Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Powietrze W Instalacji.


Speedd18

Rekomendowane odpowiedzi

Jestem nowy na forum w związku z tym chciałbym  się najpierw przywitać.

 Teraz mój problem, otóż pampka w moim c.o. wydaje co jakiś czas jakieś dziwne dźwięki tak jakby przez wirnik przelatywały bąbelki powietrza (przelewanie, dołącze nagranie telefonem przy samej pompce potem oddalam na odległość jakichś 20 cm. Dźwięk słyszalny z odległości do ok 3m, czasami cichszy a nawet wogóle go nie słychać) . Odpowietrzanie nic nie daje. Kocioł węglowy, naczynie otwarte ok. 3.5m na poziomem podłogi ok. 2.5 metra na pompką. Piec zasila 3 grzejniki po 10 i dwa małe w łazience po 4 żeberka. Rury pex do 1 grzejnika 16mm do dwuch po 2 grzejniki 20mm. Instalacja grzeje bardzo dobrze grzejniki się nie zapowitrzają, raz na jakiś czas jak odkręcę odpowietrznik poleci troszeczkę powietrza ale to przez pół sekundy.  Załączam zdjęcia instalacji.

Proszę pisać co będzie jeszcze potrzebne aby zlokalizować problem.

 

Z góry dziękuję za pomoc.

Pozdrawiam.recording-20140102-100237.mp3post-57104-0-82665600-1388654024_thumb.jpg

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam :)

Próbowałeś odpowietrzać pompkę?

( tą płaską śrubkę trzeba popuścić )

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Na moje ucho to  problem mechaniczny może coś blokuje wirnik.Spróbuj rozebrac trzeba odkręcic te 4 śruby imbusowe i zdjąć osłone.Wczesniej pozakręcaj zawory i odłącz zasilanie.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Z pompą na pewno wszystko w pożądku bo już podmieniałem i nic to nie dało. Dalej to samo. Jeszcze co zauważyłem jak dźwięki się nasilają to wyłączam na pół minuty pompkę a potem włączam to tak jakby powietrze sie gdzieś zbierało i po włączeniu pompki jest przepompowywane w grzejniki. Piec podniesiony od strony wyjscia wody.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zrób więcej zdjęć instalacji.

A ten odpowietrznik na belce rozdzielacza to chyba powinieneś odkręcić..

sprawdź czy jest sprawny.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Kocioł ,połączenie naczynia , powrót z instalacji.

Jeszcze mam takie pytanie jak załączasz pompkę to słychać jak zamyka się zawór różnicowy?

Takie puknięcie powinno być słychać.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zawór roznicowy jest w takiej pozycji że cały czas jest zamknięty. Kulka jest cięższa od wody, otwierał by go dopiero obieg grawitacyjny którego u mnie nie ma. Zawór jest raczej sprawny, wcześniej miałem pomke na powrocie w pozycji poziomej i zawór pykał przy wlaczaniu pompki. Zdjęcia wstawie jak tylko dotre do domu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Chyba cos nie tak z tym naczyniem osobna rura do niego z wyj. z pieca.Tak na wiase niezla partyzantka z tego pexa .Osobiscie bym sie bal - temp.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Pompa pracuje w źle złożonej instalacji i trudno jasno określić przyczynę. To może być za niskie ciśnienie napływu do pompy, ale trudno powiedzieć. Tak czy inaczej hydraulik tego nie składał.

 

Sprawdź drożność filtra, a nawet usuń wkład filtrujący. Może poprawi się napływ do pompy.

Poza tym do przerobienia naczynie. Teraz zagotowanie wody równa się: 1. wyplucie całej wody z układu, 2. silne uderzenia hydrauliczne, 3. przegrzanie rur PEX w wyniku wciskania do nich przegrzanej pary.

 

Po pierwsze wywal ten zawór różnicowy, który jest tutaj kompletnie nie potrzebny. Po drugie rura pionowa zaraz na wyjściu wody z płaszcza ma iść prosto do naczynia. Po drodze montujesz na niej trójnik a w jego odejście poziome podłączasz bezpośrednio pompę. Tak podpięte naczynie pozwala na bezpieczne użytkowanie kuchni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Zarchiwizowany

Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.

  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.