marcin Opublikowano 29 Marca 2013 #51 Opublikowano 29 Marca 2013 witam ja kupiiem do domu po podlogach 240m2 [160m2 powierzchni użytkowej] OE16 i niewiem sam czy nie za duzy piecyk z tym ze w gorach mieszkam..co do ocieplenia mam 15cm grafitu a skosy 25cm styropian +welna..bojler 140l z plaszczem wodnym.. Paradoks taki ze hydraulik namawial mnie na 24kw piec [wszyscy] kazdy mowi ze kupilem za maly[liczylem i wyszlo okolo 14kw zapotrzebowania z ciepla woda do tego dolozylem 2kw nadmiaru mocy jakbym kupil slabej klasy eko] aha ma ktos doswiadczenie jak sie mialem w Ogniwie ekoplus pali?? Witam moze ja cos napisze jako swiezy uzytkownik OE16kw a mianowicie kociolek super...mam dom 240m2 nie cieplony i w te mrozy teraz dawal rady [u nas dochodzilo do -17stopni w nocy i grzal dobrze..pisze to poniewaz wlasnie przed mrozami odpalilem go w moim nowym nie ocieplonym domu:) ] Plus to sterownik i palnik..ecoal to klasa sama w sobie ,palnic...doskonale pali sie w nim mialem . Teraz czyszczenie a wiec czysci sie latwo tyle ze jak piec musi byc brudno :( zawsze sioe ubrudze :) ale przynajmniej w oczach zonki jestem wtedy bohaterem :D Generalnie bardzo polecam ten kociolek [dopasuj wielkosc do domu bo do mojego jak ocieple to napewno bedzie troszke za duzy ...najlepsze ze jak ojciec go zobaczy; to wysmial mnie ale jak w te mrozy nim palilem zmienil zdanie..] Raz piszesz, że dom ocieplony, raz że nieocieplony - jakaś decyzja w tym temacie byłaby dobra. Podaj też jaką powierzchnię ogrzewasz. Bo piszesz 240 metrów (jak się okazuje "po podłogach") a powierzchnia użytkowa 160 metrów.
artec71 Opublikowano 29 Marca 2013 #52 Opublikowano 29 Marca 2013 Jak dla mnie to komfort eko bo ma ruszt żeliwny oraz Krzaczek skp ale z rusztem żeliwnym w opcji ,reszta odpada ma palniki brucery i inne takie podobne wytwory . Uwazasz ze komfort eko lepszy od ogniwa eko plus? O defro tym jest bardzo negatywnych postów.
Animus Opublikowano 29 Marca 2013 #53 Opublikowano 29 Marca 2013 Uwazasz ze komfort eko lepszy od ogniwa eko plus? O defro tym jest bardzo negatywnych postów. Wnioski po budowie kotłów i zastosowanych palnikach ,wpisy mnie nie interesują ,nie da się sprawdzić czy te posty pisze użytkownik kotła czy sprzedający kocioł . Raz piszesz, że dom ocieplony, raz że nieocieplony - jakaś decyzja w tym temacie byłaby dobra. Halniak mu zerwał styropian
hektoras Opublikowano 29 Marca 2013 #54 Opublikowano 29 Marca 2013 JA bym stawiał że wuwok ma ten dom (240m2) jednak ocieplony bo myślę że o takiej powierzchni oraz ze stratami to piec przy temp. -17oC by się męczył - ledwo dyszał. Ale swoją drogą to bardzo słuszna uwaga.
wuwok Opublikowano 29 Marca 2013 #55 Opublikowano 29 Marca 2013 Dom ma wymiary 10m x14m dol [po zewnetrznych scianach mierzac] do tego podasze uzytkowe z scianka na 6 pustakow 10x10 :D Ale uzytkowa wedlug planow jest 160m2 ..co do ocieplenia pogoda mnie wstrzymala [styropian do ociepleniam posiadam juz 15grafit ..podawalem jak docelowo bedzie dom ocieplony w pierwszym cyt..sorki ze wprowadzilo to w blad ale tak domek ma byc ocieplony przed zima:)] pierwszy tydzien masakra byla...spalanie okolo 60kg miału ale pozniej juz oki i aha utrzymuje w domu okolo 16-18stopni
hektoras Opublikowano 29 Marca 2013 #56 Opublikowano 29 Marca 2013 Wuwok co do pow. użytkowej to musisz znać odpowiednie przeliczniki bo jak na poddaszu są różne wysokości w pomieszczeniu to się je stosuje do wyliczenia tej pow. użytkowej - pomijając powierzchnię nie spełniającą min wysokości. A co do temp. 16-18 to wg mnie jest troszkę za mała to i nie można się dziwić że przy 16 st.C piec daje sobie radę> Ale jak ocieplisz to będzie grzał bez problemu znacznie wyższe temperatury wewnątrz.
