Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Zasilanie Podłogówki


Grzesiu83k

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam taki problem. Posiadam kociol na paliwo stałe dwa rozdzielacze jeden do grzejników a drugi do podłogówki. Kiedy pompa od podłogówki jest wyłączona woda krąży z kotła przez zawór trójdrożny dostaje sie do powrotu z rozdzielacza podlogówki i leci spowrotem do kotła. Gdy kocioł jest rozgrzany i załącze pompe zawór mieszający nie puszcza wody gdyż jest rozgrzany od wody która przez miego przeplywała. Musze czekac az temperatura na kotle spadnie do ok 30 stopni i podłogówka w tedy ruszy, Lub załączac ją przed rozpaleniem w kotle. Zamontowałem zawór zwrotny przed zaworem mieszającym w miejscu gdzie pobiera zimna wode z powrotu ale nie dało to żadnego efektu, woda dalej krąży z kotła do zaworu mieszającego i zpowrotem do kotla. Jaka tego jest przyczyna? 

Zasilanie podłogówki.bmp

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa od podłogówki powinna działać cały czas na nie cyklicznie. Po to masz zawór 3d aby mieć niższą temp niż na grzejniki choc na rys nie widać tego obiegu grzenikowego? Jaki masz 3d ?może termostatyczny?

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

..., woda dalej krąży z kotła do zaworu mieszającego i zpowrotem do kotla. Jaka tego jest przyczyna? 

 Wg mnie masz źle zamontowany zawór. Bo on jest mieszający a ty opisujesz sytuacje jakby był rozdzielający.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

 Wg mnie masz źle zamontowany zawór. Bo on jest mieszający a ty opisujesz sytuacje jakby był rozdzielający.

Jeżeli pompa jest wylączona to woda tak właśnie krąży. Jeżeli załącze pompe przed rozpaleniem w kotle woda normalnie krąży z rozdzielacza przez podłogówke do kotła. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Możliwe, ale tam są strzałki i trudno się pomylić, natomiast może być zawór o nie właściwym zakresie działania np 10-30C lub 45-65C

Na zaworze jest napisane  20-43

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

mam teraz taki zawór  vta321 20-43C w ręce i jak dmucham to faktycznie jest przelot na dół ale tylko w wypadku gdy zawór jest całkowicie zakręcony. jak odkręcę pokrętło na 1(i  do 5 ) to już nie puszcza powietrza na dół. Myślę że musisz odkręcić pokrętło powyżej 1.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

na max czyli grzybek poszedł do góry? bo w tej pozycji nie puszcza na dół a  dmucham ile mogę)

 

 

z ciekawości obróciłem też zawór o 180 stopni myśląc że możesz mieć źle zamontowany w poziomie i jak dmucham to nie przepuszcza powietrza na dół i to nieważne czy zakręcony czy odkręcony. Czyli zawór masz dobrze założony tylko chyba uszkodzony.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.