Andrzej1899 Opublikowano 21 Sierpnia 2013 #1 Opublikowano 21 Sierpnia 2013 Witam serdecznie wszystkich. Prosiłbym Was o pomoc w wyborze kotła, jestem mieszkańcem okolic Otwocka i chciałbym zakupić piec z któregoś okoliczneggo sklepu żeby uniknąć problemów na odlgłość. Domek mam ok200m2 z podłogówką na parterze i grzejnikami na piętrze, ocieplony styropian 10cm. zastanawiam się naad: Defro Duo 25kw Ogniwo eko plus 25kw Termo tech eco duo 20kw ruszt zeliwny Termo tech krs aqua duo 20kw Klimosz duo ng 25kw Krzaczek skp 17 czy 25kw Tekla draco duo 25kw Troche sie tego nazbierało, wiem. Moje pytanie dotyczy tez tego czy wybrać ruszt wodny czy żeliwny ze względu na lepsze spalanie podobno i zcy palnik retotowy czy rzeliwny,. bede bardzo wdzieczny za odpowiedzi dotyczące tych kotłów, któregy znich byście wybrali dla siebie. pozdrawiam
sambor Opublikowano 21 Sierpnia 2013 #2 Opublikowano 21 Sierpnia 2013 Co do miejsca zakupu kotła to przecież przywiezie go kurier we wskazane miejsce, nie zależnie gdzie go kupisz. Tu ważniejsze jest aby moc kotła nie była za duża, w twoim przypadku to 17-20kW. Poczytaj forum oraz poradnik kolegi Timona https://forum.info-ogrzewanie.pl/topic/13884-poradnik-jak-wybierac-kociol-na-ekogroszek/ I dopiero wtedy pytaj dalej. Pozdr.
wuwok Opublikowano 22 Sierpnia 2013 #3 Opublikowano 22 Sierpnia 2013 witam .Te 200m2 to użytkowa powierzchnia czy całkowita?? poczytaj o oep . piec który stosunek cena jakość b dobra :)
TIMON120777 Opublikowano 22 Sierpnia 2013 #4 Opublikowano 22 Sierpnia 2013 przeczytaj mój poradnik jak nie masz ochoty albo czasu i chcesz na szybko policzyć przybliżoną moc spróbuj tego: http://cieplowlasciwie.pl/ po mojemu 12-14KW to maks czego Ci trzeba. każdy z proponowanych przez Ciebie kotłów jest zbyt duży
karoka65 Opublikowano 22 Sierpnia 2013 #5 Opublikowano 22 Sierpnia 2013 Prosiłbym Was o pomoc w wyborze kotła, jestem mieszkańcem okolic Otwocka i chciałbym zakupić piec z któregoś okoliczneggo sklepu żeby uniknąć problemów na odlgłość. Domek mam ok200m2 z podłogówką na parterze i grzejnikami na piętrze, ocieplony styropian 10cm. Czy możesz napisać więcej o ociepleniu domu ? Jak jest ocieplony dach, jakie okna, czy w posadzkach jest jakieś ocieplenie ? Tak jak Timon już napisał wydaje mi się że za wysoko sięgasz jeśli chodzi o moc kotła. Pisze ci to sprzedawca kotłów !!! Sambor, może być :)
sambor Opublikowano 22 Sierpnia 2013 #6 Opublikowano 22 Sierpnia 2013 Czy możesz napisać więcej o ociepleniu domu ? Jak jest ocieplony dach, jakie okna, czy w posadzkach jest jakieś ocieplenie ? Tak jak Timon już napisał wydaje mi się że za wysoko sięgasz jeśli chodzi o moc kotła. Pisze ci to sprzedawca kotłów !!! Sambor, może być :) Brawo masz +
zbigmaz1 Opublikowano 22 Sierpnia 2013 #8 Opublikowano 22 Sierpnia 2013 Brawo masz + A u mnie masz minus :)Jednym doradzasz kupno u lokalnego sprzedawcy a drugiemu tłumaczysz że mu dowiozą kurierem we wskazane miejsce. Więc jak to jest lepiej kupić? Witam serdecznie wszystkich. Prosiłbym Was o pomoc w wyborze kotła, .... pozdrawiam Nie wybieraj większego jak 17kW, taki da sobie radę. Kocioł nie ma grzać, on ma uzupełniać straty to co dom wypuszcza. Dopisz jeszcze to o co prosił karoka aby potwierdzić czy to słuszny wybór.
sambor Opublikowano 22 Sierpnia 2013 #9 Opublikowano 22 Sierpnia 2013 Może koleżanka nie sprawdziła co ma w sklepie za rogiem? Sprawdzi i zobaczy co ma. Natomiast ja pytałem was użytkowników kotła RBR z eCoalem jak sterownik określa moc kotła i do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Podajcie na podstawie jakich danych to oblicza i jaki jest błąd szacunku mocy przy takim sterowniku? pozdr.