artec71 Opublikowano 29 Marca 2013 #57 Opublikowano 29 Marca 2013 Wnioski po budowie kotłów i zastosowanych palnikach ,wpisy mnie nie interesują ,nie da się sprawdzić czy te posty pisze użytkownik kotła czy sprzedający kocioł . Halniak mu zerwał styropian Palnik faikowy zwykła retorta lepsza od burnera s?
artec71 Opublikowano 29 Marca 2013 #58 Opublikowano 29 Marca 2013 Wnioski po budowie kotłów i zastosowanych palnikach ,wpisy mnie nie interesują ,nie da się sprawdzić czy te posty pisze użytkownik kotła czy sprzedający kocioł . Halniak mu zerwał styropian Piszą że te palniki żeliwne trwalsze od stalowych.Czy faktycznie te stalowe takie kiepskie np. w komfort eko?
wuwok Opublikowano 29 Marca 2013 #59 Opublikowano 29 Marca 2013 nie grzeje wiecej gdyz dopiero mam zamiar sie wprowadzic do domu w wakacje i teraz powoli zaczynam konczyc domek :) a przelicznik ..wiem jak sie liczy a podaje zawsze generalnie tą i tą powieszchnie gdyz wielu userow podaje jedna i potem nastepni sie glowia ..[sam gdy szukalem czesto mialem problemy z odczytaniem faktycznej wielkosci budynku]... moge podac linka do stera gdyz mam udostepniony :)
Animus Opublikowano 29 Marca 2013 #60 Opublikowano 29 Marca 2013 Palnik faikowy zwykła retorta lepsza od burnera s? Taka jest rzeczywistość ma większą możliwość modulacji mocy.
artec71 Opublikowano 31 Marca 2013 #61 Opublikowano 31 Marca 2013 Teraz 50 na 50 albo defro komfort eko 15 albo ogniwo eko plus 16.Jeżeli ktoś moze coś podpowiedzieć to prosze o rade.
Rafal71642 Opublikowano 31 Marca 2013 #62 Opublikowano 31 Marca 2013 Witam Ja bym postawił jednak na Ogniwo Biecz, sprawdzona i uznana marka z tradycjami, a co do defro to różne opinie słyszałem. Jeszcze słowo odnośnie palników- może i tradycyjny palnik fajkowy jest lepszy pod względem modulacji mocy, ale brucer/burner-s góruje nad nim w tym, że ma możliwość spalania miału węglowego, co nie jest bez znaczenia przy raczej rosnących cenach eko-groszku. Zawsze w razie czego można się przerzucić na miał, lub palić nim od początku, ja osobiście gdybym kupował kocioł z podajnikiem to tylko pod kątem palenia miałem, ale to może dlatego, że mam dobry dostęp do tego paliwa. Pozdrawiam Rafał
artec71 Opublikowano 1 Kwietnia 2013 #63 Opublikowano 1 Kwietnia 2013 Dzieki za odpowiedz podpowiedz. Jeżeli stawiałbym na sam eko groszek to zwykła retorta defro wydajniejsza od burnera s? Jak jest z tym slimakiem stalowym w porównaniu do Ogniwa {który jest żeliwny}.Jeszcze jedna kwestia serwisu. Defro podobno expres, a jak z Ogniwem?
artec71 Opublikowano 1 Kwietnia 2013 #64 Opublikowano 1 Kwietnia 2013 Można robić mieszanke miału z eko groszkiem?{zawsze troszke taniej może} Jeszcze ten sterownik eCoal,czy faktycznie rozpalam na palniku,ustawiam zadaną temperature, włączm tryb automat i on sam dobiera sobie wszystko?{czas podawania,dmuchawe itd}
Animus Opublikowano 1 Kwietnia 2013 #65 Opublikowano 1 Kwietnia 2013 Witam Ja bym postawił jednak na Ogniwo Biecz, sprawdzona i uznana marka z tradycjami, a co do defro to różne opinie słyszałem. Jeszcze słowo odnośnie palników- może i tradycyjny palnik fajkowy jest lepszy pod względem modulacji mocy, ale brucer/burner-s góruje nad nim w tym, że ma możliwość spalania miału węglowego, co nie jest bez znaczenia przy raczej rosnących cenach eko-groszku. Zawsze w razie czego można się przerzucić na miał, lub palić nim od początku, ja osobiście gdybym kupował kocioł z podajnikiem to tylko pod kątem palenia miałem, ale to może dlatego, że mam dobry dostęp do tego paliwa. Pozdrawiam Rafał Żeby potem stękania i płaczu nie było że tyle idzie ekogroszku a jak sam zauważyłeś ekogroszek drogi.Jak palnik ma być do miału to Ardeo robi b.dobre palniki miałowe,kolega ma 5 rok i 9 ton miału rocznie przepuszcza przez niego ,miał 3 awarie zawleczki przez ten czas .Palnik ma dużą możliwość modulacji mocy ,a nie prostokątna skrzynia z węglem i potem tli się tylko z jednej strony bo na raz tyle węgla w kotle a na dworze zero stopni nie ma mrozu.
