Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Piece Stalmark


frmn

Rekomendowane odpowiedzi

Tak jak pisałem-pogoda zmusiła mnie do podłączenia pieca i jestem zadowolony. Palę groszkiem 30-40mm średnicy pozostałym z poprzedniego sezonu i bezproblemowo ten kocioł sobie z tym radzi, ale widzę że ten kocił marzy o miale.

Kupiłem ten kocioł aby się nie uzależniać od eko-groszku(nienormalna cena za takie badziewie) i myślę że to jest to czego szukałem. Jutro wrzucę do zasobnika zrąbki drzewne i zobaczę jak sobie z tym radzi.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

/.../ Jutro wrzucę do zasobnika zrąbki drzewne i zobaczę jak sobie z tym radzi.

O to bardzo ciekawe - napisz proszę przy okazji co to za zrąbki (wymiary,

sposób uzyskania, gatunek, wilgotność) oraz jak wyszedł eksperyment - podejrzewam że tak latwopalny produkt będzie wymagał zmniejszenia nadmuchu ale doś dużej czestosci

podawania. Ciekawi mnie też czy piec nie "udławi" się (choć teoretycznie nie powinien - kolportowano tu plotki, że daje się palić w nim pestkami lub pelletami

 

Darek

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 2 lata później...

Witam używam kotła Stalmark 17kw od wakacji 2009 i uważam, że ma on parę niedociągnięć technicznych np. brak przysłony wentylatora(reugalacja potencjometrem jest zbyt mała), brak sterownika PID (nad czym bardzo ubolewam), ale z drugiej strony jest on wykonany na tyle "topronie" że nie powinien przyspożyć większych problemów w trakcie usuwania awarii po wygaśnięciu gwarancji. Jeśli chodzi o temat sadzy z komina to sobiście nie dostrzegam tego problemu (palę miałem), ponieważ nawet w trakcie pracy nadmuchu z komina nie kopci się, a dach mam pokryty czarną dachówką. Muszę dodać także, że pranie które suszy moja żona wisi obok ściany bydunku w której znajduje się ów komin spalinowy(wysokość tego komina to około 7 metrów od poziomu gruntu) i nigdy nie było problemu z osadzaniem się sadzy na ubraniach ( a palę cały rok), czego nie mogę powiedzieć o poprzednim miejscu zamieszkania ( piec kaflowy opalany węglem wyskość komina około 5 metrów). Chcę zwrócić uwagę także na znaczącą różnicę w wydzielaniu sadzy w zależności od opału. Na początku użytkowania opalałem groszkiem (dużo słabszym kalorycznie) ale wydzieljącym chyba o 3/4 sadzy mniej niż miał(mimio że spalałogo się go więcej w piecu, bo był poprostu słaby).

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 10 miesięcy temu...

Witam wszystkich bardzo serdecznie! Jestem nowy na forum, ale nizmiernie potrzebuje waszej pomocy.

 

Może na początek przedstawie wam nieco zaistniałą sytuację.

 

Tydzień temu zmarł mój niedoszły teść, który ogólnie zajmowałem się piecem w domu itd.

Ogólnie odkąd pamiętam (ale nie interesowałem się tym) to piec co jakiś czas gasł itd...

 

No ale niestety teraz sytuacja mnie zmusiła do zainteresowania tematem i jestem bezradny. Po śmierci teścia nikt tak porządnie nie potrafi obsłużyć pieca.

Ja nie dawno coś tam próbowałem ale nie potrafie.

 

Krótko po jego śmierci wsypałem do podajnika ok. 50kg groszku i po 24h musiałem znowu dokładać! Szok. Uważam że to dość dużo.

 

Teraz trochę faktów:

 

Piec STALMARK z podajnikiem tłokowym (chyba)

25kW

Powierzchnia którą ogrzewa to 180-200m + chyba trochę piwnicy.

 

Poniżej wrzucam zdjecia jak to wszystko wygląda.

 

 

zdjcie035x.th.jpg

 

zdjcie036cv.th.jpg

 

zdjcie037b.th.jpg

 

 

aha! Zauważyłem że piec jakoś niechętnie dochodzi do zadanej mu temperatury. Jak widać na zdjęciu, zadana była temp. 42 stopnie, a po 3 godzinach od rozpalenia (bo oczywiście jak wróciliśmy do domu to okazało się że piszczał i ognia nie było) osiągnął te 36,5 stopnia ;) Może on jest stałocieplny jak człowiek ;) Bo temp. podobna.

 

Jeśli napisałem coś nie tak to bardzo proszę o poprawienie, ale naprawdę już jestem zrozpaczony.

 

Gdyby ktoś miał jakąkolwiek wiedzę na temat ustawiania tego pieca to byłbym bardzo wdzięczny.

 

POZDRAWIAM SERDECZNIE

Edytowane przez Hubciu
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Włączę się do dyskusji i porada dla kolegi maxa ja mam stalmarka Eco Vegas 18kw i zero problemów przede wszystkim tnp. na kotle 60-65 stopni dobre nastawy podawania, przerwy i powietrza i niema sadzy ani dymu też trochę z tym walczylem ale się udało a jeżeli piec jest przystosowany do ekogroszku to samo za się mówi że nie do mialu. Ja palę ogień premium i zero sadzy i dymu.ja jestem zadowolony i polecam ten kocioł. 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

9 godzin temu, Zibekxxx napisał:

Włączę się do dyskusji i porada dla kolegi maxa ja mam stalmarka Eco Vegas 18kw i zero problemów przede wszystkim tnp. na kotle 60-65 stopni dobre nastawy podawania, przerwy i powietrza i niema sadzy ani dymu też trochę z tym walczylem ale się udało a jeżeli piec jest przystosowany do ekogroszku to samo za się mówi że nie do mialu. Ja palę ogień premium i zero sadzy i dymu.ja jestem zadowolony i polecam ten kocioł. 

Posty z przed 8 lat do tylu 

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.