zbigmaz1 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 #10 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 Może koleżanka nie sprawdziła co ma w sklepie za rogiem? Sprawdzi i zobaczy co ma. Natomiast ja pytałem was użytkowników kotła RBR z eCoalem jak sterownik określa moc kotła i do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Podajcie na podstawie jakich danych to oblicza i jaki jest błąd szacunku mocy przy takim sterowniku? pozdr. Gdzieś już pisałem że nie wiem. Siedzisz to forum dokładnie i pewnie ten mój wpis czytałeś więc po co jeszcze raz pytasz?Mam samochód, on ma swoją moc, i ty pewnie też masz. Czy wiesz z jaką mocą w danej chwili jedziesz? Pewnie też nie. A tylko dlatego że nie wyświetla ci takiego wykresu? Tak samo z kotłem, kupiłem po to aby ogrzał mój dom, zagrzał wodę a z jaką mocą pracuje ? Czy kiedykolwiek było to pytanie zadawane jakiemukolwiek innemu użytkownikowi? Producent sterownika wymyślił coś takiego (chwała mu za to) i dał nam do podglądu, chcesz wiedzieć jak to działa to zadaj mu pytanie. Adres znasz. Jeżeli ja odpowiem na to pytanie i popełnię jakiś mały błąd będziesz mi go wytykał, że piszę nieprawdę. Nie wiem to nie piszę. Mnie wystarczy że kocioł grzeje i daje radę tak jak auto kiedy jedzie pod górkę :)
Jaro966 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 #11 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 Może koleżanka nie sprawdziła co ma w sklepie za rogiem? Sprawdzi i zobaczy co ma. Natomiast ja pytałem was użytkowników kotła RBR z eCoalem jak sterownik określa moc kotła i do tej pory nie dostałem odpowiedzi. Podajcie na podstawie jakich danych to oblicza i jaki jest błąd szacunku mocy przy takim sterowniku? pozdr. Sterownik nie oblicza mocy kotły. Ma zapisany algorytm który na podstawie kilku parametrów decyduje o innych parametrach takich jak: prędkość wentylatora, ilość podawanego paliwa.
sambor Opublikowano 23 Sierpnia 2013 #12 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 Sterownik nie oblicza mocy kotły. Ma zapisany algorytm który na podstawie kilku parametrów decyduje o innych parametrach takich jak: prędkość wentylatora, ilość podawanego paliwa. Tyle to ja wiem , kolega@Vlad też temat próbował ruszać ale mało się dowiedział http://forum.info-og...lgorytmu-ecoal/ Myślałem że od ludzi siedzących przy takim sterowniku coś się więcej dowiem @zbigmaz1 twojego posta na temat mocy kotła i algorytmów obliczających moc nie mogłem znaleźć :( Może jednak ktoś ma zamontowany dodatkowo ciepłomierz i podałby porównanie wskazań sterownika z takim przestarzałym sprzętem jak ciepłomierz. ;) Pozdr.
ZawiJan99 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 #13 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 Jak sterownik eCoal określa moc kotła? ...Producent sterownika wymyślił coś takiego (chwała mu za to) i dał nam do podglądu... To nie producent "wymyślił"... To userzy "zmolestowali" producenta, żeby takie coś stworzył - więc im stworzył. Nie wiem, jak to zrobił, tzn. nie wiem, jaki jest ten wzór obliczeniowy na moc. Nie wiem, bo uważam to za zbędny bzdet i nie interesowałem się tym ani przez chwilę. Wiem natomiast, że jest to bardzo, bardzo przybliżona wartość, bo dane wpisywane do tego wzoru są obarczone dużymi błędami: -wartość opałowa - niezweryfikowana, -przyjęta ilość paliwa na 1 obrót ślimaka - silnie zmienna w zależności od uziarnienia paliwa, -sprawności kotła - przyjęte szacunkowo, -ilość zużytego paliwa - jeśli użytkownik nie przeważa paliwa dostarczonego, obarczona błędem (wiadomo jakim), -ilość zużytego paliwa - jeśli użytkownik przeważa paliwo dopiero tuż przed zasypaniem, obarczona błędem wynikającym z przeschnięcia paliwa. Producent potwierdza to zresztą w swojej notce informacyjnej, cytuję: "Wszystkie prezentowane dane są wyliczone, przybliżone i mogą różnić się od rzeczywistych" Jedyna prawdziwa wartość w tych statystykach, które wylicza eCoal - to koszt zużytego paliwa (w PLN) w układzie narastającym. Jeśli użytkownik przeważa paliwo tuż po jego zakupie, to prawdziwa jest także ilość zużytegom paliwa (w kg). Tyle. Kto ciekawy tych mocy - musi założyć licznik ciepła.