Animus Opublikowano 1 Kwietnia 2013 #66 Opublikowano 1 Kwietnia 2013 Dzieki za odpowiedz podpowiedz. Jeżeli stawiałbym na sam eko groszek to zwykła retorta defro wydajniejsza od burnera s? Jak jest z tym slimakiem stalowym w porównaniu do Ogniwa {który jest żeliwny}.Jeszcze jedna kwestia serwisu. Defro podobno expres, a jak z Ogniwem? Jak stosujesz suche paliwo to 7-8 lat spokojnie zestaw powinien pociągnąć.
Animus Opublikowano 1 Kwietnia 2013 #67 Opublikowano 1 Kwietnia 2013 Można robić mieszanke miału z eko groszkiem?{zawsze troszke taniej może} Jeszcze ten sterownik eCoal,czy faktycznie rozpalam na palniku,ustawiam zadaną temperature, włączm tryb automat i on sam dobiera sobie wszystko?{czas podawania,dmuchawe itd} Jeżeli chodzi o sam sterownik eCoal to b. dobre urządzenie do sterowania kotła ,trochę to sterowanie uprościłeś niemniej jednak w trybie automatycznym najłatwiej laikowi jest opanować proces spalania .Nie jest to jedyne urządzenie do spalania automatycznego .Najbardziej ekonomicznie jednak spala się na sterowaniu dwu-stanowym a takie sterowanie posada b. dużo sterowników do obsługi kotłów na paliwo stałe .
artec71 Opublikowano 4 Kwietnia 2013 #68 Opublikowano 4 Kwietnia 2013 Żeby potem stękania i płaczu nie było że tyle idzie ekogroszku a jak sam zauważyłeś ekogroszek drogi.Jak palnik ma być do miału to Ardeo robi b.dobre palniki miałowe,kolega ma 5 rok i 9 ton miału rocznie przepuszcza przez niego ,miał 3 awarie zawleczki przez ten czas .Palnik ma dużą możliwość modulacji mocy ,a nie prostokątna skrzynia z węglem i potem tli się tylko z jednej strony bo na raz tyle węgla w kotle a na dworze zero stopni nie ma mrozu. Chyba jednak zdecyduje sie na defro komfort eko bo dzisiaj widziałem ogładałem ogniwo eko plus 10kw i w porównaniu do defro to {polonez i passat} Wykonanie ogniwa w skali 0-10 na 4. Dzwoniłem do defro o slimak i koszt 290zł wiec nawet gdyby za długo nie pociagnał to koszt w normie.
wuwok Opublikowano 5 Kwietnia 2013 #69 Opublikowano 5 Kwietnia 2013 Wazne by to byl swiadomy wybor..niema kotla doskonalego i niestety kazdy bedzie pozeral ekogroszek badz mial w ilosci tzn za duzo :D . Ja z ogniwa zadowolony ale ma kolege co z defro takze z tym kazdy ciut inaczej patrzy na piec :) inne oczekiwania odnosnie sterownika ... Kup dopasowany piecyk to taki czy owaki bedziesz zadowlony:)
Animus Opublikowano 5 Kwietnia 2013 #70 Opublikowano 5 Kwietnia 2013 Chyba jednak zdecyduje sie na defro komfort eko bo dzisiaj widziałem ogładałem ogniwo eko plus 10kw i w porównaniu do defro to {polonez i passat} Wykonanie ogniwa w skali 0-10 na 4. Dzwoniłem do defro o slimak i koszt 290zł wiec nawet gdyby za długo nie pociagnał to koszt w normie. Na twoim miejscu wstrzymał bym się jeszcze zwłaszcza że zima ma się ku końcowi a ,na rynku pojawiają się bardzo dobre nowe konstrukcje kotłów ,taki kociołek jak EG-DUO MULTIhttp://ekogren.pl/ko.../eg-duo-multi�� Posiada nowatorski palnik ze stali kwasoodpornej ze specjalnymi kanałami nadmuchowymi.Umożliwia spalanie paliw o uziarnieniu do 35mm takich jak:ekogroszek,groszek,miał węglowy a także peletów o wszystkich średnicach,łusek słonecznika,łupin orzechów,pestek wiśni oraz czereśni. Do przyszłego sezonu grzewczego ma pojawić się też nowy sterownik eCoal i Bruli z dużym wyświetlaczem ,i jeszcze kilka innych automatycznych sterowników jest testowanych taki jak Kobra ze spalaniem pulsacyjnym czyli - grupowym
artec71 Opublikowano 5 Kwietnia 2013 #71 Opublikowano 5 Kwietnia 2013 Dzwoniłem dzisiaj do defro i maja kocioł komfort eko PZ. jest to kocioł z palnikiem II generacji a dokładnie ekoenergia z Poraja. Mysle ze takie rozwiazanie to jak dla mnie na ta chwile b.dobre. Posiadam obecnie stary 15 letni kociołek wykonany przez sasiada wiec jak zapodam sobie na eko groszek to jaki by to nie był to mysle ze rewelka.
