

Średnio po 40-50m na obwód 

Lazienka może być może jest gesciej, nie pamietam, przyjmijmy że 40m również na 1 obwodzie.

 

Mhm

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

To przy takim samym odkręceniu  zaworków imbusem na górnej belce  powinieneś mieć takie same przepływy , a przynajmniej  zbliżone , no chyba że , posklejane masz wkładki na dolnej belce , i przez to nie masz przepływu .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.