Vlad24 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 #14 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 Oblicza na podstwie zliczonego czasu podawania i nie wiele ma wspólnego z mocą rzeczywistą.
Vlad24 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 #15 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 :D Witam profesora! No to mamy komplet możemy zaczynać jazdę "z górki na pazurki"
sambor Opublikowano 23 Sierpnia 2013 #17 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 Ja też witam i zapraszam do dyskusji: Na stronie jednego z producentów kotłów http://www.kotlyponar.pl/1,0,6,oferta.html w opisie sterownika znalazłem zdanie: 2. Regulacja mocy kotła: ilość podawanego paliwa jest określana na podstawie pomiarów i analizy trendów temperatury wody wypływającej z kotła. Czyli wystarczą dwa parametry - Tz i Tp - temp zasilania i temp powrotu aby określić moc kotła! To ja nie potrzebnie instalowałem ten ciepłomierz., wskazujący z dokładnością do 0,1 kW , jak po tym stwierdzeniu mogę liczyć z dokładnością do min 0,01kW co pokazuje eCoal :( I jeszcze bardzo niskie spalanie przy każdym rodzaju paliwa. Czy jest ktoś z użytkowników tego wspaniałego sterownika , który czuje się zrobiony w "konia" lub ":bambuko"? Pozdr.
ZawiJan99 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 #18 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 Kolego Po pierwsze Nie odpowiadam za bzdury, które wypisują różni producenci. Proszę Cię, abyś stosowane przez siebie cytaty wybierał z materiałów wiarygodnych. Po drugie Nie wszedłem tu, aby się kłócić (że nie nazwę tego dosadniej), tylko aby doinformować zainteresowanych, bo zobaczyłem, że zjawili się tu ludzie, których uważam za mistrzów dezinfomacji.
Vlad24 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 #19 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 Mieszasz dwie rzeczy sterowanie mocą za pomocą odchyłki temperatury od zadanej i wyliczanie mocy do statystyk. Pierwsze rzeczywiście jest stosowane i jest skuteczne, ale obarczone dżym przesunięciem czasowym akcja/reakcji, oraz niezabardzo wspołpracuje z instalacjami o zmiennych przepływach z termostatami i zaworami n-drożnymi. Drugie jak napisał Zawijan wprowadzone na życzenie, bo ludziska jakoś nie wierzyli, że ich kotły rzeczywiśce pracują na tak małych mocach. Nikt raczej nie traktuje tego dosłownje i nie skarży.
sambor Opublikowano 23 Sierpnia 2013 #20 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 Mieszasz dwie rzeczy sterowanie mocą za pomocą odchyłki temperatury od zadanej i wyliczanie mocy do statystyk. Mnie interesuje ta druga moc - to tak ładnie wygląda na wykresie- podajesz i już masz moc. ;) Co do pretensji Kolegi Zawijana o jakość cytatów - to cytat ze strony producenta kotła, i jak wszystko w necie należy to brać za prawdę i tylko prawdę. :ph34r: Co zaś do mistrzów dezinformacji to niestety pojawili się na tym forum w większej niż zazwyczaj ilości. Pozdr.
Andrzej1899 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 Autor #21 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 Witam dom ma dach ocieplony welna chyba 10, co do posadzki to niewiem, rzeczywiscie raczj starczyłby kociołek 15-17kw, ale w dalszym ciągu nikt nieodpowiedział mi na moje główne pytanie: Który z wymienionych kotłów polecilibyscie mi tak jakbyście wybierali dla siebie i niebyłoby innych modeli oprócz tych jakie wypisałem. A widze że dydkusja zamiast pomocy jak w tytule zmienia sie.w zupłnienie nie na temat. pozdrawiam
karoka65 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 #22 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 Ja jako sprzedawca ( handlarzyk, dealer, dystrybutor itp.) :) polecę ci kocioł którego sam yżywam do ogrzewania swojego domu. Link do kotła w stopce żeby nie zaagniać atmosfery. Wybrałem go sobie speśród kotłow 4 producentów jakie mam w ofercie. Dlaczego? Miałem takie kaprycho i taki mi się podobał a do tego małe gabaryty co sprzayjało wymiarom mojej niezawielkiej kotłowni. Po doba mi się też funkcjonalność sterownika w jaki jest wyposażony. Sambor dobrze ?? :)
sambor Opublikowano 23 Sierpnia 2013 #25 Opublikowano 23 Sierpnia 2013 Sambor dobrze ?? :) No brawo, nawet inni cię chwalą , tak trzymać. A tak naprawdę to ten kocioł ma chyba więcej dobrych stron niż piszesz ;) Pozdr.
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.