artec71 Opublikowano 5 Kwietnia 2013 #72 Opublikowano 5 Kwietnia 2013 Dzwoniłem dzisiaj do defro i maja kocioł komfort eko PZ. jest to kocioł z palnikiem II generacji a dokładnie ekoenergia z Poraja. Mysle ze takie rozwiazanie to jak dla mnie na ta chwile b.dobre. Posiadam obecnie stary 15 letni kociołek wykonany przez sasiada wiec jak zapodam sobie na eko groszek to jaki by to nie był to mysle ze rewelka. Na twoim miejscu wstrzymał bym się jeszcze zwłaszcza że zima ma się ku końcowi a ,na rynku pojawiają się bardzo dobre nowe konstrukcje kotłów ,taki kociołek jak EG-DUO MULTI http://ekogren.pl/ko.../eg-duo-multi�� Posiada nowatorski palnik ze stali kwasoodpornej ze specjalnymi kanałami nadmuchowymi.Umożliwia spalanie paliw o uziarnieniu do 35mm takich jak:ekogroszek,groszek,miał węglowy a także peletów o wszystkich średnicach,łusek słonecznika,łupin orzechów,pestek wiśni oraz czereśni. Do przyszłego sezonu grzewczego ma pojawić się też nowy sterownik eCoal i Bruli z dużym wyświetlaczem ,i jeszcze kilka innych automatycznych sterowników jest testowanych taki jak Kobra ze spalaniem pulsacyjnym czyli - grupowym Lepiej kocioł z zapasem kw czy raczej na styk a może poniżej zalecanych kw? przyjmuje 100-110w\na m2.
hektoras Opublikowano 5 Kwietnia 2013 #73 Opublikowano 5 Kwietnia 2013 artec 71 weź pod uwagę rady innych i spróbuj dobrać piec wg porad TIMONNA . Myślę że na dobór pieca wpływ różnych czynników wmusisz sam ich wysupłać i zastosować wg potrzeb i oczekiwań (rodzaj instalacji, temp., grzejniki,itp.) oraz w oparciu o rzeczywistość (charakterystyka budynku) . Jak wyliczysz i podasz co Ci wyszło to inni będą się do tego ustosunkowywać ale musisz pamiętać że decyzja i tak należy do Ciebie a konsekwencje NA PEWNO PONIESIESZ SAMODZIELNIE TYLKO TY. Niemniej jednak z tego co tutaj wyczytałem to dużo osób jednak z tych porad i doradztwa skorzystało i było w przszłosci zadowolonych z dokonanego wyboru.
Animus Opublikowano 13 Kwietnia 2013 #74 Opublikowano 13 Kwietnia 2013 Witam Ja bym postawił jednak na Ogniwo Biecz, sprawdzona i uznana marka z tradycjami,Pozdrawiam,Rafał http://forum.muratordom.pl/showthread.php?65781-RANKING-KOT%C5%81%C3%93W-NA-EKO-GROSZEK&p=5929115&viewfull=1#post5929115
bobasxx Opublikowano 13 Kwietnia 2013 #75 Opublikowano 13 Kwietnia 2013 Albo to: http://esterownik.pl/forum/posty,992/jak-przyjemnie-spedzic-sobote,1
Rekomendowane odpowiedzi
Zarchiwizowany
Ten temat przebywa obecnie w archiwum. Dodawanie nowych odpowiedzi zostało zablokowane.