Skocz do zawartości
IGNOROWANY

Jaka To Kopalnia?


piastun

Rekomendowane odpowiedzi

Dzisiaj zakupiłem tone tego groszku z "Piasta" :) o którym toczyła się dyskusja. Przyjechał kierowca i wziąłem go na spytki :) ale wpierw dostał piątaka na piwo, żeby koleś się rozluźnił i przy żegniaiu się zapytałem wprost czy to węgiel ze wschodu bo jestem z niego zadowolony ale nie do końca wierzę, że jest z Polski. Koleś mówił, że szefu nie chce powiedzieć z jakiej kopalnii ale że na pewno z Polski. Więc cholera wie, może na lewo skądś biorą albo jeszcze jakiś inny numer. Generalnie po wszystkim cały węgiel poszedł do mojej komórki a każde wiaderko zostatło pomierzeone zakupioną na takie okazje wagą ręczną no i muszę wam przyznać, że zdziwiłem sie ale w pozytywnym tego słowa znaczeniu bo po policzeniu wszystkich wiaderek wyszło, ze przywieźli około 987kg więc mieści się to w granicy błędu wagi mojej jak i ich.

 

Generalnie gadałem chwilę z kolesiem i mówię mu, że ten węgiel jest dla mnie bardzo dobry zdziwił się bo mi powiedział, że ten węgiel jemu przelatuje przez komin w tempie ekspresowym ale doszedłem do tego, że koleś pali jak w śmieciuchu :P. Jak mu opowiedzialem, że 10h stałopalności przy temperaturze 70stopni na piecu przy obecnych temperaturach to nie jest nic nadzwyczajnego to zdziwił się i to bardzo :) zapytał się co za piec mam ?! Zdradziłem mu sekret gornego spalania :) może kiedyś się nawróci.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No muszę przyznać że dla węgla się na wróciłem :D i jaram od góry , dzięki forum nauczyłem się palić miałem , jestem super zadowolony :P głownie palę drewnem ale od przyszłej zimy przestawiam się na miał :D super stałopalnośc roboty niewiele 15 minut w kotłowni i minimum 12 godzin spokoju ale popracuję jeszcze nad tym aby było dłużej .

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dzisiaj zakupiłem tone tego groszku z "Piasta" :) o którym toczyła się dyskusja...

Z tego co pamiętam nie było mowy o tym, że to groszek, a w tym wypadku cena 650zł/tonę jest już realna.

Piast nie ma groszku, ma go Ziemowit, ale najprawdopodobniej jest to Janina lub Sobieski, bo groszek z tych kopalń jest najtańszy w zakupie - 480zł/tonę na kopalni.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Wczoraj zasypałem kociołek 20kg zakupionego węgla i rano poszedłem wyciągnąc popiół i byłem w szoku. Na początku myślałem, że teściowa go wybrała przedemna. Nic z tego :) nikt nie dotykał kociołka a popiołu tyle co nic. Przy tym węgielku mógłbym chyba popiół raz w tygodniu wyciągać co w porówaniu do tego węgla co miałem wcześniej to trzeba było przy każdym rozpalaniu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 3 tygodnie później...

Wracając do węgla rosyjskiego, to świat się kończy. Dzisiaj znalazłem w Gliwicach sortownię węgla rosyjskiego przychodzącego w wagonach. Sprzedają przesiany, czysty orzech, rzekomo w okolicach 26 Mj/kg po 620 zł/tonę z transportem do domu. Gość nie ukrywał pochodzenia, nie był tylko pewny w 100% czy to węgiel rosyjski, bo mieli też dostawy kamiennego czeskiego. Mówił, że pali tym węglem teraz w domu, określił, że "nie jest zbyt smolisty", wypala się dobrze, popiół w normie. Próbki można wziąć przed zakupem, bo każdy pociąg może się różnić lekko parametrami. Przynajmniej stawia sprawę uczciwie. Pojadę tam w tygodniu i wezmę worek do sprawdzenia.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

No właśnie. Jaka to kopalnia?









Kobieta ma po ojcu dużą ilość węgla, kilkanaście ton. W domu nie pali węglem, więc chce się go pozbyć. Węgiel leży już parę lat w jakiejś piwnicy, jest suchy jak pieprz, wywożą go i pakują w worki po 50 kg. Cena za tonę 600 zł z przywozem do domu. Wziąłem na próbę 50 kg. Asortyment w 80% bardzo gruby - kęsy?, pozostałe 20% to orzech z rozbitych brył, zero miału. Jest to na 100% węgiel płomienny, łatwo się łupie, warstwowa struktura. Zapalony od dołu na rozgrzanym kotle i kominie pali się kompletnie bezdymnie, kaloryczność dość niska. Wygląda jak Ziemowit, ale bardziej skłaniałbym się, że może to być Janina lub Sobieski w uziarnieniu Gruby I i kaloryczności ok. 22Mj/kg. Na niektórych kawałkach widać charakterystyczne "złoto".

I weźcie sobie panowie do serca to, co pisze na pierwszym i drugim zdjęciu - PALENIE ZABIJA :D.

Edytowane przez marcin
Załączniki usunięte na prośbę autora
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

  • 7 lat później...

Słabo ,ale zawsze ktos sie złapie w okolicy miasta Bielsko Biala na platynowa oferte za 980 zl/t ,nie wiedzac ,ze np. ruszyła na kop. ROW- Chwałowice linia workowania (o wydajnosci 200 t/d ) ekogroszku Pieklorz.

Jest dostepny w sklepie @pgg, taniej w domu gdzies w Polsce wyjdzie, jak u  "zachwalacza" powyzej platyna na miejscu.

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Na 2 dni palenia.... ?

Pozdrawiam. YARO

Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Witam.

Stawiam do 350kg.

YARO

Edytowane przez YaroXylen
Odnośnik do komentarza
Udostępnij na innych stronach

Dołącz do dyskusji

Możesz dodać zawartość już teraz a zarejestrować się później. Jeśli posiadasz już konto, zaloguj się aby dodać zawartość za jego pomocą.
Uwaga: Twój wpis zanim będzie widoczny, będzie wymagał zatwierdzenia moderatora.

Gość
Dodaj odpowiedź do tematu...

×   Wklejono zawartość z formatowaniem.   Usuń formatowanie

  Dozwolonych jest tylko 75 emoji.

×   Odnośnik został automatycznie osadzony.   Przywróć wyświetlanie jako odnośnik

×   Przywrócono poprzednią zawartość.   Wyczyść edytor

×   Nie możesz bezpośrednio wkleić grafiki. Dodaj lub załącz grafiki z adresu URL.

Ładowanie
  • Ostatnio przeglądający   0 użytkowników

    • Brak zarejestrowanych użytkowników przeglądających tę stronę.
×
×
  • Dodaj nową pozycję...

Powiadomienie o plikach cookie

Używając tej strony zgadzasz się na Polityka prywatności.