Skocz do zawartości
IGNOROWANY

instalacja z kotłem na holzgaz


piotrek0701

Rekomendowane odpowiedzi

termostatyczny !!!!!!!!! sam działa po wygrzaniu nie mozna ingerowac i to jest zaleta tego układu jak nie dołozysz do pieca odpowiedniej dawki to nie nagrzejesz ale za to masz ciepło i piec napewno bedzie ci słuzył lata

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak na szybko nagrzyzgane ale jest wiec to na powrocie zapiecem to serce układu zawwór3d ztermostatyczny ,na wyjsciu z pieca dwie pompy ,te małe prostokaty to zawory nadmiarowo upustowe ,przy zasobniku zawór termostatyczny z kapilarą ,i to by było wszystko sprawdzony patent diała do dzis i sprawnie

 

Witam mam ten sam problem piec na zgazowanie drewna 25kw Orlenowski temperatura na powrocie to góra 45stopni mam zamiar coś z tym zrobić .Zbiorniki akumulacji ciepła to duży wydatek plus laddomat21.Mam pytanie czy w moim przypadku mogę zastosować zawór trójdrogowy termostratyczny o tem. otwarcia 60 stopni.Powierzchnia do ogrzania to około 200m2 czy piec nie jest za mały.Za podpowiedz z góry dzękuję.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz ale niestety bedziesie wolno układ rozgrzewał takiej sporej instalacji albo bedzieszmusiał czesciej dokładac i zagazowywac tu wykorzystujesz całe ciepło jakie maszw piecu nawet przy wygaszaniu ale nic za darmo napewno teraz smoła w czesci kotła inapewno zywotnosc mniejsza 50%

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mozesz zastosowac zawór tylko teraz pracujesz bez ijak załozysz to bedziesz miał mały dyskomfort prostu teraz odrazu woda idzie na grzejniki jak załozysz to bedzie to trwało wolniej i to wszystko a układ działa bez zastrzezen najwiekszy układna tym chcemacie robiłem 250m i 23grzejniki i działa do dzics

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Serdeczne dzięki automatyk.

Trochę poszperałem w tym temacie i wydaje mi się ,że bardziej ekonomicznie bedzie gdy założę zbiornik akumulacji z laddomatem21, piszą że do 40% oszczednościczy to prawda.Jeśli była by taka oszczędność to warto uzbierać grosza i montować.Obliczyłem koszt takiej inwestycji na około 12000pl.Czy to prawda automatyk!!!!!!!!!!!!!!!! .

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

to nie jest kwestia oszczednosci tylko komfortu jak palisz raz dziennie czyli 3-4 wsady i grzanie i jednoczesnie ładowanie bufora to ok jesli nie masz bufora to musisz co 8h isc do kotła dołozyc przy mrozach co 6h i to wszystko a za to co na bufor to lepiej kupic ze 200m drewna i myslec jak to spalic przez 5-6 lat nie robilismy nigdy układu na zbiornikach nawet w jednym przypadku demontowalismy bo przy duzych mrozach i tak trzeba palic i tak to była opinia klienta ktory wywalał stary i nowy montowalismy juz bez buforu i zagłebiajac sie w obliczenia to fakt jesli zmagazynujesz 3000l wody o temp 85st to przy mrozach powierzchni ok 200m starczy ci to na 3-5h bo musisz grzac temp ok 60st na grzejnikach sie ma sprawa do podłogowki zmagazynowac i wyszarpac cała mozliwa energie ze zbiorników do temp 30st wtedy napewno sie opłaca i ekonomia jest za tym

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.-Dziękuję za porady,przerobię układ w/g twojego schematu,na dzień dzisiejszy nakładam do pieca co 10-12h przy tem. na zewnątrz od 0 do-5st.C.Temperatura ustawiona na kotle 80st.podgrzewana woda c.w.u grawitacyjnie 160 litrów.Zasilanie pompka grundfos 25-60 bieg3 zasila ogółem 17 grzejników 11 na dole i 6 na piętrze.temperatura na powrocie mierzona wczoraj miernikiem BM318 to 55st.Piec wewnątrz z nagarem smołowym.Zmierzono też temperaturę na wyjściu z piec ale na wysokości 40 cm. i wynosiła nie 80st. jak pokazuje panel sterowania lecz 67st. czy tak powinno być.Jeszcze chciałem dodać,ze mam zamontowany zawór 4-drogowy i.jak będzie to wszystko chodziło gdy przerobię,

PS.dzisiaj zamontowali mi wentylator wyciągowy spalin KCW-200 ze względu na mały ciąg kominowy,nie mogłem nakładać przy całych otwartych drzwiczkach cofało się do pomieszczenia,komin o przekroju 14x20 wysoki 6mb.Co o tym myślisz

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jak masz zawor to tylko musisz pompe załozyc na małym obiegu zeby piec trzymał temp i wtedy nie muszisz kupowac zaworu 3d termostatu i wysterowac pompe na układ CO załaczac przy 65st na kotle

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

jesli chodzi o nie daleko to dokładnie 2,5h jazdy ,a co do temp to podniesie sienapewno ,przerobic by sie dało alenajlepiej przy okazji teraz bede w Pile cos robił to juz troche blizej

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

ja uznaje dwie firmy ktore sa na tej samej licencji grunfos lub leszno a do kotłowni gazowych montuje systemowe ,te pompy wytrzynuja wszystko nawet smieci w instalacji a co do temp powrotu to jak zrobisz tak 1,5m wody podmieszania czyli pracuje na pierwszym biegu to ok 8st roznicy gora -dół jeszcze zalezy ile wody idzie przez CO ale to masz jeszcze dwa biegi zeby roznica nie była wieksza od 10st ale nie mniejsza od 60st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

w zupełnosci wystarczy tak zeby na 1 biegu sobie pracowała ajeli mozesz to na powrocie do kotła załoz do tego zawór -filtr-pompa -zawór zwrotny(mosiezny ale wywal sprzezynke tak zeby na grawitacji działał )i to wszystko i tak pompa małego obiegu załczana przy 50st czy nawet 55 a na Co drugi termostat nin na 65st i bedzie latac

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

nie wiem jaki masz dokładnie piec i jak sterowany normalnie śa 4 termostaty na sterowniku kotła jeden dostepny ogolnie do nastawiania temp zadanej ,drugi do rozłaczenia dmuchawy tzw stb wyłacza układ przy 100st ,trzeci do załaczania pompy małego obiegu ustawiony na min 50st ,i czwarty na układ pompy CO ustawiony zazwyczaj na 65st ,tak to powinno wygladac jesli takiego czegos nie masz to mozesz zrealizowac na dwukanałowym sterowniku temp elektroniku,lub na zwykłych termostatach (kręconych) takich do 95st

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam ponownie

Piec mam z eco-vimaru orlański 25kw sterownik EKOSTER nie wiem czy można do niego podłaczyć pompę małego obiegu.

potrzebne materiały to 1-pompa25-40,zawór regulacyjny grzybkowy szt.2,filtr szt.1,zawór zwrotny (wypiąć spręzynkę).Czy mam rację. Jeśli nie mogę podpiąć pompy do sterownika to dokładnie co najlepiej zakupić i jak to zamontować.

Pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.