Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Regulator Pokojowy Z Silownikami Termoelektrycznymi Czy Z Głowica Termostatyczna


bajoch

Rekomendowane odpowiedzi

Witam mam pewnien dylemat jestem w trakcie budowy domu i na wionsne bede zakladal centralne ogrzewanie 

Kociol kostrzewa Compact bio luxury

interesuje mnie indywidualna regulacja pomieszczeniowa (chodzi o to ze chcialbym sterowac temperatura z kazdego pokoju indywidualnie ) kazdy pokoj mialby swoj regulator pokojowy 

z mozliwoscia dogrzania nie tylko ograniczenia temperatury...

w jaki sposob jest to mozliwe????

zastosowanie glowic termostatycznych polaczonych z regulatorem pokojowym????

czy moze silowniki termoelektryczne polaczone z regulatorem ??

a moze sa jeszcze inne opcje ,spedzilem caly dzien na czytanie forum ale nie znalazlem odpowiedzi 

interesuje mnie jak to polaczyc zeby wszystko fajnie wspolgralo .... 

bardzo licze na wsza pomoc

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

chodzi mi raczej o przedstawienie najlepszej opcji w jaki sposob ma to byc podlaczyczone zeby jak najlepiej dzialalo czy glowicami termostatycznymi czy zaworami termoelektrycznymi a moze jeszcze sa jakies inne sposoby 

zeby caly uklad dzialal prawidlowo moze ktos ma taki system u siebie i podzieli sie informacja 

 

pozdrawiam

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Ja raz robiłem sterowanie pomieszczeniami z podłogówką - w każdym pomieszczeniu termostat, na rozdzielaczu siłownik, zamykający odwód grzewczy podłogi - można tak samo wykonać do grzejników. 

Użytkownik podobno zadowolony ale mnie się to nie podobało.

Moim, zdaniem do grzejników to raczej elektroniczne głowice termostatyczne  z możliwością programowania.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Jeżeli kocioł jest z podajnikiem to przejdzie w stan podtrzymania lub wygasi się,

Ten układ o którym pisałem był zasilany przez bufor 1000l czyli kocioł, na drewno DS nie wiedział ci i jak.

Ty powinieneś mieć jakąś inf dla kotła o zapotrzebowaniu instalacji na ciepło.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tak kociol jest z podajnikiem na pellet

mozesz troszke jasniej napisac jestem raczej laikiem w tych sprawch

skad kociol bedzie wiedzial ze instalacja ma juz wystarczajaca ilosc ciepla??

co z pompa wody czy dalej bedzie pracowac?? jesli tak to w jaki sposob skoro instalacja jest zamknieta przez glowice termostatyczne

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł "wie" że instalacji  nie potrzeba ciepła gdy temperatura kotła osiągnie temperaturę zadaną - to ustawiasz na sterowniku kotła np 60C

Pompa powinna pracować non stop lub z tzw wybiegiem - praca kilka minut po zgaszeniu kotła-  gdyż wtedy studzi kocioł.

Można wykonać dwa warianty - albo pompa adaptacyjna np Alpha Grundfosa czyli dostosowująca się do oporów instalacji , albo zostawiasz 1-2 grzejniki z max odkręconymi lub wręcz zdjętymi głowicami.

Pompa adaptacyjna jest lepszym rozwiązaniem.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

wielkie dzieki rozjasniles sytuacje 

rozumiem ze pompa adaptacyjna sama sie wyloczy gdy napotka opor 

i wtedy zakladam na kazdym grzejniku glowice termostatyczne super ze mi to wyjasniles

ale jeszcze mam pytanie poniewaz na dole mam salon korytaz jadalnie i kuchnie praktycznie wszystko jest otwarte (tzn jedno pomieszczenie ) jak spiac te kilka grzejnikow pod jeden termostat 

bo wiadomo skoro jedno pomieszczenie to wszedzie bedzie ta sama temperatura

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa adaptacyjna jest przez cały czas włączona, sterowana  jest sterownikiem kotła , natomiast obciąża się w zależności jak instalacja jej pozwoli - czyli więcej wody tłoczy jak jak jest otwartych więcej głowić na grzejnikach.

Na parterze też warto dla każdego grzejnika dać osobną głowicę, może się okazać że trzeba będzie niezależnie korygować grzanie np w kuchni lub w części mocniej nasłonecznionej.

Tą samą temp będziesz miał przy wymuszonym ruchu powietrza w pomieszczeniach, jak nie ma ruchu to zawsze są róznice

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

bedzie rekuperacja wiec bedzie wymuszony ruch powietrza   .... tak mi sie wydaje

wiec czy mozna te wszystkie grzejniki podpiac pod jeden termostat??

jesli tak to w jaki sposob 

moze  cie mecze ale chcialbym miec wszystko dopiete przed rozmwa z instalatorem

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

tylko: siłownik jest cichy w przełączaniu (otwarte/zamknięte) a elektrozawór głośno walnie jak się otwiera.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

zgadza się, mam membranowy przy bojlerze i dobrze że jest w kotłowni bo jest głośny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Co można zrobić, aby termostat elektroniczny sterował podłogówką na rozdzielaczu przewodowo, oraz grzejnik podłączony do innego rozdzielacza ogrzewający to samo pomieszczenie

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam , po pierwsze jak podłogówka to nie grzejniki , ale co np. jak w łazience jest podłogówka i grzejnik łazienkowy - najlepiej założyć na taki grzejnik głowicę termostatyczną , a termostat od podłogówki założyć taki aby był dodatkowo wyposażony w czujkę temperatury podłogi za pomocą której ustawimy tak temperaturę na podłodze że będzie ona cały czas ciepła bez względu na to że grzejnik grzeje .

 

W twoim przypadku można właśnie wykorzystać taki właśnie sterownik z czujką podłogową do sterowania pętli na rozdzielaczu podłogowym , który bedzie sterował podłogą i drugi termostat bez czujnika podłogowego który będzie zamykał siłownik na rozdzielaczu grzejnikowym. wszystko może to być realizowane bezprzewodowo .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dlaczego nie, skoro chcę aby na podłogówce w pomieszczeniu było 20 stopni, a jeśli chcę mieć szybko ciepło, to regulator pokojowy załączy grzejnik

proszę mnie wyprowadzić z błedu jeśli cos nie tak

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.